Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Záludnosti proměny v popovou princeznu Ivetu Bartošovou. Horká židle Anny Fialové

05.11.2022
Záludnosti proměny v popovou princeznu Ivetu Bartošovou. Horká židle Anny Fialové

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Anna Fialová v populární talkshow 7 pádů Honzy Dědka

Do Švandova divadla, kde ji ve svých 7 pádech zpovídal Honza Dědek, přišla Anna Fialová s dobře natuženým účesem z krátkých vlasů, který se dnes moc nenosí. Prozradila, kde k němu přišla, ale také kdo jí visel v pokojíčku a jak by jí slušely brýle.

V televizi i na filmovém plátně ji vídáme v posledních letech velmi často a její role se chameleonsky proměňují. Vinaři, První republika, Mordparta, Vánoční příběh i Banger – pokaždé je jiná. V tuto chvíli se ale nejvíc mluví o tom, jak ztvárnila smutný příběh vzestupu a pádu zpěvačky Ivety Bartošové. Máme za sebou první sérii a druhá se právě natáčí.

 

Účes à la Iveta a pochvala od sestry

Honza Dědek se hned na začátku rozhovoru zaměřil na Aniččiny krátké vlasy a ona kontrovala, že to nejsou její vlasy, ale účes mladé Ivety Bartošové. V další řadě životopisné série se prý ale promění v blond záplavu, protože tak vypadala zpěvačka v druhé polovině devadesátých let. Jak byla přijata první série? Herečka přiznala, že ohlasy byly různé, pochvalné i negativní. S těmi druhými se vyrovnala až po rozhovoru se zpěvaččínou sestrou Ivanou.

„Potkala jsem se se sestrou Ivety Bartošové, Ivanou. Byl to hodně emotivní moment. Ve chvíli, kdy mi řekla, že ve mně svoji sestru viděla, věděla jsem, že všechny negativní recenze a názory jsou mi s pokorou jedno, protože její sestra mi řekla tohle. I Artur řekl, že je spokojený,“ svěřila se s tím, co pro ni po odvysílání první série Ivety znamenalo nejvíc. Už protože, jak se zmínila již v dřívějších rozhovorech, Ivetin syn Artur se párkrát přišel podívat na natáčení a pro herečku byl šílený zážitek stát před ním oblečená a nalíčená jako jeho matka.

Hrát někoho, koho si lidé pamatují a kdo měl tak pohnutý osud, pro ni byla obrovská výzva a považuje Ivetu za svou nejvýznamnější roli, se kterou se musela dlouho sžívat, aby ji pochopila. Pak naznačila, o čem bude druhá řada. V nových dílech se Anna vžije do Ivety v době, kdy sbírala jedno ocenění za druhým a připravovala se na roli v legendárním filmu Svatba upírů a na muzikál Dracula. Zlatou slavici, která sesadila z trůnu Hanu Zagorovou, uvidíme také po boku Arturova otce Ladislava Štaidla. Bude to další etapa zpěvaččina života, ale k  tragickému zlomu se zřejmě ještě nedopracujeme.

 

Láska k fantasy nezná mezí

Iveta Bartošová jistě nebyla idolem mládí Anny Fialové, na to je herečka v sedmadvaceti letech příliš mladá. Koho tedy obdivovala v pubertě? Nikdy si nezahrála v žádné fantasy, přestože právě to je žánr, který má ráda nejvíc. Přivedla ji k němu láska ke kouzelnické sérii Harry Potter. „Milovala jsem Harryho Pottera, měla jsem celý pokoj vylepený Danielem Radcliffem. Chtěla jsem si ho vzít za muže. Měla jsem ho všude na zdech,“ vzpomíná.

Před časem to v rozhovoru pro Lidové noviny rozvedla ještě víc: „Vybavuju si, jak mě máma vzala do kina na první díl. Nijak zvlášť jsem se na film o kouzelnících netěšila, přišla jsem ale domů šíleně zamilovaná do hlavního hrdiny. Jeho fotky a plakáty jsem měla všude. Od nevlastního táty jsem dostala k Vánocům tričko s obrázkem upraveným na počítači, že to vypadalo, že se s Danielem Radcliffem objímám na premiéře. To bylo nejvíc," svěřila se s dívčí mánií, která ji držela asi dva roky. Publiku ve Švandově divadle pak se smíchem předvedla kroužky z prstů před tváří, že vlastně i ona sama by mohla hrát Harryho Pottera s kulatými brejličkami.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková