Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zradit oblíbeného smíška se nemusí vyplatit aneb Jak Pavla Tomicová krutý kopanec doslova odstonala. O kom se mluví

22.01.2023
Zradit oblíbeného smíška se nemusí vyplatit aneb Jak Pavla Tomicová krutý kopanec doslova odstonala. O kom se mluví

Foto: Se svolením Aerofilms

Popisek: Pavla Tomicová v hořké komedii A pak přišla láska…, v níž si svým výkonem vysloužila nominaci na Českého lva

Když se v muži rozproudí druhá míza, nemá smysl s ním jednat jako s rozumným dospělým člověkem. Kvůli nové lásce zboří mosty, opustí rodinu, děti, rezignuje na přátelské vztahy, jenom aby mohl být se svým objevem. Když se tohle stane herci, který má navíc za ženu oblíbenou herečku, stává se z toho čítankový příklad.

Pavla Tomicová je herečka, kterou si diváci zamilovali kvůli jejím vždy optimisticky naladěným, dobráckým a stále se srdečně smějícím postavám. A protože podstatu povah kadeřnice Simony z Ulice, kuchařky Božky z Ohnivého kuřete, majitelky pojízdné prodejny Konvičkové ze Slunečné a naposledy veterinářky Anežky ze ZOO tvoří srdečná a vysmátá povaha samotné Pavly Tomicové, mají ji rádi nejen diváci, ale také kolegové. Když manžel opustí takovou ženu, sesype se mu na hlavu hněv všech jejích přátel. Zkušenost ale říká, že tyhle odchody inteligentních a solidních mužů od rodin nejsou tak přímočaré, jak by to mohlo vypadat.

 

Hej teto!

Za vším hledej ženu

Manželství Pavly Tomicové a Ondřeje Malého trvalo bezmála dvacet let. Oba úspěšní a pracovně velmi vytížení herci spolu vychovali dvě děti a čas utíkal, jak jen ten to umí. V takovém vztahu se stává, že někde začne hlodat červíček nespokojenosti. Ženy bývají ukolébány pocitem neměnnosti každodenních činností, unavené honičkou mezi náročnou prací a domácností a pocitem, že mají doma parťáka, který sice už není tak vřelý, jako býval na počátku vztahu, ale pořád je to kamarád, kterému je možno se vším se svěřit, který je oporou, a milosrdně přehlíží, že ženě přibylo pár kilo a pár vrásek. Jenže muži to nepřehlížejí, ono je to žere, ono se jim to nelíbí. Na druhou stranu mají doma veškeré pohodlí, z kterého se jen tak neodchází, i když je to nuda.

Pak přijde okamžik, kdy muž začne přemýšlet o tom, že stárne a „nic si neužil“, i když se ještě cítí plný síly. A to je okamžik, kdy se může objevit nová žena, která je na lovu, prahne po muži zajištěném, zkušeném a solidním. Je to tak banální, až z toho trnou zuby. Jestliže tím mužem je herec, pohybující se neustále v prostředí pohledných a často nezadaných žen, kterým neúprosně bijí biologické hodiny, stává se lovnou zvěří. A protože hormony s námi zmítají v některých životních fázích mimořádně silně, někdy takový muž prostě neunikne.

Ondřej Malý podlehl kouzlu o dvacet let mladší kolegyně Kristýny Kociánové a zahořel láskou. Muži v takových chvílích dovedou pronášet neuvěřitelné pitomosti, kterým po čase sami nevěří. Nikdy jsem tak nemiloval je jedna z vět, které jim často v těchto chvílích padají z úst, aniž by si uvědomovali, že před pár lety prohlašovali totéž o své manželce, že ji nyní tímto prohlášením ošklivě zraňují.

Pavla Tomicová dostala od Ondřeje Malého tuhle ránu hned několikanásobně. Jednak „nikdy nikoho tak nemiloval“, jednak jeho novým životním objevem je hereččina kolegyně, s kterou se v té době potkávala při natáčení Slunečné, a do třetice brzy zjistila, že manžel se svou novou láskou čeká dítě, které si Kristýna Kociánová tolik přála. Maskovat tenhle hormony nabitý příběh tím, že zájmy manželů se značně rozcházely, protože on rád sportuje, zatímco ona si ráda posedí u kávičky a dortíku, to je jen nutná potřeba zdůvodnit si, proč po dvaceti letech opouštím družku svých všedních i svátečních dnů a vydávám se za novým životním dobrodružstvím.

 

StarDance:

Pes by od něj kůrku nevzal

Jak bylo řečeno, Pavla Tomicová je obklopena lidmi, kteří ji mají upřímně rádi. Když se jim před očima změnila v hromádku neštěstí, zhubla pětatřicet kilo a nebyla schopná hrát v divadle ani natáčet, záhy zjistili, že na vině je rozvod. Veškerá vina padla na hlavu Ondřeje Malého. Přátelé se od něj údajně odvrátili, přestal se objevovat ve společnosti, stáhl se do soukromí. Musíme ale vzít v potaz, že jeho přítelkyně byla těhotná, pak se jim narodil synek a Malý byl stále ve fázi intenzivní zamilovanosti, o níž psychologové tvrdí, že je jako nemoc, která trvá půl roku až dva roky. Takže to, že tráví svůj čas převážně s Kristýnou Kociánovou, není nic divného. Užívá si zkrátka toho, že je doma obdivován a intenzivně milován.

Čím vlastně tenhle zdánlivě nepřitažlivý sedmapadesátiletý muž o dvacet let mladší pohlednou herečku okouzlil? Prý si ženy dokáže získat skvělým smyslem pro humor a inteligencí. Tím si ostatně kdysi získal i Pavlu Tomicovou, a abychom k tomu přidali ještě jedno zacyklení, nutno říct, že Kristýna Kociánová se svým stálým širokým úsměvem a temperamentními rolemi, jako byla sestřička Mirka z Ordinace, Sabina z Krejzových nebo Erika ze Slunečné, vlastně do značné míry Pavlu připomíná. A pak že si muži nevybírají pořád stejné ženské povahy.

 

A pak přišla láska...:

Člověk se příliš nemění

Pro Pavlu byl rozvod hořkou pilulkou už proto, že manželství s ním považovala za náplast na nemilou zkušenost ze svého prvního vztahu. V prvním manželství se jí sice narodil syn Adam, ale po deseti letech soužití nakonec manžel vyjevil, že je homosexuál. A tak věřila, že v Ondřejovi Malém našla muže, s kterým bude pokojně stárnout. Narodila se jim dcera Anežka a dlouho platili za ideální pár. Jenže jak vidět, člověk by se nikdy neměl dát ukolébat pocitem jistoty. Není divu, že herečka tenhle kopanec od manžela a od života doslova odstonala.

Dnes je naštěstí z nejhoršího venku, čas je milosrdný léčitel a přátelé pomáhali, seč mohli. A útěchou jí může být i to, že se člověk po padesátce už nijak zásadně nezmění. Až pomine ono období fatální zamilovanosti, sklouzne partnerství Malého a Kociánové do podobných kolejí, v jakých jelo jeho manželství s Tomicovou. Té to nyní mimochodem mimořádně sluší, když se v prosinci objevila poprvé ve společnosti na premiéře filmu A pak přišla láska..., stresem propadlé tváře už byly zase hezky vyplněné a smály se jí i krásné oči. Až se úplně vzpamatuje i její zraněná duše, možná se znovu otevře i lásce. Anebo si bude báječně užívat život samostatné ženy se skvělými dětmi. Syn Adam se nedávno oženil, možná se herečka bude radovat z vnoučat. A v každém případě ji jistě čekají další krásné pracovní příležitosti, vždyť nyní je za roli ve filmu A pak přišla láska... nominována Českého lva. Tak aby Ondřej Malý ještě nelitoval!

(zdroje: Blesk, Extra, Super.cz, Kafe.cz, CSFD, Prima Ženy)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková