Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Podprsenka s diamanty studí a škrábe, porodní voda je teplá a trenky pro moderátora trapné. Horká židle Karolíny Kurkové

03.09.2022
Podprsenka s diamanty studí a škrábe, porodní voda je teplá a trenky pro moderátora trapné. Horká židle Karolíny Kurkové

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku, není-li uveden jiný zdroj)

Popisek: Topmodelka Karolina Kurková v Show Jana Krause

Na zahájení nové sezóny si Jan Kraus pozval do své show jednu z nejuznávanějších modelek počátku 21. století Karolínu Kurkovou. Tentokrát nepřijela do Prahy kvůli módě, ale podpořit český basketbal. Od sportu se ale rozhovor rychle stočil k pikantnějšímu tématu, totiž k spodnímu prádlu.

Karolína Kurková je trojnásobnou matkou a blíží se jí čtyřicítka, postavu a šmrnc jí ale může závidět kdejaká mnohem mladší modelka. Však také Jana Krause zajímalo, jak se pohybuje v dnešním světě modelingu, který se od jejího mládí hodně změnil. Dnes aby se modelky oblékaly spíš jako jeptišky, aby vyhověly moderní době, myslí si moderátor. „Snad je můj kalhotový kostým vyhovující,“ přejela modelka gestem shora dolů svůj outfit. Jestli vyhovoval současným trendům, nevíme, v každém případě ale dal vyniknout dlouhým nohám 180 centimetrů vysoké dámy, která dobře ví, co si vzít na sebe, i když chvátá z letiště přímo na natáčení.

 

Karolína Kurková

V modelu, který by nenechal žádného ženicha chladným; foto se svolením Karolíny Kurkové

Energie, věnovaná EuroBasketu

Karolína Kurková vstoupila na pódium svižně a plná energie, i když za sebou měla let ze Spojených států, kde už od sedmnácti let žije. „Jsem první host, a tak sem musím přinést energii,“ pozdravila se s Janem Krausem i publikem. „Jste moje první důležitá věc, co tady dělám a natáčím,“ obrátila se s úsměvem na svého hostitele. Cesta do Prahy byla tentokrát motivována především její účastí na utkání EuroBasketu – Mistrovství Evropy v basketbalu, která se hrají v první polovině září v Čechách také díky tomu, že Kurková se o to aktivně zasadila.

„Reprezentovala jsem Českou republiku, musela jsem jít před komisi a povídat. Byla jsem svá. Říkala jsem, že si možná musí myslet, proč jsem tam, když nejsem profesionální sportovec. Ale mám taťku, který byl profesionální basketbalista (Josef Kurka, hrával naši nejvyšší soutěž za Pardubice a Děčín), takže já jsem vyrůstala s basketbalem, jako dítě jsem vyrůstala na basketbalovém hřišti,“ vysvětlila. „Tenkrát ještě šlo, že o přestávce někdo naskočil na hřiště a poskakoval tam, tancoval. Teď už se to nedělá, já s tím ale mám spojené zážitky z dětství,“ vyprávěla, jak se začala předvádět před lidmi.

Basketbal nikdy nehrála, jako fanynka mu ale zůstala věrná, české pořadatelství se jí podařilo prosadit a teď se těší na zápasy. To, že to vyšlo a jedna ze čtyř základních skupin se odehraje v Praze, vnímá jako malý zázrak. „Musím říct, že jsme nebyli favority! To byly jiné země. Někdo z komise nás moc nechtěl. Pak ale nemohli říct ne. Takže teď to musíme dát! Říkám, kluci, potřebujeme nějakou medaili,“ pokračovala v nadšeném vyprávění. „Budu tam fandit, budu tam křičet, takže mě nejen uvidí, ale i uslyší.“

 

Karolína Kurková

Při přehlídce pro Victoria´s Secret v roce 2006, v modelu Hearts On Fire Diamond Fantasy Bra za 6,5 milionu dolarů; foto se svolením Karolíny Kurkové

Nepříjemné diamanty

Jan Kraus si vzpomněl, jak před časem předváděla drahocené spodní prádlo. „Jo, podprsenku za 130 milionů,“ přikývla, ale trošku se ušklíbala. Asi to nebyl její nejlepší zážitek z předváděcího mola. „Diamanty byly na podprsence našité a ten kus prádla byl pod přísným dohledem. Nebylo to vůbec pohodlné, studilo to a škrábalo. Pořád byli kolem bodyguardi. Než jsem šla na molo, zapnula mi ji žena, ale ti muži se motali kolem mě a koukali. Doprovodili mě až před molo, teprve tam jsem byla sama. A jak jsem se vrátila do zákulisí, už tam zase byli a musela jsem to svléknout.  Dokonce nejen tu podprsenku, ale i takový ten malinký trojúhelníček, co jsem měla oblečený dole, i když na něm nic našitého nebylo,“ gestikulovala značně znechuceně a naznačila, jak odhodila inkriminovaný kousíček látky, který byl podroben důkladné prohlídce. Evidentně to pro ni bylo prostě fuj.

Pohodlné pánské prádlo

Aby dokázala, že v rozpacích z prádla se nemusí ocitnout jen žena, vytáhla balíček, dárek, který přinesla Janu Krausovi. „Jaké vy nosíte spodky?“ zeptala ho a moderátor nebyl schopen slova. „No, myslím jakou značku,“ zahnala ho ještě víc do úzkých, když vyjmenovala vyhlášené značky pánského prádla. „To nevadí,“ odmávla nakonec tuhle otázku a vybalila dárek. „Vím, že máte rád trenky. Tyto jsou speciální. Nejoblíbenější trenky mého manžela a mého dvanáctiletého syna, hlavně tedy syna, protože mají speciální kapsičku. Dáte si všechno dovnitř do pouzdříčka. Dobře to drží a je to strašně pohodlný,“ ukázala se smíchem volné trenýrky s obrázkem palem – to je prý vzpomínka na letní dny.

 

KArolína Kurková Jan Kraus

Jako vždy došlo i na dárečky a tentokrát byl Jan Kraus hodně v rozpacích...

Domácí porody

Jan Kraus to tentokrát neměl lehké, sám sáhl po tématech, která ho uváděla do rozpaků. Po vyřešení problému s podivnou kapsičkou na trenkách se začal ptát na Karolínino třetí dítě. Trochu to popletl, myslel, že je to chlapeček. Modelka ho opravila, že po dvou klukách, kterým je dvanáct a pět, se jí za covidu loni narodila holčička. „S tím covidem to bylo nepříjemné, protože za mnou nemohla přiletět rodina, byla jsem sama,“ vzpomínala Karolína, která se svou děčínskou rodinou udržuje pevné vztahy. „Jinak ale bylo všechno v pořádku.

Jana Krause zajímalo, jaké to je rodit doma. A to se modelka ochotně rozpovídala, protože doma porodila všechny tři děti. „Když to začalo, vlezla jsem si do vany.“ Jan Kraus si představil, že na to mají asi doma speciální vanu, ale rozjetá matka se nedala přerušit. „Do vany s teplou vodou, samozřejmě, studená by příjemná nebyla a miminko by nejspíš hned dostalo covid,“ líčila podrobně, ale také s trochou humoru. „Voda nadlehčuje, hřeje, ulevuje bolestem. To ale neznamená, že tam manžel nebyl. To musel. Držet mě za ruku, masírovat, hladit. Už to bylo potřetí, tak už si trochu pamatoval, co má dělat. A když ne, tak jsem na něj křičela, co chci.“

Holčička se narodila zdravá, úspěšně proběhlo i vše, co k porodu patří a co už modelka tak úplně popisovat nechtěla, i když ještě zmínila, jak z ní odplavala placenta... „Rodit doma mi vyhovuje, jsem ve svém prostředí, v klidu,“ prohlásila nadšená propagátorka domácích porodů. „Ale samozřejmě u toho byla porodní asistentka, která se vším pomáhala. A po celé těhotenství jsem byla sledovaná lékařkou, kdyby něco nebylo v pořádku, tak by mi domácí porod nedovolila,“ dodala, že každá nastávající maminka by v tomto směru měla být rozumná a dbát na rady svého lékaře.

Mezi Děčínem a Prahou

Pár dnů, které Karolína Kurková v Čechách stráví, prožije většinou se svou rodinou v rodném Děčíně, chce obejít příbuzné, potkat se s přáteli. Kromě toho bude zajíždět do Prahy na basketbal. A pak zase zpátky do New Yorku, kde ji čeká rodina a práce. Modelka, pověstná tím, že byla schopná předvádět i několikrát denně nonstop řadu týdnů, už v poslední době poněkud zvolnila. Ostatně, víc než klasickému modelinku se už věnuje charitativním akcím. Nebo třeba basketbalu.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková