Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak utopit Evu Burešovou. O kom se mluví

06.11.2022
Jak utopit Evu Burešovou. O kom se mluví

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Eva Burešová v novém klipu Tiché vody

Hvězda ZOO je především slušná zpěvačka a její nový klip rozbouřil vody, a to doslova. Spolupráce s Václavem Noidem Bártou je někdy hodně náročná práce, ale vyplácí se. Nedlouho po porodu Eva Burešová zase překonává hranice, tentokrát obavu z potápění.

Vysílání seriálu je za natáčením hodně zpožděné, a tak v ZOO ještě vídáme Evu Burešovou s těhotenským bříškem. Její příznivci ale dobře vědí, že ve skutečnosti je od 15. srpna maminkou druhého syna. Po porodu toho prvního se rychle vrhla do práce, tentokrát si slibovala, že se bude déle věnovat jen radostným mateřským povinnostem.

 

Kde má těch deset kilo?

Nedávno se mihla pořadem Showtime a mnoho čerstvých maminek jí nejspíš závidí, že už je zase štíhlá. Ona si ale trošku postěžovala, že má stále deset kilo navíc. Těžko říct, kde je schovává, protože neúprosná kamera kila přidává a ona má už zase postavičku jako děvčátko. V rozhovoru nicméně řekla, že je spokojená, jak se všechno po porodu ubírá správným směrem a jak je malý chlapeček hodný, stejně jako byl ten první. A tak si fešná maminka mohla udělat čas i na práci, i když prý to byl jen krátký odskok z domova. Protože štěstím jen září, nemusela se bát, že nová písnička, kterou pro ni složil Václav Noid Bárta na text své manželky Elišky, pojednává o smutku. Obavy ale měla z toho, jak si skladatel a režisér celý klip naplánoval.

 

 

Burešová Tiché vody

Smutek pod vodou

Píseň Tiché vody a klip k ní natočený navazuje na předchozí Monu Lisu. V té šlo o úsměv, tentokrát jde o smutek, protože obojí je součástí života. „Myšlenka je taková, že tento klip navazuje na Monu Lisu, kde je v hlavní roli to, že nemusíte míst strach se smát. Tiché vody pokračují tím, že smutek si vás někdy vezme, potopí vás pod hladinu, ale pak vás zase pustí. I ta hezká spokojená holka, která je v tom rámu, usmívá se, tak ji přepadne chmura a může padnout přes rám pod hladinu,“ říká Václav Noid Bárta.

Jeho spolupráce s Evou Burešovou už dávno překročila rámec běžné praxe, že skladatel občas něco napíše pro svou oblíbenou zpěvačku. Možná je to tím, že v ZOO spolu udělali několik desítek cover verzí českých i zahraničních hitů, a dobře tak vzájemně znají aranžérské a interpretační schopnosti, které pak mohou rozvíjet na koncepční práci na sérii písní nových. Navíc Václav si nový klip nachystal jako dárek ke svým narozeninám, takže mu ho Eva zkrátka nemohla odmítnout, i když to pro ni vůbec nebylo lehké. Vymyslel si na ni totiž natáčení pod vodou a ona se nepotápí ráda.

 

Burešová Tiché vody

U reportáže z natáčení trochu mrazí

Pokud také patříte k těm lidem, pro které ponořit se pod hladinu i s hlavou znamená noční můru, při sledování, jak se klip Tiché vody natáčel, vám asi naskakovala husí kůže. Showtime vše zaznamenal velmi podrobně a atmosféru umocňovalo i to, že se natáčelo za tmy. Eva postupně předvedla, jak se s podvodní fotografkou Lucií Drlíkovou na scény připravovala. Když splývala na zádech s obličejem nad vodou, ještě to šlo. Pak ale přišla chvíle, kdy se ve vzdušných šatech tanečnice měla volně spustit pod hladinu. A tělo se začalo bránit. „Poprvé to ještě šlo, ale když jsem to měla opakovat, hlava chtěla, ale tělo to moc nedávalo,“ prozradila v reportáži. Kdo by si také užíval, že má působit, jako když se topí, že? I když to vypadá romanticky, vlasy vlají a sukně se vlní, pořád nějak chybí ten kyslík.

 

Burešová Tiché vody

Klip těžší než pár dílů seriálu

Eva to padnutí pod hladinu dala, i když obavy před prvním ponořením byly veliké. „S Vaškem natáčíme už tolik let, že debata o tom, zda bude klip pod vodou, byla bezpředmětná. Mám ráda výzvy, ale musím říct, že po porodu nejsem tak silná,“ přiznala po skončení natáčení. „Jindy bych se bez řečí zakousla a všechno po hlavě zkusila. Teď jsem v té hlavě obavy měla a nebylo to jednoduché. Z vody mám strach. Sice jsem vodní znamení, ale neumím se potápět bez toho, aniž bych měla zavřené oči a držela si nos. To se do toho klipu nehodilo, takže jsem dostala instruktáž, ale stejně jsem měla občas pocit, jako když se topím,“ prozradila. „Všechno jsem natočila a naštěstí to dopadlo dobře. Co si budeme povídat, můžeš se utopit i na lžičce vody.“

 

Burešová Tiché vody

Ještě ke všemu krásné šaty moc pocitu pohody nedávaly. „Ty se po ponoření staly extrémně těžkými, motaly se mi do nich nohy, takže jsem nemohla plavat a byla odkázaná na někoho, kdo mě doprovázel. Všechno bylo proti tomu, abych se cítila dobře, ale naštěstí jsem měla jistotu v lidech, kteří tam byli. Záběry jsem po natočení neviděla, mám k Vaškovi takovou důvěru, že jsem to ani nepotřebovala.“ Že tohle odskočení od kojení bude tak extrémně těžké, si nejspíš nepředstavovala, možná by pro ni bylo jednodušší natočit pár nových scén v ZOO. Těch se ale hned tak asi nedočkáme, tentokrát se jen jednorázově oddala smutnění.

 

Burešová Tiché vody

Tajit emoce není zdravé

Eva Burešová sdílí radost i starost samozřejmě hlavně se svými blízkými. Jako herečka se ale nebojí emoce projevit i veřejně, protože tak by to podle ní v životě mělo být. „Mám pocit, že v této době se nedovoluje být veřejně smutný. Ve chvíli, kdy to přiznáš, tak hned dostaneš vynadáno. Pokud potřebuješ sdílet svou náladu, ať je dobrá, nebo špatná, tak bys to zkrátka měl udělat. A touto písničkou to chceme ukázat. Zkrátka si to prožijete. Občas mi píší fanoušci, že se bojí někomu říct, že jsou smutní, mají trápení, protože je za to odsuzují. V klipu jsme to ukázali na tanečnici a vodě, protože já, když jsem smutná a něco intenzivně prožívám, tak mám pocit, že nemůžu dýchat. Cítím se přesně tak, jako jsem se cítila po tou vodou.“ Přejeme sympaticky upřímné zpěvačce a herečce, aby těch chvil, kdy nebude moct dýchat, prožívala v životě co nejméně, i když v Tichých vodách je smutná velmi fotogenicky.

Zdroj: FTV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková