Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Královna? To je hybridní dezinformace! zařval fejetonový Petr Fiala. A další komentáře od Mečiara, Putina… Svět Tomáše Koloce

komentář 11.09.2022
Královna? To je hybridní dezinformace! zařval fejetonový Petr Fiala. A další komentáře od Mečiara, Putina… Svět Tomáše Koloce

Foto: Tomáš Koloc

Popisek: Státní znak Československé republiky z let 1918-1939 na protivládní demonstraci v Praze 3. 9. 2022

„Beer Guinness z Knihy rekordů“: „V současné Evropě máme celkem 12 monarchií, z toho 7 království, celkem je na světě 31 samostatných států, které jsou královstvími, a desítky dalších, která jsou součástí republik, a řadu královských rodů v exilu, včetně habsbursko-lotrinského rodu, který před 104 lety opustil český královský trůn. Přesto synonymem slov královna a král jsou celosvětově skoro výhradně britští panovníci.“

„Komentář španělského exkrále Juana Carlose I.“:

„Já jsem se na rozdíl od Alžběty narodil v exilu, Madrid jsem poprvé viděl až v deseti letech, a trvalo dalších dvacet šest let, než se fašistický diktátor Franco rozhoupal umřít, abych si moh sednout na trůn v Escorialu. Moje portréty na známkách vycházely ve více barvách, než ty Alžbětiny, a španělsky mluví na světě víc lidí, než anglicky – ale celej svět stejně vždycky zajímali víc Alžbětini pejsci. Nakonec se to ale hodilo. Když se profláklo, jaký mám příjmy, a že zatímco si v Africe lovím slony, můj zeť zdefraudoval státní majetek, a kvůli tomu všemu jsem v roce 2014 musel odstoupit - nikdo si toho ani nevšim.

 

„Beer Guinness z Knihy rekordů“:

„Když se sečte území Británie a Severního Irska, Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Papuy-Nové Guineje, Belize, Jamajky, Baham, Grenady, Svatého Kryštofa, Vincence a Lucie, Antinguy, Tonžských a Šalamounových ostrovů, tedy zemí, jejichž byla Alžběta II. na konci své vlády v září 2022 královnou, bylo to území větší, než je území dnešní světově nejrozlehlejší Ruské federace. Připočtou-li se území, kterým vládla i na začátku své vlády v únoru 1952 (Malta, Kypr, Pákistán, Bangladéš, Srí Lanka, Jižní Jemen, Omán, Spojené arabské emiráty, Katar, Bahrajn, Kuvajt, Súdán, Malajsie, Singapur, Brunej, Súdán, Eritrea, Somaliland, Uganda, Keňa, Tanzánie, Zambie, Zimbabwe, Malawi, Botswana, Jižní Afrika, Namibie, Lesotho, Svazijsko, Nigérie, Kamerun, Ghana, Togo, Sierra Leone, Gambie, Guyana, Trinidad a Barbados), šlo (i bez už tehdy odtržené Indie!) o území rozlehlejší, než měl tehdejší světově nejrozlehlejší Sovětský svaz, a víc obyvatel, než nejlidnatější Čína.“

„Komentář Vladimira Putina“:

„Polovičku těch zemí, co ztratila, přetáhli Chruščov a Brežněv do našeho bloku, kterej jsme mohli mít dodnes, kdyby ho nerozpustila ta svoloč Gorbačov! Jediný, co nám západ nenechal, byla Grenada, ležící nějakejch 1500 verst vod Spojenejch států. Tu vod Grenadskýho jara bratrsky vosvobodily vojska USA a sousední Antiguy a Barbudy, Barbadosu, Dominiky, Jamajky, Svatý Lucie a Svatýho Vincence. Stejně jako my s Polákama, Maďarama, Bulharama a dederónama v srpnu 1968 Československo vod Pražskýho jara. A já když dneska chci vosvobodit Ukrajinu vod Oranžový revoluce, abych se o vojáky prosil Asada a Kim Čong-una. A do toho mě ještě doma chtějí sesadit. Cholera!“

 

„Beer Guinness z Knihy rekordů“:

„Že rod zemřelé královny vládne ve více zemích, není nic zvláštního, když uvážíme tradici jejího rodu, sasko-koburských Wettinů, jež byli na raně středověkém prahu svých dějin asi totožní s polabsko-slovanským rodem Buziců, který pak přesídlil do Čech nejen v podobě Wettinky Adléty Míšeňské, kterou si vzal první dědičný český král Přemysl Otakar I., ale i Lvů z Rožmitálu a Zajíců z Házmburka a Valdeka (což byly rody, které Wettinové-Buzici v Čechách založili). Tento rod, kromě rodného Saska a státečků v středním Německu vládl jeden čas i v Bulharsku, Portugalsku, Polsku, Irsku, a dodnes vládne v Belgii, a přirozeně v Británii. Tamní Wettinové-Koburkové se sice už v roce 1917, v době masového britského odporu proti všemu německému, přejmenovali na Windsory a za druhé světové války se postavili do čela evropského odboje proti nacistům stejně jako jejich belgický příbuzný král Baudoin I., který se stal Hitlerovým osobním zajatcem, a jako syn posledního saského krále Fridrich August IV., který byl za svou práci v protinacistickém odboji dokonce zavražděn jednotkou SS. Zato jiný jejich příbuzný, bulharský král Boris III,. se stal Hitlerovým spojencem, a těm členům rodu, kteří po zřízení ČSR nechtěli přijmout čs. občanství a TGM je znárodnil, musel za okupace prezident Hácha vyplatit 87 milionů odškodného, i když jejich statky už po Mnichovu ležely za hranicemi Protektorátu.“

„Komentář britského exkrále Eduarda VIII., strýce královny Alžběty“:

„Zapomněli jste na mě. Než mě v roce 1936 donutili rezignovat na funkci krále, protože žiju s dvakrát rozvedenou Američankou, stanovil jsem, že každý člen mého dvora musí být německého původu a sympatizant Hitlera. Ještě před válkou jsem s Hitlerem prošel a poobdivoval koncentrační tábory a za války jsem jako styčný generál britské armády ve Francii prozradil Hitlerovi, že v Belgii spadlo letadlo s jeho plány bitvy o Anglii, aby je mohl změnit. Taky jsem ho povzbuzoval, aby ostrov víc bombardoval. Kdyby totiž zemi okupoval, slíbil mi, že se budu smět vrátit na trůn a moje manželka Wallis se stane královnou.“    

 

„Beer Guinness z Knihy rekordů“:

„Za vlády královny Alžběty II. se v Británii vystřídalo 15 premiérů, od Winstona Churchilla (1874-1965) po Liz Truss (narozena 1975). Británie se všestranně změnila: její keltské země, Skotsko, Wales a Severní Irsko dostaly své autonomní vlády a parlamenty - a členy britské vlády a parlamentu se dnes mohou stát nejen nešlechtici, ale i nebritové z odlišných kultur.“   

„Komentář vévody z Buckinghamu“:

„Prosím vás, a jakou na tom všem měla královna zásluhu? Vládnul vždycky premiér a o mně už Dumas ve Třech mušketýrech napsal, že Británie je ostrov, na němž já, hlava vlády, jsem byl tím skutečným králem, a ne král. A nebýt toho, že můj rod prodal královskému rodu Buckinghamský  palác, neměla by slavná Alžběta ani kde bydlet.“   

„Komentář Vladimíra Mečiara“:

„Hej, keď ujko manžela královnej Moutbatten tak dlho dráždil Írov, až ho vyhodili do povetria, urobili Briti pre Škótsko, Wales a Severné Írsko regionálne vlády - no Anglicko žiadnu regionálnu vládu nemá, iba centrálnu britskú vládu v Londýne. Pretože Angličania žiadnu nepotrebujú, im patrí celý štát. Presne tak, ako to bolo za Československa s Čechmi. Kelti by mali Angličanom čoraz zaspievať S pánom bohom, idem od vás.“

„Komentář britské recesistické skupiny Squatting slavs in tracksuits (Dřepící Slovani v teplácích)“:

„To s tou tolerancí je sice pravda, ale ta se týká hlavně starých menšin Commonwealthu (což mimochodem v doslovném překladu znamená Svět kmánů), které Britové znají, po staletí jim vládli a teď je zaměstnávají jako kuchaře a řidiče autobusu. Ale my, přistěhovalci z východní Evropy, kteří jsme mnohdy vzdělanější než domácí a bereme jim jejich místa, jsme trnem v oku a každý rok je domácími napadeno i zabito několik Poláků, Čechů a dalších Východoevropanů. Naše skupina na to reaguje utahováním si z britských stereotypů o Slovanech: jednou za čas se oblékneme do tepláků, sejdeme se, dřepneme si na nějakém veřejném prostranství na bobek, pijeme pivo z láhve a zpíváme národní písně.“

„Komentář Winstona Churchilla“:

„Já jsem byl sice rasistický tyran, jehož sochy se dnes strhávají, ale jako vítěz nad Hitlerem jsem nastolil takový režim, v němž jakýkoli náboženský fundamentalismus nebo občanská válka v britských koloniích, jako Palestina, Sýrie, Irák, Pákistán, Bangladéš, Barma, Nigérie, Súdán, Jemen, Malajsie nebo Srí Lanka, ale i Severní Irsko, byl nemyslitelný. Podívejte se, co se tam děje teď! Většina těch zemí je v troskách a lidi odtamtud se stěhují do Británie, takže jen ve vnitřním Londýně je šest fundamentalistických no-go-zón, z nichž jedna je dokonce hned u sídla premiéra v Downing Street 10. Na rozdíl od svých následovníků, kteří těm zemím dali dekolonizovanou ,svobodu' a nechali si jen těžební podniky, které odtud odvážejí všechno cenné (za což tam nás Brity nenávidí), já jsem tam stavěl železnice, silnice, města, přesně to, co dnes dělají Číňani a Rusové. Ti si sice taky odváží vše cenné, ale pro ty silnice a železnice, které tam stavějí, je tam dneska mají rádi daleko víc, než Brity…

A ještě něco vám povím, když mě stavíte do řady s novou premiérkou Trussovou. Ona na otázku, jak by se cítila, kdyby měla učinit rozhodnutí, které způsobí globální zkázu (= zmáčknout jaderný knoflík) odpověděla: ´Myslím, že to je důležitá povinnost premiéra, a jsem připravena ji splnit. Jsem připravena to udělat.´ Já jsem v roce 1953, když Sověti poprvé vyzkoušeli vodíkovou bombu, řekl Jejímu Veličenstvu: ´Je potvrzeno, že ji testovali v kazašské stepi. Je zásadní jednat rychle a zajistit mír. Já byl vždycky ten, koho chtěli mít v místnosti při jednání s Rusy… Rusko je prastará velká říše, která vyžaduje a zaslouží respekt. Američani se rádi ohánějí velkým klackem a jsou velmi hlasití… Požádal jsem ministra zahraničí, aby jel do Washingtonu a naplánoval moji schůzku s Eisenhowerem, abychom začali probírat jednotný postup, jak Rusy přijmout zpátky do rodiny…´ Well, to by asi tak byly hlavní rozdíly mezi impériem, kterému vládne skutečný premiér, a státečkem v rozkladu, kterému vládne zpovykaná progresivistická holčička, jmenovaná premiérkou.“

 

„Beer Guinness z Knihy rekordů“:

„Nejnenáviděnějším premiérem vyšší třídy v britských dějinách do 70. let byl socialista Harold Wilson, kterého se královnin strýc, lord Mountbatten, chystal odstranit dokonce vojenským pučem. Nakonec byl Wilson v roce 1970 prostě nezvolen a na jeho místo byl jmenován ,slušný' konzervativec Edward Heath (nomen omen: heat znamená teplo), který sociální požadavky vyřešil po svém. Stávku horníků se snažil zvládnout tak, že vyhlásil zákaz topení a pozastavil provoz v tepelných elektrárnách natolik, že elektrický proud byl pouštěn jen na pár hodin denně. Horníci vydrželi, zato Heathovi jako politikovi jeho asociálnost a neústupnost zlomily vaz. Po dalších volbách, kdy labouristu Wilsona volili i ti nezarytější pravičáci a šlechtici, i královna, která má být z ústavy nestranná (poté, co kvůli Heathově bojkotu v Buckinghamském paláci po stu let opět musela opět topit dřevem a svítit svíčkami) staronového premiéra s radostí znovu uvítala v Downing Street 10 a z vděčnosti uspořádala v jeho sídle královskou večeři (což byla čest, které se předtím i potom dostalo jen Winstonu Churchillovi).“

„Komentář Petra Fialy“:

„To je hybridní dezinformace a nekalá předvolební kampaň!“

 

QRcode

Vložil: Tomáš Koloc