Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Drsoň v pruhovaném triku. Filip Blažek se image nevzdává, skončí s ní tak za pět let. VIP skandály a aférky

15.11.2022
Drsoň v pruhovaném triku. Filip Blažek se image nevzdává, skončí s ní tak za pět let. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením René Kekely

Popisek: Filip Blažek letos na jaře v diskuzním pořadu Face to Face našeho milého bývalého kolegy Reného Kekelyho

V Nesmrtelné tetě byl štíhlým dlouhovlasým krásným princem. Uplynulo ovšem třicet let a z krasavce se stal statný proplešlý chlapík. Kamera ho ale má pořád ráda a on si pro ni vytvořil image, které se v ženském vydání říká „holka od vedle“. Filip Blažek je takový taťka od vedle.

Kolik má ve skříni pruhovaných triček asi nikdo nespočítá, protože v těch se objevuje na obrazovce tak často, že když se řekne Filip Blažek, člověk si ho prostě představí v lehce vytahaném námořnickém triku, které zdůrazňuje jeho vypracované svaly na rukou, zároveň ale skrývá poněkud vystouplé břicho. Přístav, Přešlapy, Slunečná, Černé vdovy, Případy 1. oddělení  – role se liší, ale proužkovaná image zůstává.

 

S Martinem Dejdarem v primáckém seriálu Přístav, foto se svolením FTV Prima

Přežije i druhou řadu Černých vdov?

Ve Slunečné přežil pád ze střechy a ve své roli se nejen naučil znovu chodit, ale zvládl i rekvalifikaci na opraváře starých rádií. Hlavně ovšem našel nový smysl života, který mu vzala smrt manželky a matky jeho dvou synů. Zatrpklého morouse probrala k životu temperamentní herečka, která pro změnu vyměnila filmovou kariéru za život na statku. Inu – romantický seriál, kde i vedlejší postavy musely dostat pořádnou dávku štěstí.

 

Zákulisní foto z natáčení seriálu Černé vdovy, foto se svolením Radek Bajgar

V Černých vdovách je Filip Blažek v jiné roli. Tady přežil pokus o vraždu nastražený manželkou a jejími dvěma společnicemi, a protože má máslo na hlavě, snaží se vytvořit si novou identitu, a hlavně dostat se k pořádnému balíku peněz a zmizet s ním co nejdál. Jenže cesta k nim vede jedině přes pokorný návrat k manželce. Nic moc, když máte se životem úplně jiné plány, a navíc další adepty na zmíněné peníze v patách. Jakpak to s ním dopadne? Podaří se mu přežít i druhou řadu Černých vdov, která už za pár týdnů všechno prozradí? 

Krásný absolvent konzervatoře prodal svou tvář

Filip Blažek absolvoval konzervatoř v roce 1992, nastoupil do mosteckého divadla, ale už od sezóny 1994-1995 se stal stálých členem souboru Městských divadel pražských. Krásné dlouhé vlnité vlasy, jemná tvář a milý úsměv ho předurčily pro role romantických hrdinů, zároveň ale už tehdy tendoval k tragikomickým rolím věčných smolařů. Romantická podoba ho zavedla i před kameru, hrál prince v Nesmrtelné tetě, ale objevil se také v mnoha dalších televizních pohádkách a nezapomenutelná je i jeho role v Andělské tváři.

 

Nesmrtelná Nesmrtelná teta Jiřina Bohdalová, foto se svolením Česká televize 

I bez vlasů ho ženy milují

Mužské charisma nejspíš nevězí v bohatých vlasech. Své by o tom mohl vyprávět Bruce Willis nebo u nás třeba Jiří Korn. V případě Filipa Blažka šlo ovšem jednalo o proměnu velmi podstatnou a vyžadovala od něj přehrát se do jiného typu rolí. Na povrch se dostal onen smolařský, posmutněle komický taťka a manžel, k tomu ale ve filmech a v televizi přibyl i drsně podmračený ranař, jakého předvedl v Případech 1. oddělení nebo ve Vražedných stínech. V Černých vdovách je to pak kombinace obojího. V obou polohách ho ženy stále obdivují, o fanynky rozhodně nemá nouzi.

 

Jeden z nejlepších českých detektivních seriálů, respektive parta jeho hlavních hrdinů třetí série, Případy 1. oddělení (Filip Blažek vlevo). Foto se svolením Česká televize

Divadlo mu svědčí

Před pár lety sice Filip Blažek opustil stálé angažmá v Městských divadlech pražských, na jevišti ho ale stále můžeme vidět v úspěšných rolích. Hraje především ve Studiu DVA a představení Brouk v hlavě nebo Duety mají velmi dobré divácké hodnocení. Herec prostě umí diváky rozesmát i trochu roztesknit, což na scéně, kde se hrají především vztahové komedie a tragikomedie, nanejvýš žádoucí.

 

Na jevišti divadla HogoFogo, foto se svolením DHF

Odpočine si za pět let

Filip Blažek má tři děti, syna z partnerského vztahu s Lucií Benešovou a dvě holčičky se současnou manželkou Jolanou. S tou žije už více než dvacet let, svatba v bílém byla ale až v roce 2019. Před rokem si herec posteskl Blesku, že toho na něj začíná být hodně, i když ještě necítí nutnost ubrat a odpočívat. „Ještě tak pět let a zatáhnu za brzdu. Budu si konečně užívat rodiny, holčiček a moc bych si chtěl koupit velkého psa, kterého bych si vychoval. Mým snem je leonberger, což je mohutné plemeno,“ přiznal se tehdy, že rodinná čivava Fiona není zrovna psem podle jeho představ a patří hlavně dcerám.

 

Případy 1. oddělení, foto se svolením Česká televize

Nova chystá Superlov

Vědomostní soutěž Na lovu, která se okamžitě po svém uvedení na televizní obrazovky na podzim loňského roku stala nedílnou součástí podvečerního vysílání TV Nova, se – vedle svých Hvězdných speciálů, jejichž výtěžek pravidelně putuje na charitativní projekty – v jarní sezoně 2023 dočká také své „super verze“ s názvem Superlov. V ní se jeden soutěžící může utkat se všemi pěti lovci a pokusit se až o milionovou výhru.

 

Také Superlovem bude diváky provázet Ondřej Sokol. Vědomostní soutěže mají televizní diváci rádi, stačí si vzpomenout Milionáře. Navíc když je dobrý moderátor, jsou soutěže nejen časem spojeným s poznatky, ale také se zábavou. Foto TV Nova 

Písničky k pohádce jako in memoriam Davida Stypky

S prvním adventním týdnem vstoupí do kin filmová pohádka Největší dar. Hudbu do ní složil a některé písně nazpíval nedávno zesnulý David Stypka. Ústřední písní pohádky je pak duet Zázraky, který Stypka nazpíval společně se zpěvačkou Ewou Farnou.

 

 

Film a píseň doprovází do kin i videoklip, který tvůrci pojali jako poděkování a vzpomínku na Davida Stypku (na snímku). Foto BontonFilm

Pantomima ve Švandově divadle je splněný sen Borise Hybnera

Konec roku ve Švandově divadle je letos ve znamení hostů, z nichž se mnozí na smíchovskou scénu vrací. Patří k nim především Radim Vizváry, mezinárodně uznávaná osobnost současného mimického divadla v Evropě, který se stane opět stálým hostem.

 

Vizváry v inscenaci Sólo, foto David Konečný

A už 26. listopadu ve Velkém sále uvede své Sólo, inscenaci nabízející výběr toho nejlepšího z jeho tvorby. Rezidenturou ve Švandově divadle tak Vizváry splní dávné přání svého kolegy, legendárního mima Borise Hybnera, který si právě v tomto divadle přál získat stálý prostor pro špičkovou současnou pantomimu. 

Zdroj: Blesk, Extra, CSFD, i-divadlo, Prima,  TV Nova, Švandovo divadlo

 

Vložil: Ela Nováková