Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S politiky o bohatých obyčejných lidech a panu Bakalovi

29.09.2013
S politiky o bohatých obyčejných lidech a panu Bakalovi

Autor: Hans Štembera

Popisek: Zdeněk Bakala

Předvolební kampaň je v plném proudu a veřejný prostor se hemží nejrůznějšími provoláními politiků. Podle senátora Zdeňka Škromacha lidé nikdy nebudou tak bohatí, aby mohli volit pravici, lídryně ODS dává ruce pryč od miliardáře Zdeňka Bakaly, KSČM je připravena posvítit si na majetek českých kmotrů a senátor Tomio Okamura se neobvyklým způsobem vypořádal s médii.

„Důležité je, abychom našim dětem a vnoučatům byli schopni sdělit, že nikdy nebudou tak bohatí, aby si mohli dovolit volit TOP 09 nebo ODS,“ poznamenal senátor Zdeněk Škromach v dalším pokračování svých hovorů od bazénku a na sociální síti Facebook se na toto téma rozpoutala bouřlivá debata.

Znám dost lidí, kteří zbohatli prací, mají velký majetek navzdory tomu, že jim stát zvyšoval daně, a všemožně házel klacky pod nohy. Ale pro stát je lepší, když si vychová nemyslící ovce než lidi s vlastním názorem,“ oponoval senátorovi jeden z diskutujících. Řada občanů však Škromachovi dala za pravdu s tím, že ODS a TOP 09 se o „obyčejné lidi opravdu nepostarali. Jeden z občanů dokonce poznamenal, že v České republice budou bohatí jen politici a nikdo jiný.

Téma voleb: Bakala

V diskusi padlo i jméno miliardáře Zdeňka Bakaly, jehož jméno je teď nejčastěji spojováno s krizí v OKD. Byl to také právě Bakala, kdo před volbami v roce 2010 podpořil trojici stran ODS, TOP 09 a VV. Za to si vysloužil řadu kritických výroků nejen z úst politiků ČSSD.

Stojí proto za pozornost, že celostátní lídryně ODS Miroslava Němcová v rozhovoru pro Deník.cz označuje za obtížné, pokud by se pan Bakala rozhodl znovu podpořit ODS. „Sponzoring politických stran hodnotím podle toho, zda se dárci nedopustili trestného činu nebo nejsou stíháni. To, jak se chová vlastník OKD ve vztahu k Dolu Paskov nyní, je jiná situace, než když byl před lety naším sponzorem, poznamenává první dáma ODS. Přijmout od něj peníze dnes by byl zkrátka podle Němcové problém.

Osobnosti miliardáře Bakaly si všímají i komunisté nebo senátor Tomio Okamura stojící v čele Úsvitu přímé demokracie. Stanovisko k situaci v OKD a panu Bakalovi komunisté vyjádřili i v Den české státnosti. „KSČM zastává názor a podporuje tak hornické odbory, že než dávat peníze pánům Bakalovi a spol., je lepší je dát přímo horníkům, např. do hornického fondu, který by jim bezprostředně pomáhal nad rámec běžné sociální sítě v jejich tíživé situaci. Třeba i na financování předčasného důchodu,“ poznamenávají komunisté.

Země tunelářů a pisálci

A nakonec, téma „miliardář Zdeněk Bakala“ vyzdvihl i senátor Tomio Okamura, když se ostře vymezil proti novinářům z Hospodářských novin a týdeníku Respekt, které Bakala vlastní. Okamura má totiž za to, že existuje málo cest, jak se bránit údajné novinářské manipulaci.

„Když se mě redaktorka Respektu Silvie Lauder a redaktor Hospodářských novin Jakub Fajnor přišli tento týden ptát, tak jsem tušil, že jsou to prodejní pisálci poslaní panem Bakalou, a tak jsem je pouze požádal, aby o mně nelhali a nepřekrucovali, jinak se budu bránit na svém facebooku, jinou obranu proti jejich lžím bohužel nemám, české soudy nefungují. A novináři tím pádem ví, že lhát a překrucovat pravdu je pro ně beztrestné. Přesto mojí prosbu překroutili a lživě mě pomluvili. Dožadování pravdy a objektivity je v této zemi řízené tuneláři a podvodníky nemožné,“ hřímá na sociální síti politik.

A obratem uveřejnil e-maily příslušných novinářů, aby se na jejich adresu mohli vyjádřit také příznivci Okamurovy strany.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace