Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pražská plynárenská proti korupci

01.12.2022
Pražská plynárenská proti korupci

Foto: Fotomontáž Ondřej Vanča

Popisek: Pražská plynárenská, ilustrační snímek

Pražská plynárenská spolu se svými dceřinými společnostmi získala, jako první energetická společnost v ČR, komplexní plnou certifikaci systému protikorupčního managementu dle ČSN ISO 37001.

Mezi dlouhodobé priority Pražské plynárenské patří snaha o vytvoření transparentního prostředí a firemní kultury, zcela odmítající korupci v jakékoli její formě. V této souvislosti dlouhodobě prohlubuje svoji angažovanost v oblasti protikorupčního managementu a důsledně razí politiku nulové tolerance vůči jakýmkoli formám korupčního jednání. K již dříve přijatým opatřením, jako bylo vytvoření Etické linky, uplatňování Etického kodexu a přijetí Protikorupční politiky v rámci každodenního chodu společnosti, získala nyní Pražská plynárenská komplexní plnou certifikaci systému protikorupčního managementu dle ČSN ISO 37001, a to jako první energetická společnost v ČR. Spolu s mateřskou   Pražskou plynárenskou získaly identickou certifikaci i její dceřiné společnosti Pražská plynárenská Distribuce a Pražská plynárenská Servis Distribuce.

Nejpřísnější mezinárodní norma boje proti korupci

Norma ČSN ISO 37001 je nejpřísnější mezinárodní norma boje proti korupci. Poskytuje firmám jednotný rámec, který jim umožní vyhodnotit jejich interní protikorupční procesy a vyřešit případné slabiny. Od jejího zveřejnění v roce 2016 získalo certifikaci více než 1 000 společností po celém světě. Definuje požadavky a doporučení pro ustavení, zavedení, provozování, kontrolu a zlepšování systému boje proti korupci. Prostřednictvím vhodných opatření napomáhá zajistit prevenci a odhalování korupce, stejně jako uplatnění přiměřené reakce. Zaměřuje se zejména na oblasti nákupu, výběrových řízení, střetu zájmu, náboru zaměstnanců, finančních operací, sponzoringu, prověřování obchodních partnerů apod.

Implementace všech zásad, postupů a opatření zabrala Pražské plynárenské téměř rok a podílelo se na ní několik desítek zaměstnanců včetně vrcholového vedení. K hladkému průběhu přispěla také spolupráce s poradenskou společností Ernst & Young. Završením projektu byl certifikační audit, kterým Pražská plynárenská a její dceřiné společnosti úspěšně prošly v listopadu 2022.  Následně budou každý rok opětovně prověřovány příslušnou certifikační autoritou, která bude zkoumat především to, jestli a jak se protikorupční systém v čase vyvíjí a zlepšuje. Jedním z prvních rozvojových kroků na poli protikorupčního snažení bude implementace nové aplikace pro výběrová řízení, která zajistí kombinaci větší transparentnosti a zároveň vyšší úrovně ochrany dat.

Významný přínos pro udržení důvěry zákazníků a partnerů

„V rámci zavedení těchto opatření očekáváme přínosy nejen v oblasti předcházení, odhalování a řešení případů úplatkářství, ale zejména v rámci zlepšení protikorupční kultury na pracovišti, zvyšování důvěryhodnosti společnosti, předcházení střetu zájmů a v neposlední řadě i snižování nákladů,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský. „Velmi mě těší, že Pražská plynárenská a její dceřiné společnosti jsou aktuálně jediné energetické společnosti, které se kompletní plnou certifikací mohou pochlubit. Vnímám to jako významný přínos pro udržení důvěry našich zákazníků a partnerů a zároveň uznání práce, které jsme v této oblasti doposud odvedli,“ doplnil.

Pražská plynárenská patří tradičně mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií, kterými spolehlivě zásobuje bezmála 450 tis. odběrných míst po celé České republice.  Jedná se o českého dodavatele energií, jehož prioritou je poskytovat svým zákazníkům profesionálně, spolehlivě a s nadstandardní péčí moderní produkty a služby s přidanou hodnotou, v tuzemsku mnohdy ojedinělé.

Svou konkurenceschopnost zakládá na zázemí stabilní a silné společnosti ve vlastnictví hlavního města Prahy. V průběhu času prošla Pražská plynárenská vývojem odrážejícím společenské změny, technologický pokrok a byla opakovaně prověřena různými obtížnými a nenadálými situacemi, ve kterých obstála a díky nimž získala neocenitelné znalosti a zkušenosti. I proto je dnes moderní a prosperující energetickou společností, která je schopna pružně a rychle reagovat na měnící se požadavky svých zákazníků, výzvy nové energetiky a probíhající globální změny energetického sektoru. Dceřiná společnost Pražská plynárenská Distribuce je provozovatelem distribuční plynovodní soustavy v Praze a okolí, kde provozuje téměř 4,5 tisíce kilometrů   plynovodních sítí.  Dceřiná společnost Prometheus je rychle rostoucím dodavatelem tepla a souvisejících komplexních služeb a je partnerem HMP pro naplňování Klimatického plánu HMP.

Vložil: Markéta Vančová