Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Veronika Žilková: k dispozici bulváru od pondělka do neděle. O kom se mluví

21.11.2022
Veronika Žilková: k dispozici bulváru od pondělka do neděle. O kom se mluví

Foto: Se svolením TV Nova

Popisek: Aktuálními dramaty ze svého života Veronika Žilková ochotně zásobuje mimo jiné i rubriku zajímavostí televizního zpravodajství

V herecké branži jsou povahy stejně pestré jako v jakékoliv jiné profesi. Jsou hvězdy, o jejichž uzavřenosti a neochotě mluvit s médii o čemkoliv, nejméně pak o soukromí, se mezi kulturními publicisty vyprávějí legendy. Na druhé straně extrému jsou dámy a pánové, kteří vyperou na veřejnosti i týden nošené spodní prádlo.

Veronika Žilková je herečka úspěšná, oblíbená a hojně obsazovaná na divadelních prknech i ve filmu. Kromě toho vychovala šest dětí, dokázala přerušit hereckou kariéru, aby zaujala místo paní velvyslancové v Izraeli po boku manžela Martina Stropnického, v Izraeli vystupovala jako důstojná dáma a ponořila se do studia této země s nadšením, které zúročila v devítidílném cestopisném seriálu pro Českou televizi Křížem krážem Izraelem.

Vypadalo to, že temperamentní herečka, které bývalo plno všude, kde se objevila, se hodlá proměnit v umírněnější dámu v letech. Jistě, měla před očima velký vzor. Jiná mladistvá herecká dračice, Dáša Veškrnová, se mávnutím amorova šípu dokázala stát elegantní a noblesní první dámou Dagmar Havlovou a zachovává si důstojnost i po manželově smrti. Jak už ale bylo řečeno úvodem, není dvou stejných ženských povah a není dvou stejných příběhů. A tak Veronika Žilková po šedesátce přišla nejen o manžela, ale i o důstojnost.

Rozvodová bouře stále nekončí

Ano, je poněkud trapné, když se pán s šedinami a pasem velvyslance nechá zmámit mladou kolegyní a rozhodne se kvůli ní rozvést se ženou, s níž má prakticky dospělou dceru a mnoho let společných prožitků. Jenže stejným způsobem se kdysi Veronika Žilková vloudila do předchozího manželství Martina Stropnického. Jak známo, muži nestárnou, a když k tomu mají sklony, podlehnou svěžímu mládí v jakémkoliv věku. Rozvod, který jí oznámil mailem z Izraele do Čech, nicméně herečku rozběsnil. S trochou škodolibosti si dovedu představit, proč to Stropnický udělal na dálku, nejspíš se chtěl vyhnout temperamentní divoké scéně, která by ho z očí do očí čekala.

Takhle se ovšem vystavil tomu, že Veronika Žilková řádila veřejně a zásobovala novináře řadu dní svým zklamáním, hořkostí, odsuzováním manžela a jeho nové partnerky, pláčem i hysterickým smíchem. Pominu nyní to, že bulvár si tyhle soukromé tragické chvíle rád všelijak přibarví, podstata zůstává – rozvod manželů Stropnických byl ze strany paní Veroniky vášnivý, nenávistný, a především veřejný. Někomu je prostě jedno, že dělá kašpárka lidem, kteří se pasou na cizím neštěstí a místo politování se pošklebují a s chutí pomlouvají. Veronika Žilková jim všem nahrávala na smeč, až už toho i sama nejspíš začala litovat, a tak se trochu stáhla.

Už na začátku léta se ale se vší parádou předvedla v Pohádkových 7 pádech Honzy Dědka, kde se rádoby s nadhledem trefovala do toho, jak se žije po boku politika, v hlase jí ovšem byla stále znát ženská zhrzenost. V posledních dnech se exmanželé znovu objevili na scéně, protože se odehrál soud o výživné na nezletilou dceru Kordulu. Veronika Žilková zase vytáhla drápky a uštěpačná slova pro média, v nichž s chutí prozradila, že pan velvyslanec bere 480 tisíc měsíčně, a  znovu se otřela o to, že poměrem s kolegyní z velvyslanectví Stropnický porušuje služební zákon, protože z důvodu bezpečnosti jsou vztahy mezi spolupracovníky na velvyslanectví zapovězeny.

Veronika samozřejmě nenaznačila, že mladá exmanželova přítelkyně by měla ze zaměstnání odejít, vystřelila rovnou po Stropnickém s tím, že se kvůli milostné aférce dávno měl velvyslaneckého postu vzdát. Milostivá prostě kolem sebe kope a dělá to s vervou a zřejmě i s potěšením. Martin Stropnický nikdy nepatřil mezi mé oblíbené herce a jeho politická kariéra u Andreje Babiše mi také nejde zrovna pod nos, ale to, co, jak mu Veronika Žilková dává veřejně sežrat, že je třtina ve větru se klátící, je hodně drsné. Inu, není na světě horší nepřítel než zhrzená žena. Zvlášť když nemá potřebu se před veřejností ani trochu krotit.

 

7 pádů Honzy Dědka:

Slavného zetě už tchyně nebaví

Když se nejstarší dcera Veroniky Žilkové Agáta Hanychová dala dohromady s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem, maminka vztahu velice fandila. Aby ne, Agáta jde do let, v aférách maminku nezapře, herecký talent po ní ale nezdědila, a tak dobrá partie je to jediné, co ji v očích matky může zajistit pro budoucnost. Soukup se ze začátku snažil převelice, vzali s Agátou maminku na dovolenou k moři, politoval tchyni kvůli vlekoucímu se rozvodu. Snaha udržet rodinné vztahy v klidu se mu ale vymkla z ruky, když měl potřebu se ve své JÁ televizi vyjádřit k možným kandidátům na prezidenta, mezi které chvíli patřil i Martin Stropnický.

„Mezi jeho partnerky patřila Veronika Žilková. U něj neskončil průserem politický, ale soukromý život. To by člověk nevěřil, jak soukromý život může těžce poškodit kariéru nadějného politika, respektive rozzuřená bývalá manželka,“ pravil ve svých zprávách k národu, jak je jeho zvykem, hrubě a bez obalu. Těžko říct, jestli Jaromír Soukup má excentrické tchyně plné zuby a chce dát najevo Agátě, že takhle si tedy manželku nepředstavuje, nebo se prostě jen projevil jako mužům stranící mysogin, jímž nejspíš je. Každopádně se křehké rodinné vztahy nejspíš hodně potrhaly, protože tohle si Veronika Žilková jen tak líbit nenechá. Redakce eXtra.cz požádala herečku o reakci, ta však byla zatím celkem opatrná: „Veronika Žilková se veřejně distancuje od názorových vyjádření TV Barrandov. Televizi nesleduje a odmítá komentovat útoky televize Barrandov na kohokoliv,“ došlo do redakce.

Žilková neměla hezký vztah ani s předchozími partnery své dcery, její invektivy se nejspíš dlouho vydržet nedají, a tak se zdá, že i s tímto zetěm skončila. Je to třesk, když narazí misogyn na hysterku, kdo ví, čeho se ještě dočkáme. Do toho se Agátě narodí třetí dítě, možná by babička měla našlapovat opatrněji, aby jí další vnouče neskončilo s maminkou zase na krku. Ale jí je to nejspíš jedno. Dům v Suchdole už zažil mnohý třesk, legendární tatínek, hudební pedagog a flétnista profesor Václav Žilka, se nejspíš v hrobě obrací, ale jeho dcera se dál bez ostychu rozdává bulváru.

 

Spolu:

Tragikomedie o rodině, v níž se láska nerozdává rovnoměrně

Historky z Instagramu

Když už není, co by o ní napsali, chytí se novináři i jejího nepěkného zážitku z divadla, protože si zřejmě myslí, že čtenáři by nepřežili bez Žilkové ani den. Titulek „Drama v divadle! Veronika Žilková popsala kolaps před předsatvením“ měl zřejmě vyvolat dojem, že chudák osudem stíhaná herečka se konečně zhroutila. Nebojte, to se jí hned tak nestane, ona toho vydrží hodně. To jen na Instagramu zavzpomínala na derniéru hry Mnoho povyku pro nic, před kterou v šatně postihla náhlá nevolnost jejího kolegu Zdeňka Duška. Odvezla ho pohotovost a Veronika Žilková si v představení střihla více - roli, protože někdo musel za kolegu nastoupit. „Neměl kdo za něho hrát. Tak já jsem ještě přibrala jeho roli, což šlo, protože to je rozhlasová hra, ve které hrajeme, že jsme vojáci z druhé světové války,“ doplnila herečka, která si prostě umí poradit v každé životní situaci a nezapomene o tom dát všem vědět.

(zdroje: Blesk, TV Nova, FTV Prima)

 

Vložil: Ela Nováková