Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S kým (nebo spíš s čím) spí a kde konečně objevila až během covidu ten pravý životabudič. Horká židle Terezy Černochové

22.10.2022
S kým (nebo spíš s čím) spí a kde konečně objevila až během covidu ten pravý životabudič. Horká židle Terezy Černochové

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Tereza Černochová v Show Jana Krause

VIDEO Kromě toho, že stále zpívá se skupinou Monkey Business, vydává Tereza Černochová zanedlouho sólové album, na které její fanoušci čekají už sedm let. Pořád bylo co upravovat, předělávat, jinak aranžovat. Mezitím se lámaly kosti, tančilo ve StarDance a rajtovalo na koních. Prostě nic se nedá uspěchat.

V StarDance se stala miláčkem publika, protože i přes svou XXL postavu se dokázala vznášet parketem s lehkostí křehké baletky. Přitom tančila se šrouby v polámané noze. V Show Jana Krause se ale nemluvilo jen o StarDance, ale také o koníčcích a koních a podivuhodné magické kostce, kterou má zpěvačka u postele.

 

Tereza Černochová & Dominik Vodička - Quando, quando (samba):

Relax u koní

V show Jana Krause se tentokrát mluvilo hodně i o počítačových hrách. Jak je na tom s nimi Tereza Černochová? „Já jsem byla hrozný pařmen v dětství,“ přiznala se smíchem. „Joystick byl úplně horký. Hrála jsem na atárku, tedy na počítači Atari.“ Pak ale přišla studia na Zemědělské univerzitě a joystick vychladl, protože se objevila láska ke koním. Zdálo by se, že zpěvačka při šňůrách s Monkey Business na čtyřnohé přátele nemá čas, ale opak je pravdou. V období pandemie se ke koním dokonce vrátila na plný úvazek. „Nastoupila jsem jako ošetřovatelka koní v sportovní stáji,“ vysvětlila zpěvačka, která má titul inženýrky ze zemědělské univerzity. „A bylo to bezvadné a vracím se tam stále. Já vždycky na pár měsíců vysadím, když hrajeme hodně s Monkey Business. Je to totiž fantastické, neboť tam člověk absolutně vypne.“ A kdy že si na koně udělá čas? „Dám dítě do školy, sednu do auta a jedu, udělám devět koní, vracím se zpátky pro dítě do školy. Tedy koně vyčistím, možná dva tři odjezdím a zbytek odlonžuju, což je takové to honění v kruhu.“ Pěkná dřina, hlavu si u toho ale člověk dokonale vyčistí.

 

Tváře žen:

Třídění odpadu může člověku přivodit úraz

Tentokrát se Jan Kraus zaměřil také na třídění odpadu, protože jedním z hostů byl expert na toto téma, potápěč do odpadu Jan Váňa. Tereza Černochová pilně třídí, ale moc dobré zážitky z toho nemá. „Šla jsem do StarDance nejen za covidu, ale ještě s přelámanou a sešroubovanou hnátou,“ popsala. „Třídila jsem odpad tak pilně, až jsem před třemi nebo čtyřmi lety uklouzla po papírové krabici a celou svou tehdy devadesátikilovou váhou jsem si otočila o devadesát stupňů a rozdrtila nohu,“ dodala na vysvětlenou, jak přišla k úrazu, jehož následky se táhnou dodnes.

Trénovat a vystupovat v náročné taneční soutěži pro ni tedy bylo extrémně těžké, ale zakousla se do toho a dotáhla to až do osmého kola. „Bylo mi jasné, že nejsem éterická bytost, která by mohla jít do finále a vyhrát. Takže jsme to brali střídmě a říkali jsme si, že když postoupíme do čtvrtého kola, kde bylo tango, tak to bude fantastické, protože to mi šlo. A najednou tu bylo osmé kolo, kde nás čekal valčík, a já věděla, že chci tančit na tátovu píseň Ona se brání. A přišel ten okamžik, kdy mě partner musel zvednout. A my jsme neměli zvedačky, ale vzhledem k mým proporcím jen samé padačky. V osmém kole mě dvakrát úspěšně zvedl, a přesto jsme vypadli. Měli jsme zůstat u padaček a byli bychom ve finále,“ smála se při vzpomínce na účinkování v taneční soutěži. Dnes už je však pro ni tanec před kamerami minulostí a opět se plně soustředí na pěveckou kariéru.

 

Change the world:

Spánek s vibrační kostkou

Lidé, kteří často vystupují na veřejnosti, bývají extrémně senzitivní a potíže se spánkem jsou na denním pořádku. Tereza dobře spí, když se utahá u koní, ale pro jistotu si pořídila ještě velmi zvláštní pomůcku. Má vibrační kostku, která se položí za hlavu a vydává zvuk, podobný mnišskému mručení v klášteře, s nastavitelnou frekvenci vibrací. Prý se s tím skvěle spí, ale musíte se s tím naučit zacházet. „Když jsem to přinesla domů, vybalila jsem to tím displejem, kde se to zapíná, na opačnou stranu než k hlavě. Takže to celou dobu jelo někam jinam… pak jsem si celou dobu říkala, proč jsem se tak blbě vyspala. A pak jsem přišla na to, že už týden to mám otočené někam úplně jinam.“ Na tuto zvláštní kostku, která by jí měla zaručit lepší spánek, ji prý upozornil jeden kamarád. „Nastavíte si čas, jak dlouho chcete spát. Pro mě je ideálních osm hodin. Pak se to samo vypne. Myslím, že žádné zlepšení necítím, ale časem se to určitě zlepší,“ uzavřela se smíchem nad kombinací moderní technologie a magie.

 

Monkey Business – Piece of My Life:

Klid v kuchyni

Kladný vztah k jídlu Tereza nezapře. Ona si ho ale také ráda sama vaří a kuchyně v Praze i na Šumavě má vybavené velkou škálou pochutin, které s oblibou používá. Při vaření si prý nejlépe odpočine. Přitom se jí s místem pobytu také mění chutě. „Když jsem na Šumavě, baví mě česká kuchyně, když jsem v Praze, baví mě spíš ta exotika, tedy Thajsko, Vietnam,“ zasnila se nad představou vůní a chutí, ale také při vzpomínce na tatínka Karla Černocha, po kterém zdědila nejen hudební a pěvecký talent, ale také dobrý apetit.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková