Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jedno velké nevím. Komentář Štěpána Chába

komentář 07.12.2022
Jedno velké nevím. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Rouška

Nerozumím tomu, nevím, nechápu to. Stát i Evropská komise tají smlouvy ohledně nákupu vakcín proti covidu od firmy Pfizer. Proč? Je v tom nějaký strategický význam? Pokud by Rusko zjistilo, kolik jsme koupili, zaplatili, vyočkovali nebo vylili do kanálu vakcín, najednou by nás mohlo zaplavit svým Sputnikem? Vždyť se přece vakcíny nakupují za veřejné peníze. To není vztah soukromá firma a soukromá firma. To je vztah – vytáhneme vám z kapes peníze a… něco za to koupíme a bude toho tak nějak dost. A nebude toho příliš?

Do toho tajení smluv s Pfizerem pak prokmitla nenápadně informace, že předsedkyně Evropské komise Uršula Leyenová má nadstandardně přátelské vztahy s šéfem Pfizeru a že se veřejnosti tajené smlouvy dohadovaly i přes SMS těchto dvou pachatelů „dobra“ a že v tom prý byly (a nejspíš pořád jsou) nějaké nekalé kšefty, které se budou vyšetřova i nevyšetřovat. Když se teď tak mluví o transparentnosti, Evropská komise se bude lidem hrabat v internetové poště, v chatech a osobních, tedy soukromých konverzacích, jak to, že občané, které politici pouze zastupují, pouze zastupují zdůrazňuji, nemají právo nahlédnout do smluv s Pfizerem? Do Pfizeru přece tečou peníze daňových poplatníků. A to o objemu několika celoročních rozpočtů České republiky. Nejsme v režimu monarchie, kdy si politici můžou dělat naprosto vše, co se jim zlíbí.

Za rok 2022 utratila ČR za vakcíny 7,5 miliardy. Což by mohlo odpovídat 20 milionům vakcín s přesně danou dobou expirace. Na čtvrtou dávku vyrazilo 730 tisíc lidí. Na příští rok Ministerstvo zdravotnictví počítá s přibližně pěti miliardami vynaloženými na vakcíny. Což je přibližně 13 milionů vakcín. Pro koho jsou, když očkovat se letos nechalo jen tři čtvrtiny milionu lidí? 33 milionů vakcín jen za letošní a příští rok. Přitom k opakujícím se posilujícím vakcínám se ve společnosti vzmáhá jistá nechuť. Jen 730 tisíc vyočkovaných posilujících dávek. Kde skončí ostatní?

Ministerstvo zdravotnictví tlačí na to, aby se očkovaly i děti od šesti měsíců věku. Pfizer k této příležitosti dodá očkovací látku Comirnaty, která se bude do dětí vpravovat ve třech chodech. Dělá to Pfizer i ministerstvo z touhy obohatit dětem imunitní systém před smrtelně nebezpečnou nemocí, když průměrný věk úmrtí s covidem se celou dobu motá kolem 80 let věku? A to v 80 % ve spolupráci s virovým zápalem plic (který je ovšem častým souputníkem lidské smrti ve vysokém věku, covid necovid). Úmrtí s covidem v dětském věku neproběhlo. Nebylo. Nemáme ve společnosti dětské mrzáčky, kteří se nemohou po prožité nákaze hnout z postele a jejich život je permanentně v ohrožení. Neproběhlo to. Žádná epidemie malých dětí, na které bychom se, na chuděry neočkované, museli skládat víčko po víčku z petlahví, aby měly na sunar.

Covid neutichl. Samotná mediální epidemie ano (ta teď bude na chvíli sloužit jen k tomu, abychom se promořeně smáli nepromořené Číně), ale SÚKL s Vlastimilem Válkem, ministrem pro falešné tanečky nad hroby s covidem, jede zarputile dál. Covid stále hýbá nikoliv veřejným míněním, ale rozhodně rozpočtem státu. Miliardy létají komínem, pediatři vedle hexavakcíny budou jako prodejci horké vody nabízet i očkování proti covidu pro děti od šesti měsíců jejich věku. S čistým svědomím z dobře vydělaných peněz?

A já netuším, jestli je tohle normální. Jestli jsme se neztratili někde v podchodu, kde na nás s kudličkou v ruce vybafnul překupník od farmaceutů a dal nám neodolatelnou nabídku. A my se upsali k placení nekonečného výpalného. Jinak do nás tu kudličku zapíchne. Nepodlehli jsme nátlaku nějakých šmejdů? Smlouvy s Pfizerem jsou prý nevypověditelné. Nakupovat musíme… jinak do nás zapíchne kudličku? Nebo se chystá nějaká vražedná mutace na příští rok, až lidi přestane zajímat solidarita s Ukrajinou? Aby bylo o zábavu postaráno. Však laboratoř v Bostonu vytvořila mutaci covidu s 80% smrtností. Co až někomu vzorek „náhodou“ ulpí na podrážce, jako se to stalo ve Wu-chanu. Ne, to je blbost. V Americe nejsou takoví břídilové jako ti v Číně. Říká se to. Mediální obraz je takový. Tak to tak i musí být. Na beton.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb