Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Moderátor Kraus vyrobil další „biomasu“: Dana Hůlku, kandidujícího za zemanovce, parádně vykoupal! Čtěte, v čem

30.09.2013
Moderátor Kraus vyrobil další „biomasu“: Dana Hůlku, kandidujícího za zemanovce, parádně vykoupal! Čtěte, v čem

Foto: TV Prima

Popisek: Dan Hůlka u Krause

Premiéra dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause byla v pátek 27. září a přinesla neuvěřitelný lapsus Daniela Hůlky, kterého moderátor uvedl slovy: Drakula chce spasit Čechy! Lapsus, který značně připomíná ostudu Kateřiny Jacques, která coby „zelená“ politička nebyla schopná vysvětlit Krausovi, co je to ta biomasa, a od této pro ni nešťastné minuty se to s ní táhle, kamkoliv přijde...

Prvním hostem páteční show Jana Krause byl právě zpěvák a novopečený politik Daniel Hůlka, kterému Kraus složil kompliment, jak dobře po všech těch zdravotních problémech vypadá. „Teď už je to dobré, ale po zánětu slinivky, který jsem prodělal, mi doktor sdělil, že když jsem nastupoval do nemocnice, bylo to padesát na padesát, jestli to přežiju," prozradil Daniel, který kvůli onemocnění prý již rok abstinuje a drží s ohledem na slinivku dietu. „Teď jste se dal do politiky. Ptal jste se doktora, jestli můžete?" vyptával se moderátor. „Zajímavé, že když teď abstinujete, dal jste se zrovna do SPOZ, k zemanovcům," rýpnul si moderátor. „Pan prezident je na tom s pitím jako já – má cukrovku a taky nemůže pít," vysvětlil Daniel.

Nevěděl, za koho vlastně kandiduje

„Důvod, proč jsem do toho šel, je prezident Zeman, který mě fascinuje a je to všeobecně nejvzdělanější člověk, jakého jsem kdy potkal," dodal Daniel. „Záleží na tom, v jakém prostředí se pohybujete," podotkl moderátor. „Ve stejném jako vy – v divadle," vysvětlil host. „Zajímavé, že strana se jmenuje zemanovci, a přitom je prezident nevede. To je jako nějaký řád," nadhodil moderátor. „Jak se to vůbec jmenuje?" chtěl vědět moderátor. „Strana přátel občanů zemanovci," vysvětlil Daniel. Když se z publika ozvaly „reklamace“ nedal správný název strany ani na třetí pokus. Pomohla až nápověda z publika – Strana práv občanů  - zemanovci.

Více peněz na kulturu

Dále Daniel vysvětlil, že by se v politice chtěl eventuelně soustředit na oblast kultury. Aby se zvýšily finance na rozpočet resortu kultury. „Kde byste ty peníze chtěl vzít, když nejsou?" chtěl vědět moderátor. „Je potřeba se připravit na taková jednání. Zjistit, kde by se ty peníze mohly najít. Proto také třeba připravujeme zákon na prokazování majetku," vysvětloval host. Moderátor s ním probral, jestli je připravený na různé reakce lidí na jeho politické angažování. „Je vaše ctnost, že se angažujete. Že když se vám něco tady nelíbí, že se pokoušíte něco změnit. Ale taky musíte počítat s tím, že pak vám to nakonec všechno sečteme," upozornil ho moderátor. „Já do toho jdu z prozaického důvodu. Celý život sedíme po hospodách a nadáváme. Na politiku. Tak jsem si řekl, že to zkusím. Je možné, že budu slabý, ale chtěl bych něco dokázat, což zní možná naivně, ale uvidíme," prozradil Daniel.

Drakulo, sedni!

„Jaké tři největší problémy v Česku vás štvou?" zajímal se moderátor. „Jednak politická kultura v parlamentu. Když jsem slyšel, jak si při interpelacích nadávají. Myslím, že tam je člověk hlavně proto, aby tam udělal něco pro svou zemi, a ne aby si nadávali. Pak mi tady vadí korupce. Když je člověk normální občan a sleduje kauzy různých zlodějů, to by se mělo změnit. A do třetice je třeba velký problém podfinancovaná kultura a školství," vyjmenovával Daniel. „Já se těším, až vám někdo ve sněmovně řekne: Nejsou na to prachy, Drakulo, sedni!" konstatoval moderátor k pobavení diváků. „Když za mnou někdo v parlamentu přijde s konstruktivní kritikou, tak to bude něco jiného, než kdyby mi nadával," přemýšlel Daniel. „Kritika bude vždycky z vašeho pohledu nekonstruktivní," uzavřel to moderátor.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace