Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ekoaktivistická učitelka i matka na pokraji sil, Berenika Kohoutová. VIP skandály a aférky

08.09.2022
Ekoaktivistická učitelka i matka na pokraji sil, Berenika Kohoutová. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Berenika Kohoutová v seriálu Hořký svět

Temperamentní herečka a zpěvačka, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, šťastná matka dvouleté Loly. Krátce po třicítce střídá Berenika Kohoutová role životní i divadelní a filmové jako košile.

Stále je nezkrotná a říká o sobě, že je pankáč. Občas se na Instagramu vytasí s něčím, co vyvolá rozpačité přijetí. Například propaguje menstruační kalhotky nebo předvede pěkné krajkové kalhotky v džínách děravých na zadku. Případně promluví o tom, že už neběhá, protože při běhu jí překážejí velká prsa. Je zkrátka otevřená a nestydí se.

 

Zmíněný zadek Bereniky, foto se svolením Berenika Kohoutová

 

Bereniky komantář: „No hele. Co by za to ta pani na tom obrazu dala, za takový menstruační kalhotky. Ani si nechci představovat, jak tehdy….no nic. Díky, že můžem!! Mít to pohodlně a navíc eko," píše k reklamě na menstruační kalhotky. A dodává: „Ve strories máte spoustu odpovědí na vaše často kladený dotazy ohledně kalhotek, jak se perou, kolik jich je potřeba a tak dál. Jo a na fotce mám model Hugger. Můj hodně oblíbenej.“ Kolikpak za to asi od firmy S. dostala? Foto se svolením Berenika Kohoutová

Na druhou stranu o svém soukromí se moc nešíří a po nepříjemném rozvodu prvního manželství svého nového partnera před veřejností dost dlouho tajila. Až když se chtěla pochlubit těhotenstvím, představila i tatínka. Kryštofa Kubína si s roční Lolou v náručí před rokem vzala a zdá se, že osud je momentálně nakloněn. Srdce ženy naplnila mateřskou láskou i hezkým partnerským vztahem, jako herečka má možnost užívat si nejrůznější role v divadle, ve filmu i v seriálech.

 

Odtajněný manžel a dcera, foto se svolením Berenika Kohoutová

 

„Tak se to fakt stalo a byla jsem OBROVSKÁ na Times Square. Jako reklama na Coca Colu nebo Applewatchky. Vnoučata budou čumět… A kdo se ptal na to, v čem je jakože genderová nerovnoprávnost v muzice, proč kampaň #spotifyequal vznikla, tady je můj osobní výklad: Za mě je to nerovnoprávnost obecně v celým hudebním byznysu. Aby to holkám dodalo sebevědomí i co se týče komunikace s producentama, s těma labelama, kde to vetšinou říděj chlapi… Aby se nerozebíralo, která zpěvačka přibrala a která má jaký prsa a proč vypadá takhle a jaktože po porodu neváží už dávno 40 kilo,“ okomentovala svůj newyorský úspěch (mimochodem, druhá Češka po Ewě Farne, pokud tu tedy považujeme za Češku, no spíš občanku ČR, že) Berenika Kohoutová, herečka / zpěvačka. Foto se svolením Berenika Kohoutová 

Divadelní léto

Zatímco mnoho herců považuje léto za období, kdy si vybírají prázdniny, Berenika Kohoutová to má opačně. Těší se na podzim, kdy bude mít méně vystoupení, protože celé léto hrála na Letní scéně Muzea Kampa v představeních Marta a Werich. Ztvárnění ikony 60. let Marty Kubišové bylo pro herečku poctou i radostí. Nejenže mohla předvést, že je výbornou zpěvačkou, ale užila si módu 60. let. „Komu by se tahle móda nelíbila? Hrozně sedne. Třeba áčkové sukně lichotí každé ženě. Je to moje móda, tenhle styl ráda nosím,“ řekla v rozhovoru pro Super.

 

Jako Marta Kubišová, foto LSMK

 

Jako Marta Kubišová, foto LSMK

 

S Martou Kubišovou, foto LSMK

 


Kromě hraní na Kampě se Berenika Kohoutová přes léto pilně věnovala i své druhé profesi. Na Vyšehradě odzpívala koncert plný jejích populárních písní jako jsou Tři tečky, Holka roku nebo Dělám stojky. Kromě toho objela pár festivalů a další vystoupení po Čechách ji čekají ještě i v září a říjnu.

 

Pan profesor

Seriál z prostředí značně netradiční střední školy představil novou postavu. Eva pracovala jako učitelka angličtiny a němčiny ve firemním prostředí, ale rozhodla se skončit a raději cestovat po světě. Má za sebou dlouhou pouť do Santiaga de Compostela. Jenže jednoho večera se v baru potkala s uplakaným učitelem, který jí prozradil, že u nich ve škole hledají novou jazykářku. A tak se místo na pouť vydává na dráhu vychovatelky mládeže. Berenika Kohoutová si pochvaluje, že do zajeté herecké party z Pana profesora vplula velmi rychle. Eva je žena přímočará, sebevědomá, vášnivá. A Berenika? „Eva se mi v lecčem podobá, například v té přidrzlosti. Co se týká přímočarosti, to se mi na ní líbí dost a vlastně bych to chtěla umět ve svém životě také. Umět říct ne, například. Na druhou stranu – občas je možná lepší mlčet a neříkat všechno a hned jen proto, že jazyk je rychlejší než mozek…“ Lehce pankáčská Eva ale naturelu herečky určitě vyhovuje.

 

S Vojtou Dykem, Panem profesorem

Hořký svět

Veronika Berková ze seriálu Hořký svět, ve kterém hlavní roli hraje pivo, je role úplně jiná než Eva z Pana profesora. Manželka muže, který po ztrátě zaměstnání jaksi ztratil zájem o svět, když ten ztratil zájem o něj, a stal se otcem v domácnosti. Veronika je na rozdíl od něj žena činu. Vrchní sestra v nemocnici si nakládá tolik služeb, že to v jednu chvíli přestane stíhat a dojde jí s manželem trpělivost. „Je to velmi praktická a racionální žena, láska k muži ji ale přiměje k tomu, aby se časem přidala na jeho stranu. Líbí se mi na ní, že není jen chladná zdravotní sestra, ale ve finále si k tomu pivu najde cestu. Nebude samozřejmě přímočará, párkrát odbočí, ale nakonec to dobře dopadne,“ popisuje herečka zpočátku poněkud urputnou matku rodiny, která by už konečně měla také trochu peněz pro syna i pro své nesplněné touhy, třeba po cestování. Jenže když její muž najde smysl života v novém rozjezdu krachujícího rodinného pivovaru, také Veronika brzy pochopí, kam nasměrovat svou nezlomnou energii. 

 

S Matoušem Rumlem v seriálu Hořký svět

 

S maminkou, spisovatelkou Irenou Obermannovou, foto se svolením Berenika Kohoutová

Řekni to psem

V červenci měla premiéru v kinech vztahová komedie režiséra Roberta Sedláčka Řekni to psem. Berenika Kohoutová ve filmu hraje hlavní hrdinku Ditu, které se zpočátku na paty lepí smůla. Když se však sblíží se svým nečekaným novým psím parťákem Raplem a s jeho pomocí se seznámí i s komunitou pejskařů, život se jí začne měnit k lepšímu. Rapl se sblíží s Agátou, border kolií jejího souseda Petra, kterého hraje Štěpán Benoni a po rozchodu s nevěrníkem se Ditě i Raplovi začne blýskat na lepší časy.

 

Ve filmu Řekni to psem, foto CinemArt

Scénář k filmu pochází z pera Bereničiny matky Ireny Obermannové. „Scénář se mi líbil svou tematikou. Rozchody známe všichni, vztahové filmy taky, nakonec všechno je vždycky o vztazích nebo pocitech. Ale to, jak vstupují do děje a těch vztahů psi, mi přijde milé. Dost často to může být tak, že pes člověku pomůže se z různých stavů dostat, že se díky němu mohou potkat a sblížit lidi, kteří by se třeba nikdy neměli šanci seznámit, a tak vznikají nová přátelství a možná i lásky. I když Ditě zpočátku připadala pejskařská komunita směšná,“ hodnotí herečka scénář své matky. Ona sama psa nikdy neměla a pořizovat si ho prý nyní rozhodně nehodlá, protože má rozum a ví, že na psa nemá jako vytížená herečka a maminka malé Loly čas. Natáčení s border koliemi si ale užila, protože jsou to psi krásní, učenliví a temperamentní.   

 

Snímek z premiéry, foto CinemArt

Křest sběratelské bankovky skupiny Olympic

Největší sběratelský veletrh ve střední a východní Evropě bude letos hostit více než 220 vystavovatelů z několika desítek zemí. Budou nabízet poštovní známky, vzácné mince, medaile a bankovky, ale také historické pohlednice, minerály, drahé kameny či telefonní karty. Zbrusu
novou pamětní bankovku představí skupina Olympic, legendární fotbalista Antonín Panenka zde pokřtí sběratelskou dopisnici a k vidění bude nejdražší česká oběhová mince, desetikoruna s odlišnou ražbou z roku 1993 v hodnotě 600 tisíc Kč a řada dalších rarit. Veletrh, na který mají
ženy a děti vstup zdarma, se uskuteční ve dnech 9. – 10. září 2022 na výstavišti PVA Expo Praha.

 


Olympic osobně představí svou bankovku na veletrhu, dorazí 9. září kolem 14:30, foto PR Moc

Na Comic-Con Junior dorazí hvězdy z Hvězdné brány a Harryho Pottera

Již za necelé dva měsíce proběhne na Výstavišti Brno první ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior, konkrétně v termínu 22. a 23. října 2022. Festival přinese oblíbená témata filmů a seriálů, počítačových i deskových her, komiksů a literatury především v žánru sci-fi a fantasy. Návštěvníci se mohou těšit na Comic-Con, jak ho znají z Prahy, ale s rozšířeným programem pro mládež. „Mám velkou radost, že můžeme prozradit jména prvních hvězdných hostů. Kanadského herce Michaela Shankse znají fanoušci především díky roli Daniela Jacksona v seriálu Hvězdná brána, zahrál si ale třeba i v seriálu Nemocnice Hope. Nejznámějším filmem anglického herce Marka Williamse je Harry Potter, kde si zahrál otce rodiny Arthura Weasleyho,“ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jehož produkční divize NoLimits akci spolupořádá.

 

 

 

Foto AMPromotion

Festival 4 + 4 dny v pohybu zaplní Erpet Smíchov

Posedmadvacáté otevře opuštěnou pražskou budovu festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu. Tentokrát zve ve dnech 5. - 16. října do bývalého sportovního centra Erpet Smíchov, představení a performance budou probíhat také v Divadle Archa a Paláci Savarin.

 

Erpet, dříve Sportovní hala TJ Tatry Smíchov, byl postaven ve stylu pozdní moderny roku 1980 dle projektu architekta Zdeňka Staška. Foto ActiveGroup 

Festival obsadí nejen vnitřek budovy, ale také venkovní prostory sportoviště, ať už hřiště nebo bazény. Velkorysé prostory zaplní výstava současného umění nabízející návštěvníkům díla šesti desítek českých umělců jako je Tomáš Svoboda, Alena Kotzmannová, Aleš Novák, Michal Pěchouček, Milan Mikuláštík, Markéta Othová, Eva Koťátková, Tomáš Vaněk, umělecká skupina Rafani a mnoha dalších. V Divadle Archa pak proběhnou vystoupení uznávaných mezinárodních projektů propojující multimédia, živou hudbu, tanec a performance, jako Motus, Alice Ripoll a Cia REC, Frédérick Gravel a další. Do Archy můžete zamířit také na výstavu slovenského fotografa Ctibora Bachratého. 

Zdroj: Super, Extra, Novinky, CSFD, TV Nova, TV Prima, PR Moc, ActiveGroup, AMPromotion, CinemArt

 

Vložil: Ela Nováková