Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dolů šlo přes dvacet cenťáků, jinak bych tu roli nedostala... Herečka má dokonce tak zvanou hauptku. VIP skandály a aférky

01.11.2022
Dolů šlo přes dvacet cenťáků, jinak bych tu roli nedostala... Herečka má dokonce tak zvanou hauptku. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Natálie Halouzková

Děvčat se záplavou přirozeně rezavých vlasů není pro práci před kamerou nikdy dost. Po Denise Nesvačilové tak seriálový terén okupuje další zrzka Natálie Halouzková. Je jí teprve jednadvacet, ale za deset let zvládla tolik nápadných seriálových rolí, že by jí mnohá starší kolegyně mohla závidět.

Jde z jedné role do druhé, dokonce teď musela jednu postavu ukončit, aby mohla naskočit do nového projektu, který jí přihrál roli hlavní. Tak jsme se rozloučili s nevěrnicí Mínou v ZOO a vzápětí začínáme sledovat sympaťačku Báru v Dobrých zprávách. Mínu si naštěstí diváci nestihli zařadit do škatulky neoblíbená tvář, protože v ZOO neměla zas tak velký prostor. Pokud se tedy role veselé ctižádostivé venkovanky, které štěstěna poskytla příležitost dostat se do zpravodajství ve velké televizi, bude vyvíjet zábavně, Natálie Halouzková má o popularitu na nějaký čas postaráno.

 

V novém seriálu televize Prima s názvem Dobré zprávy se hlavní hrdinka Bára v podání Natálie Halouzkové dočkala životní jízdy. A to doslova, když jí scénář předepsal, že musí usednout za volant obřího traktoru a brázdit s ním po louce v rámci seriálového závodění v Traktorandálu. Řidičák herečka má, ale v traktoru seděla poprvé. „Řídila jsem ten traktor doopravdy. Jednou to jel za mě dublér, jelikož to byly závody, tak aby to bylo svižné, ale jiné záběry už jsem absolvovala já sama,“ prozrazuje herečka, co ji v prvním díle seriálu čekalo.

Jde to i bez herecké školy

Poprvé se ocitla před kamerou v jedenácti letech v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Herečkou toužila být od dětství, pilně se věnovala tanci a snila si svůj sen, ze kterého si rodina dělala spíš legraci. Jenže štěstí přeje připraveným, a tak si ji první role našla ještě ve škole. „Na základce jsem měla spolužáka, který tehdy hrál v jednom seriálu a znal se s paní, jež měla hereckou agenturu. Byli dobří známí. A ta paní tehdy přišla na náš školní jarmark, kde jsem asi jako desetiletá holka za naši třídu prodávala, a tam mě oslovila, jestli bych nechtěla hrát v nějakém seriálu. Dala mi vizitku s kontaktem, a tak jsem se šla zaregistrovat do agentury. Pak přišel ten konkurz a vyšlo to.“ Svou roli už tehdy sehrály dlouhé rezavé vlasy, protože v Gymplu hrála dceru Zuzany Bydžovské. Na hereckou školu ale nezamířila, začala studovat všeobecné gymnázium a stále hodně tančila v souboru moderního tance. „Jednu dobu jsem fakt myslela, že budu tanečnice spíš než herečka. To bylo období mezi mými třinácti do takových sedmnácti, než přišla role v seriálu Krejzovi. Do té doby jsem veškerý svůj volný čas trávila na trénincích.“ Členkou tanečního souboru je stále, ale protože hraní přibývalo, tancování přece jen ubylo.

 

Donedávna jsme herečku znali s dlouhými vlasy.

Maturita s nervy na pochodu

Role v Krejzových byla velká a natáčecích dnů hodně. Natálie byla ve třetím ročníku gymnázia a jela nadoraz. „V předposledním ročníku na gymplu jsem současně studovala, tančila a točila seriál Krejzovi. A byl to naprostý masakr,” vzpomínala na nejtěžší období své mladistvé kariéry v rozhovoru pro Blesk Magazín. „Byla jsem v snad nejnáročnějším ročníku školy, do toho jsem měla sedmkrát týdně taneční tréninky a ráno natáčení. Třeba v šest ráno jsem šla na plac, potom rychle do školy, pak třeba znovu točit a večer od sedmi ještě tanec. Domů jsem se vracela kolem jedenácté a druhý den znovu,“ popisuje představitelka sestřičky Katky. „Byla jsem jako robot, prostě jsem plnila jednu povinnost za druhou. Neměla jsem čas ani nějak emočně fungovat, takže jsem se skoro pravidelně jednou měsíčně složila a celý den jsem brečela,” vysvětluje, proč se rozhodla po maturitě nenastoupit na vysokou školu, i když byla ke studiu přijata. Už si zkrátka takové vypětí nechce zopakovat, a protože přicházejí další velké role, studium se odkládá na neurčito.

 

V seriálu ZOO se Štěpánem Benonim

První romantická láska

Seriál Sestřičky znamenal proměnu rolí puberťaček v mladou ženu. S Míšou Tomešovou vytvořily v seriálu dvojici, kde „hraběnka“ byla ta uvážlivější a méně ztřeštěná. Natálie se trochu obávala, že bude vedle o dost starší Míši Tomešové působit moc nezrale, ale pomohlo právě to, že Míša hrála tu temperamentnější a rozhodně ne tak usedlou, takže vypadaly jako stejně staré. V Sestřičkách nejen bojovala se šikanou, ale především prožívala romantickou lásku se všemi peripetiemi, které do dlouhodobého seriálu dokážou autoři jedné z hlavních hrdinek napsat. Natálie zvládla nejen romantickou polohu role, ale projevila také talent pro komickou nadsázku, takže zkušené Míše Tomešové úspěšně sekundovala ve vtipných situacích, kterých tu bylo pro pobavení odlehčení nemocničního příběhu dost. Diváci po skončení Sestřiček s napětím čekali, kde se Natálie Halouzková znovu objeví.

 

Na aktuální civilní fotce, foto se svolením Natálie Halouzková

V ZOO ještě háro, v Dobrých zprávách elegantní účes

Barmanka Mína pohazovala v ZOO stále ještě záplavou dlouhých vlasů. Pak ale přišla nabídka na novou hlavní roli v Dobrých zprávách a Natálie Halouzková prošla velkou proměnou. Na jednu stranu měla dle požadavků produkce jako venkovská holka být trochu neupravená a roztřepená, na druhou pak jako stážistka ve zpravodajství měla mít účes, který ji bude reprezentovat a půjde s ním kouzlit na volno i pro účely slavnostních příležitostí. „Dolů šlo přes dvacet centimetrů a byla to podmínka, jinak bych roli nedostala. Vůbec jsem se toho nebála. Dlouho jsem chtěla nějakou změnu a toto mi hrálo do karet,“ přiznala herečka, která tak na úpravu účesu nastoupila k hvězdné kadeřnici Blance Haškové.

 

Po zásahu kadeřnice

„Sedly jsme si a nejprve si promluvily. Ptala se, kam až může zajít. Měly jsme obě jasné představy, které se potkaly,“ řekla dále představitelka seriálové Báry o své proměně. „Ano, Natálka měla představu a odvahu nechat si vlasy ostříhat. Herečky si totiž takový luxus nemůžou moc často dovolit,“ prozradila kadeřnice Blanka Hašková. „Zadání znělo, aby byla lehce zanedbaná, než nastoupí to seriálové televize. Natálka má ale nádherné vlasy a krásnou barvu, takže by byla věčná škoda je barvit. Do toho jsme v žádném případě nechtěly jít. Hledaly jsme verze, jak to pak následně česat a stylovat pro danou roli,“ uvedla kadeřnice, co všechno musí splnit a na co myslet, aby herečka měla správnou image pro roli, ale také aby se s novým účesem cítila dobře. Nové vlasy jí moc sluší, jak moc jí bude slušet celá role, to se pozná až po odvysílání více dílů Dobrých zpráv.

 

Primácké PR foto k Dobrým zprávám

K tanci přibyl i zpěv a divadlo

Projekt Dobrých zpráv je dlouhodobý a mladou herečku plně zaměstnává. To ale neznamená, že jí nezbývá čas na nic jiného. Stále se věnuje tanci a k tomu si přidala ještě studium zpěvu. Je vidět, že učit se vše potřebné pro hereckou profesi je možno i mimo školu. Natálie se bezpochyby učí za pochodu od kolegů na place, ale nezanedbává ani pohyb, hlasový projev a zpěv. To vše ji dovedlo také k jejímu prvnímu divadelnímu vystoupení. Hraje v divadle Kalich v muzikálovém představení Biograf Láska, poskládaném z písniček Hany Zagorové.

 

Herečka, tanečnice, možná i zpěvačka. Foto se svolením Natálie Halouzková

Monika Absolonová zazpívá na počest Hany Zagorové 

Jen do konce října šlo poslat hlasy pro hudební idoly a ovlivnit tak pořadí v anketě Český slavík, která letos slaví 60 let od svého založení. Vítězové v jednotlivých kategoriích budou korunování na slavnostním ceremoniálu v pražském Fóru Karlín. Přímý přenos z předávání prestižních cen uvede v sobotu 12. listopadu od 20:20 TV Nova a diváci se mohou těšit i na řadu hudebních vystoupení: zazpívá Ewa Farna, Marek Ztracený a Mirai a na jevišti se vystřídají i další velká jména české pop music: Olympic, Jiří Korn, Dara Rolins, Vojtěch Dyk, Lucie s Filharmonií Hradec Králové, Vojtaano & Fast Food Orchestra.

 

Tyto ceny čekají na své nové majitele, foto TV Nova

Monika Absolonová připomene nedávno zesnulou držitelku devíti zlatých slavíků v kategorii zpěvaček, Hanu Zagorovou. „Hanku jsem obdivovala jako zpěvačku už od malička. Když jsem ji pak později potkala osobně, byla jsem překvapená, jak je nesmírně milá, vstřícná, lidská a empatická. Měla jsem to štěstí, že se z nás staly kamarádky a pravidelně jsme se potkávaly. Na Slavíka se těším a zároveň mám velký respekt, protože budu zpívat Hančinu píseň na její počest, a to mi bude způsobovat stres. Mám k Hance velkou úctu a respekt a budu se bát, abych jí to nepokazila. Nerada bych, aby si někde v nebi říkala: Cos to, Móňo, provedla! To by mě moc mrzelo," říká zpěvačka a herečka Monika Absolonová.

 

Slavnostním večerem provede moderátorská dvojice Ondřej Sokol a Aleš Háma. Doplní je Tereza Pergnerová ve speciální backstage room, která vyroste v blízkosti Fóra Karlín. Foto TV Nova 

Supraphon gratuluje Martě Kubišové k osmdesátinám 

Marta Kubišová oslaví 80. narozeniny a hudební vydavatelství, které je s ní neodmyslitelně spjato, jí gratuluje speciálním reedičním dárkem. Supraphon vydává unikátní vánoční album Adventní písně a koledy – Marta Kubišová, Bratři Ebenové. Poprvé od roku 1990 dostávají posluchači šanci si znovu užít krásnou předvánoční a vánoční muziku v podání zdánlivě překvapivé muzikantské
sestavy.

 

Foto Supraphon

Po listopadu 1989 se Marta Kubišová po dlouhé odmlce ve studiu spojila s triem bratrů Ebenů k nazpívání úryvků z evangelií. Ty zhudebnil Marek Eben, zaranžovat pomohli David a Kryštof Ebenové, k jejich nástrojům se přidali Dalibor Štrunc na cimbál, Ingeborg Žádná na violoncello a violu da gamba, Petr Hapka na niněru a mužský sbor Schola Gregoriana Pragensis. Celkem patnáct svátečních částí evangelií sv. Lukáše a sv. Matouše dostalo citlivě moderní podobu a interpretaci. Od „Panno blahoslavená“ přes „Syn Boží se nám narodil“ či „Prorokovali proroci“ až po „Nastal nám den veselý“ jsou to krásné výzvy k odpočinku a zamyšlení. 

Legenda severské detektivky Jo Nesbø měl nabitý program

Jo Nesbø přiletěl do Čech na několik dní hlavně proto, aby zde představil české vydání své nové povídkové knihy Krysí ostrov. Na setkání s fanoušky se rozpovídal nejen o tom, jak je pro něj náročné vracet se k postavě jeho slavného detektiva Harryho Holea, ale také o tom, že nemá moc rád horory. Nerad se totiž při sledování filmů bojí. Zato se evidentně nebojí výšek, protože součástí jeho pobytu byla i návštěva Brna a okolí, kde spolu s největší lezeckou ikonou Adamem Ondrou, který svými mimořádnými výkony i průkopnictvím se navždy zařadil do brněnské a světové sportovní historie, slézal několik skalních cest. Večer se pak zúčastnil slavnostní premiéry dokumentárního filmu Adam Ondra: Posunout hranice.

 

Legenda severské detektivky Jo Nesbø na návštěvě Česka, foto Albatrosmedia

Krysí ostrov a jiné povídky je autorovou další odbočkou od drsných detektivek s Harrym Holem, jsou ale možná ještě temnější. Pomsta a spravedlnost, láska až za hrob a palčivá nenávist. Oko za oko, zub za zub. Vyprávění o odplatě z postpandemické Ameriky, zpověď vědce, který objevil lék proti stárnutí, střet zabijáků připomínající šachovou partii, soupeření dvou mladíků o tutéž dívku a synův boj s otcem o dědictví. Mrazivé příběhy ukazují nedalekou budoucnost, v níž se zhroutila tradiční společnost. Spolehnout se dá už jen na rodinu a blízké přátele – a někdy ani to ne. 

Zdroj: CSFD, Blesk Magazín, i-divadlo, Prima Ženy, TV Nova, Supraphon, Albatrosmedia

 

 

Vložil: Ela Nováková