Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Střet s českou justicí je na doživotí. Komentář Štěpána Chába

komentář 22.12.2022
Střet s českou justicí je na doživotí. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Česká spravedlnost připomíná spíše kladivo na čarodějnice, než skutečnou spravedlnost.

Příklad jednání české justice, která ukazuje obludnost naší spravedlnosti, soudí jako za krále Klacka. Jako smyslů zbavená dostat do klepet toho, kdo vlastně nic neudělal, jen pro to lpění na zákonech a doslovný výklad, který někdy tak nějak zapomíná na člověka samotného.

Letos v červnu na sebe tříletá holčička svrhla hrnec s horkou omáčkou, informují Novinky. Popáleniny na dvaceti procentech těla, pro rodinu tragédie. Nehoda, blbý osud. Bolest holčičky musela být příšerná, bolest rodiny o to větší. Letěl pro ni vrtulník záchranky, v nemocnici ji zachránili. Že by si rodina oddychla? Ale ani náhodou. Přišla totiž státní zástupkyně. Taková nějaká plechem otlučená dioda bez emocí a bez citu.

„Obžalovaný dceru ponechal v domě svých rodičů bez dostatečného dozoru,“ řekla státní zástupkyně Katarina Peková. Jaká byla situace v domě? V kuchyni byla babička, otec dívky pracoval na zahradě. Tedy naprosto běžná situace v každé normální rodině, která pro jednou, osud tomu asi chtěl, skončila tragédií. Holčička na sebe svrhla hrnec.

Jenže státní zástupkyně se asi nudila, chytala lelky, tak se „případu“ chopila. Snad aby byly nějaké bodíky za potrestané masové vrahy, které by státní zástupkyně ráda pochytala. Nabízel se obyčejný fotr obyčejné holčičky, kterým se stala horká omáčka. Státní zástupkyně si asi řekla – to budou snadné prémie. Ten hajzl bídná půjde sedět. Že to bude justiční omyl jako Brno? Ale to je úplně jedno. Že holčičce seberou tátu? Co je komu po tom. Že obžalování otce holčičky postrádá jakýkoliv smysl? Státní zástupkyně chce bodíky, všechno ostatní jde stranou. Budeme dělat spravedlnost, tu českou. Naštěstí se v rodině dohodli a odmítli vypovídat. Celá akce státní zástupkyně tak pošla na důkazní nouzi.

Ale nemusíme se bát, už loví v rybníčku českých obyvatel další rybu. Státní zástupkyně je hladová, chce bodíky. Ne tolik spravedlnost, bodíky, prémie, počet odsouzených rovná se totiž počtu pochval z vedení. Igor Stříž, to je ten komunistický prokurátor, u kterého se uskupení SPOLU před volbami zalykalo nenávistí a hlásilo, že hned po volbách půjde Stříž z úřadu, tak Igor Stříž, dosavadní nejvyšší zástupce, jistě podřízenou podrbe pod bradičkou a spočine na ní vlídným okem.

To je ukázka české justice, která si vyrábí případy a jedná jako fanatik. Má toho málo na práci? Ale kdeže.

A máme se pak divit, že soudy jsou přetížené a nestíhají řešit skutečné případy, skutečné zločiny, že spravedlnosti se člověk dovolávat může, ale dovolá se jí až za dlouhá léta (samozřejmě s tím, že záleží na tom, jak se soudce vyspal, protože pokud špatně, půjdete do kriminálu i kdyby vás předtím někdo přizabil a vy se u soudu bránili). Pokud samozřejmě nejde o bodíky pro státní proku... ééé... zástupkyni. To pak česká spravedlnost funguje jako čerstvě promazaná. 

Asi je lepší, že mi včera napsali z pošty, že naskladnili jeden balíček. Devítiletý harant si totiž napsal k Ježíšku o šest knížek. A já jsem doslova v naději, že mi ten habán začne číst. Což by mi udělalo nesmírnou radost. A jo, je mu devět a já ho pořád držím v zajetí toho, že přiletí Ježíšek. Sice mi o tom už pochybuje, ale takové to kouzlo Vánoc, to ho vždycky přemůže. Letos asi naposled. Proto si to užívám, co jen to jde. Jen se trochu bojím. Co když se při čtení řízne o papír? Nepůjdu pak dělat do kriminálu společnost Kramnému, dalšímu justičnímu omylu té naší spravedlnosti? Může se stát. Musím instruovat mou krásnou a moudrou paní, aby držela s rodinou a chlupatým nic neřekla. 

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb