Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Propaguje Zeman kouření nebo do něj kritici zase jen kopou? Po..erte se, zní z FB

29.09.2013
Propaguje Zeman kouření nebo do něj kritici zase jen kopou? Po..erte se, zní z FB

Autor: ParlamentniListy.cz

Popisek: Prezident Miloš Zeman s cigaretou

Prezident republiky Miloš Zeman je známým kuřákem. Ve spojitosti se svou cukrovkou však slíbil, že kouření omezí. Je ale propagátorem kouření? Exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) ve svých „Hovorech od kanálu“ Zemana zkritizoval, že kouření propaguje. A česká společnost se v této věci zdá být opět rozdělná. Jedni se prezidentovi smějí, druzí ho hájí.

Evropská unie jednala o omezování tabákových výrobků. Podle prezidenta Zemana je však toto jednání kontraproduktivní, protože v tabákovém průmyslu pracují tisíce lidí a ti by ze dne na den mohli přijít o práci.

Práce nebo zdraví

"Pevně věřím, že zvítězí zdravý rozum a zájem na zaměstnanosti asi 1500 zaměstnanců podniku Philip Morris v Kutné Hoře a v závislosti na prosperitě tohoto podniku asi deseti tisíc dalších zaměstnanců," řekl novinářům prezident Miloš Zeman. Informovala o tom ČTK.

A právě tato Zemanova slova jsou podle exministra zdravotnictví Leoše Hegera varující. V „Hovorech od kanálu, které parodují předvolební Hovory od bazénku senátora Zdeňka Škromacha (ČSSD). „Nemůžeme se nezastavit u pana prezidenta Zemana. Ten to kouření tak trošku propaguje tím, že se objevuje občas s cigaretou. A proti tomu kouření je potřeba něco říct, zvlášť když pane prezident teď při poslední cestě zavítal mezi nejpřednější členy Evropské unie a to kouření tak trošku propagoval,“ zlobil se v předvolebním videu muž, jenž stojí v čele volební kandidátky TOP 09 v Královéhradeckém kraji.

Exministr zásadně odmítá, že by byl nějakým sociálním inženýrem, ať si každý devastuje zdraví podle chuti, říká. „Ale jestli někdo podporuje kouření u dětí reklamami nebo nabízením cigaret, tak to je tak, jako byste někomu říkali sociální inženýre někomu, kdo nutí děti chodit do školy,“ podotýká exministr, který počítá s tím, že si za svá slova vyslouží kritiku od nejednoho občana. Přesto si za nimi stojí.

Cigaretoví vtipálci

V otázce kouření rezidenta je téměř již tradičně rozdělen i český národ. Prezident Zeman je na sociální síti Facebook terčem celé řady cigaretových vtipálků. Najdou se ale i lidé, kteří prezidenta jednoznačně hájí.

Vtipy o popelníčku pro prezidenta Zemana už v českém prostředí v zásadě zdomácněly. A kouřící prezident podle diskutujících na sociální síti možná zajistí, že cigarety a alkohol v Česku nikdy nezakážou. Druzí obdivují Zemanovu „smradlavou eleganci, třetí se pohoršují nad tím, že prezident kouří jako továrna.

I v otázce kouření má však prezident Miloš Zeman své zastánce.„Každej má něco. To vám furt vadí. Rád kouří, no bože, se poserte,“ oponoval jeden z diskutujících. Další debatující poukazuje na to, že kuřáků je ceká řada, jen Zemanovi kritici už nevědí, co by na hlavu státu ještě vytáhli. „No tak má v kapse cigára,jako každej kuřák a co jako? Vy fakt už nevíte, co na něj vytáhnout, ubožáci .. styďte se,“ poznamenává další obránce prezidenta.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace