Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skandálek pro konec léta aneb Jak brunetce z modelingu přebrala chlapa sexy zrzka ze Slunečné. O kom se mluví

04.09.2022
Skandálek pro konec léta aneb Jak brunetce z modelingu přebrala chlapa sexy zrzka ze Slunečné. O kom se mluví

Foto: Se svolením Aneta Vignerová

Popisek: Česká Miss 2009 Aneta Vignerová

V roce 2009 se stala poslední Miss České republiky. Už předtím se ale Aneta Vignerová věnovala modelingu. Její kariéra připomíná příběh mnoha hezkých dívek, které v patnácti letech rezignovaly na vzdělání, protože jim svět nabídl rychlou slávu před objektivy fotoaparátů a na přehlídkových molech.

Život modelek je poněkud zvláštní. V současném světě, který se tolik snaží, aby setřel rozdíl mezi muži a ženami, dokonce aby co nejvíc omezil fyzické i psychické projevy rozdílů mezi pohlavími, se dává velký prostor vizualizaci jakési neutrální, bezpohlavní krásy. Přesto se stále volí napříč světem miss a vybírá se z dívek a žen, které umí prodat právě svou ženskost. A na módních molech se sice objevují štíhlé modelky a modelové, u nichž je pohlaví těžko určitelné, supermodelkami, tedy těmi ve světě nejúspěšnějšími, se ale stále stávají ženy, jejichž ladné křivky lahodí očím mužů, kteří prostě milují ženy, mající vše, co ženy mají mít.

Topmodelek je pár a vyznačují se mimo jiné tím, že jim kariéra vydrží někdy i několik desetiletí, protože jsou prostě mimořádné nejen krásou, ale také jakousi přidanou hodnotou, charismatem, osobností, která z nich vyzařuje. To neznamená, že mnoho dalších mladých dívek nemá v modelingu šanci, potřeba módních domů, kosmetických firem, časopisů i katalogů a reklamních prezentací nejrůznějších výrobků ve spojení s půvabnými ženami je v dnešním, barevnými obrázky zamořeném světě poměrně veliká. Naprostá většina z nich ale zůstane anonymními tvářemi.

 

Vignerová Česká Miss

Na počátku kariéry, v soutěži o nejkrásnější dívku České republiky; foto se svolením Česká Miss

Missky jsou jiná kategorie

Něco jiného je,  když se odvážné děvče pokusí proniknout do lákavého světa prostřednictvím náboru nebo soutěží modelingových agentur a něco jiného jsou soutěže  o titul miss. Krásky, které proniknou do finále alespoň na národních úrovních, rozhodně anonymní nejsou. Jejich jména září na titulních stránkách novin a časopisů přinejmenším do té doby, než je nahradí další ročník. Řada z nich má natolik ostré lokty, že se etablují v světě showbyznysu. Nebo si alespoň udělají kariéru ze svého pestrého společenského i soukromého života a dbají o to, aby na ně nezapomněl bulvární tisk.  Bůh ví, proč lidé sledují život anglické královské rodiny, a bůh ví, proč je zajímá, který fotbalista, hokejista, případně zámožný byznysman či herec randí s tou či onou misskou. Ale bulvár z toho žije a některé tyhle krásné ženy také, i když v řadě případů neumějí nic jiného, než zdobit na společenských akcích. Příběh Anety Vignerové patří mezi ty posledně jmenované.

 

Vignerová Mezi nimi

Fotogenická tvář a krásná postava jsou ideálním materiálem pro filmaře. Aneta se poprvé mihla před kamerou v roce 2010, jako úřednice na poště v dramatu Mezi nimi, které natočil její bratr David Vigner; foto se svolením Davi Film Studio

Lovkyně, nebo objekt lovu?

Aneta Vignerová se modelingu začala věnovat v patnácti letech, kdy ji k němu přivedly zdravotní komplikace se zády. Bylo totiž třeba, aby se naučila správné držení těla. Poté bodovala v soutěži Elite Model Look a začala cestovat po celém světě. V jednadvaceti se pak stala Českou miss, což jí samozřejmě kromě jiných cen vyneslo i lukrativní smlouvy. Letos na jaře se dokonce odhodlala představit vlastní kolekci pro značku Fashion M. Přesto by její jméno nejspíš u nás upadlo v zapomnění, nebýt vztahů s atraktivními muži.

Jeden ostatně už soutěži o korunku miss předcházel, dva roky byl jejím partnerem podnikatel Kamila Bahbouh. Pak přišel na řadu o několik let mladší hudebník David Kraus, kterého vystřídal fotbalista Tomáš Ujfaluši. Po rozchodu s ním si dala s vážnějším randěním chvíli pokoj, než se v době covidu v jejím životě objevil úspěšný scenárista Petr Kolečko. Kdo koho a kde ulovil, není známo, do vztahu se ale vrhli pohlavě hned poté, co modelka zveřejnila kratičké video z domácího covidového večírku ve dvou. Těžko říct, nakolik tehdy singl autor úspěšných seriálů a filmů podlehl Anetiným půvabům a nakolik depresi a alkoholu v karanténním období, vše ale šlo ráz na ráz a Aneta se brzy pochlubila těhotenstvím, a posléze synkem Jiříkem. Možná jí zatikaly biologické hodiny, možná se rozhodla pro dobře situovaného, ale také dobrými geny vybaveného intelektuála z dobré rodiny, místo aby se znovu vrhla do náruče nějakého zámožného fotbalisty.

Kdo loví a kdo je loven, je v těchto případech často nejisté. Modelkám nelze podkládat jen to, že by toužily po zlaté kleci, ostatně ty úspěšné si na sebe umí dobře vydělat samy. Úspěšným mužům zas nebudeme vyčítat, že je volání přírody táhne k pěkným ženám, které po jejich boku zdobí a reprezentují. Pravda je žel taková, že spojení úspěšného muže s modelkou většinou nemá dlouhé trvání, modelka putuje po světě, úspěšný muž také, společný život je občasný, a když už na něj dojde, zjistí oba, že se k sobě vlastně nehodí. Jaromír Jágr by mohl vyprávět...

 

Vignerová Kolečko 7 pádů Honzy Dědka

Loni v lednu v show 7 pádů Honzy Dědka s partnerem Petrem Kolečkem, úspěšným scenáristou, který má na kontě třeba komedii Bajkeři nebo seriál Most! To bylo u nich doma ještě vše zalité sluncem; foto se svolením FTV Prima

Aférka pro konec léta

Rozchod Petra Kolečka a Anety Vignerové by nejspíš proběhl bez povšimnutí, nebýt toho, že je do něj zapletena jiná známá osobnost, totiž herečka Denisa Nesvačilová. Modelka si nevěru partnera a otce dvouletého syna nenechala pro sebe a pro Blesk ji okomentovala velmi srdceryvně: „To, že má Petr poměr s jinou ženou, jsem se dozvěděla dvě hodiny před tím, než se to objevilo na netu. Sám mi to zavolal. Byl to pro mě šok, vrazil mi dýku do zad. Takhle se to přeci nedělá.“ Na druhou stranu nutno říct, že Petr Kolečko to partnerce stihl přiznat sám, což je určitě lepší, než kdyby se o jeho nevěře dověděla z médií.

Lid obecný se vrhl na Denisu Nesvačilovou a na sociálních sítích ji označil za rozvracečku rodiny. Jenže muži, nespokojení ve vztahu, vše často vyřeší tím, že si pořídí milenku (a zase je jen těžko říct, kdo byl na lovu a kdo jen snadno podlehl). A Petr Kolečko tvrdí, že vztah s Anetou už dlouho nefungoval. „Delší dobu nám vztah nefungoval. Soužití muže a ženy je problematické, navíc u takových osobností, jako jsem já a Aneta, obzvlášť. Už delší dobu to opravdu problematický bylo a rozchod byl na spadnutí. Ani jeden jsme v tom vztahu nebyli šťastní. Denisa není důvodem rozchodu,“ omlouvá sebe a zároveň se zastává své nové partnerky, což je mu ke cti.

Proč vztah s modelkou nevyšel, nemá smysl probírat. Petr Kolečko byl již jednou ženatý a má z manželství dva syny. Proč mu nevyšlo manželství, nikdy neventiloval. S trochou nadsázky se ale před časem vyjádřil, že muži v jeho pokrevní linii byli na jednu stranu intelektuálové květnatě se vyjadřující, na druhou stranu ale hovada. A to hovadství prý zdědil a nepovažuje ho za nic negativního. Ani Aneta nebude jednoduchá osobnost, David Kraus si kdysi povdechl, že se doma často hádali. Takže jak už to bývá, vinu za neúspěch vztahu nejspíš nesou oba aktéři.

 

Kolečko Nesvačilová Přes prsty

Petr Kolečko s Denisou Nesvačilovou před třemi lety, při natáčení komedie Přes prsty; foto se svolením CinemArt

Vignerová má smůlu, vymazlila si domeček, který ovšem patří Kolečkovi a ona v něm nyní ani zůstat nechce. A tak teď pobývá se synem u rodičů v Havířově a na jejím instagramovém profilu najdeme mimo jiné docela pohodové fotografie z koupaliště. K těm jí jakýsi muž napsal, že děkuje za příjemné popovídání, i když vůbec nevěděl, že je modelka. Vypadá to tedy, že na muže nezanevřela a jistě se zase nějaký v jejím životě objeví i na víc, než na pokec na koupališti. A Petr Kolečko? Po rozvodu si nějaký čas pochvaloval svobodu. Jestli s ním Denisa Nesvačilová najde štěstí, to teď nejspíš neví ani on ani ona. Prožili příjemný letní románek při natáčení seriálu Pálava, jestli jim ho podzimní vitr neodvane, to se teprve uvidí.

Redakce Život v Česku.cz oslovila odborníka na rodinné vztahy, psychologa Jeronýma Klimeše, který poukázal na nejpravděpodobnější důvod, který za výměnou žen stojí. „To jsou ti chlapi, kteří když jsou nespokojení ve vztahu, tak to řeší změnou ,lokálu'. Pokud mu je 38 let, tak vidíme, že to za tu dobu stačil otočit několikrát. Takže tady jde o to, že i když nevíme, co je tam za problém, tak ten problém tam ale je. Je zjevné, že vztah, i když jsou v něm děti, nebere jako závazek, který je potřeba dotáhnout do konce, to je hlavní problém. Tihle muži vždy ten projekt načnou, a pak ho nejsou schopni dotáhnout do konce. To znamená, že věrnost neberou jako nějakou hodnotu, druhá varianta je, že když jsou nespokojení, tak změní lokál.“ Tak věřme, že Petr Kolečko nebude mít hned tak potřebu měnit „lokál“ a Denisa Nesvačilová nezůstane s pláčem na ocet.

(zdroje: Extra, Blesk, Život v Česku)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková