Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kráska s obrovskýma hlubokýma očima Klára Issová je matkou nadějného hokejisty. VIP skandály a aférky

23.08.2022
Kráska s obrovskýma hlubokýma očima Klára Issová je matkou nadějného hokejisty. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením The PR

Popisek: Herečce Kláře Issové to sluší i v dobovém kostýmu ve filmu Děti Nagana.

Něžná útlá kráska dozrála do věku maminek, a tak i když sama děti nemá, zápolí s jejich výchovou alespoň prostřednictvím filmových rolí. Nejnověji ve filmu Děti Nagana; Režisér a scenárista Dan Pánek dotáčí poslední záběry rodinného snímku Děti Nagana, ve kterém si po boku Hynka Čermáka, Pavla Baťka či Kláry Issové zahraje také hokejový brankář Dominik Hašek. Premiéra filmu, který divákům připomene atmosféru devadesátých let, je naplánována na 23. únor 2023.

„Film je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám. Předáváme poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevíráme aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana,“ popisuje film věnovaný nejen Dominikovi Haškovi a všem hrdinům z Nagana, ale i legendárnímu trenérovi Ivanu Hlinkovi, režisér Dan Pánek.

 

Herečka si v Kutné Hoře vybírá správný devadesátkový outfit, foto se svolením Klára Issová

Matka začínajícího hokejisty

Klára Issová hraje v Dětech Nagana maminku venkovského kluka, který se po vzoru vítězů z Nagana rozhodne stát slavným hokejistou. Zatím se sice jen učí zavazovat si brusle, ale začít chce velkým vítězstvím svého klubu Šavle nad kluky ze sousední vesnice. Rodiče pro jeho sportovní vášeň moc pochopení nemají, podporuje ho ale dědeček a bývalý extraligový hokejista, který kluky trénuje. Klára Issová se v rozhovoru pro Showtime přiznala, že role pro ni byla hodně emotivní. „Hlavně scény, kdy mám na syna zvýšit hlas, jsem si musela dopředu hodně odžít. Scénář jsem studovala asi dva měsíce. Já se ráda připravuji na roli tak dlouho, než mi vejde pod kůži a stane se mou součástí,“ říká herečka, která těch filmových rolí má na kontě víc než padesát a pilně natáčí také televizní seriály.

 

Klára Issová v civilu, foto se svolením Béhemot

Umělecká rodina

Klára se narodila české matce a otci pocházejícímu ze Sýrie. Jejím bratrem je fotograf Salim Issa, sestřenicí česká herečka Martha Issová. Vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři, kde získala titul DiS. a nastoupila do stálého angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou, kde hrála několik let. Ve filmech a televizních seriálech hraje od roku 1995. Rodinné vazby poněkud narušilo to, že sestřenice Martha přebrala Kláře muže, se kterým několik let chodila. Režisér David Ondříček si vybral Marthu, má s ní dvě děti a krásná Klára zůstala tak trochu na ocet. Své soukromí si od té doby přísně chrání a o partnerech nerada mluví. Občas se ve společnosti s nějakým mužem objeví, ale o tom, jak moc vážný vztah to je, média jen spekulují. Klářiny smutné velké oči ale nemluví o hlubokém smutku ze samoty, má pracovně velice pestrý život, a i když se nestala maminkou, jistě není opuštěná.

 

David Ondříček, Martha a Klára - před několika lety se objevili společně na MFF Karlovy Vary, foto KVIFF

Kouzlo Indiánského léta

V roce 1995 zazářila v absolventském filmu Saši Gedeona Indiánské léto. Scéna, kdy se Klára koupe ve vaně plné jablek, se stala na dlouhý čas ikonou výtvarna českého filmu. Za roli byla nominována na Českého lva, získala ho ale až o dva roky později za film Nejasná zpráva o konci světa. Nominována byla také v roce 2000 za hlavní roli ve filmu Anděl Exit.

 

Slavná „jablková scéna“, foto Česká televize 

Zahraniční produkce

Velmi dobrá znalost angličtiny a herecký talent přinesly Kláře Issové i úspěchy při konkurzech do zahraničních produkcí natáčených v Čechách. Zahrála si ve filmech Johanka z Arku, Mlhy Avalonu, Duna, Děti Duny nebo v anglickém televizním seriálu Rose a Maloney. V letošním roce pak natáčela v Čechách s francouzskou produkcí seriál Totems.

 

Na premiéře, foto se svolením Klára Issová

Autorské divadlo

Klára Issová společně s kamarádkou a herečkou Kateřinou Velebovou objevily hru Služky. Na její produkci pracovaly přes rok a později ji uvedly v divadle Rubín, kde ji po pět let hrály. Měly skoro vždy vyprodáno. I další vlastní divadelní produkce Kláry Issové měla velký úspěch. Na Služky se přišel do divadla podívat režisér Jan Hřebejk a později ji nabídnul postavu Constance v Amadeovi v Divadle pod Palmovkou, kde hrála po boku herců Bartošky a Langmajera. Zde zůstala v angažmá čtyři roky. Vystřídala pak několik dalších scén, ale nikde trvale nezakotvila. Množství filmových a televizních nabídek jí vlastně trvalé angažmá v divadle ani neumožňují. Letos v létě se po delší době objevila na jevišti na Shakespearovských slavnostech, kde v inscenaci Macbetha ztvárnila Lady Macduff.

 

 

 

Letošní premiéra Macbeth, v níž hraje Klára po boku Marka Němce Lady Macduff. „Šťastná za tuhle inscenaci, kolegy a celý tým,“ píše. Fota se svolením Shakespearovské slavnosti

Relaxace na zahradě

Herečka, která každý scénář nasává a niterně prožívá, potřebuje při množství rolí v repertoáru rozléhajícím se od pohádek a komedií až po psychologická dramata, každou roli také odložit do šuplíku, nechat za sebou a oklepat se od ní. To naštěstí dobře umí. S relaxací jí pomáhá mimo jiné pěstování rostlin. Před pár lety si pořídila v Praze zahrádku v zahrádkářské kolonii. Má to tedy na místo svého oblíbeného odpočinku blízko a může si tam odskočit, kdykoliv má trochu volno. Její zahradnické začátky byly svízelné, tenkrát si posteskla, že si vždycky naplánuje deset různých prací, pak je ale ráda, že zvládne jednu. „Ono to rytí a kopání krumpáčem není nic lehkého,“ líčila útlá bytost, kterou byste si spíš představili jako vílu tančící při měsíčku na palouku než jako fortelnou ženu s krumpáčem. Ale zvládla to a dnes má zahrádku podle svých představ. „Pěstuju rajčata, lilky, cukety, bylinky, také nějaké květiny,“ pochlubila se letošními zahradnickými úspěchy. „Zahrádka je pro mě místo odpočinku, relaxace, při fyzické práci si čistím hlavu.“

 

S vlastními výpěstky. Foto se svolením Klára Issová

Sára Rychlíková se s ostychem postavila před fotoaparát

Herečka Sára Rychlíková se bude na obrazovkách televize Prima objevovat jako Mona – miláček národa a moderátorka Dobrých zpráv fiktivní televize. Předtím ale okusila, jaké to je se na chvíli proměnit v modelku, když nafotila kolekci fotografií pro časopis Glanc. „Nikdy jsem se jako modelka neživila, já v mládí hodně sportovala, to byl můj koníček,“ svěřila se herečka, která by ale klidně modelkou být mohla. „Tahle parta byla na focení skvělá. Líbilo se mi to, jinak je toho člověk z práce přehlcený. Nemám moc ráda, když na mě někdo příliš sahá, to přiznávám. Musím ale říct, že fotografka Ivy Morwen byla velmi příjemná. Ze začátku jsem se docela styděla. Trvalo to tak patnáct minut, a i když jsem extrovert, přece jen jsem byla mezi novými lidmi. Potřebuji chvilku na rozkoukání.“ Jakmile prý opadl ostych, rozjelo se to.

 

Foto pro Glanc Ivy E. Morwen

 

Foto ze seriálu FTV Prima

Služeb stylistů ráda herečka využívá, ale zároveň si jede svůj styl. V seriálu Dobré zprávy si styling své Mony, módní ikony, užívá. „Jsem moc pokojená, díky tomu jsem si začala nakupovat do svého šatníku kostýmky, sáčka a elegantní věci. Mona mi provětrala šatník,“ usmívá se herečka, která začne v Dobrých zprávách vysílat už brzy. 

Den architektury vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje zejména o víkendu 1. a 2. října láká na zdarma přístupné exkurze do běžně nepřístupných budov, architektonické procházky, přednášky nebo program pro děti. Za architekturou známou i neznámou se mohou zájemci vydat v Praze pěšky, za běhu nebo na kole, ale i třeba na skatu. Mottem letošního dvanáctého ročníku festivalu je „Nebourej, transformuj!” a z velké části se tak zaměří na příkladná řešení rekonstrukcí a revitalizací a mnohdy ukáže, jak vdechnout zchátralým budovám nový život.

 

Plečnikova díla na Pražském Hradě, foto Den architektury

 

Dům ČKD na Václavském náměstí od Aleny Šrámkové, foto Den architektury

Festival také připomene osobnost Josipa Plečnika, od jehož narození uplynulo v letošním roce 150 let, a vzdá poctu letos zesnulé české architektce Aleně Šrámkové. Program se tradičně odehraje v samotném centru hlavního města, ale i na území Prahy 7, Prahy 10 i dalších městských částí či v nejbližším okolí. 

Oslnila Michaela Jacksona i Prince, nyní vystoupí v Praze s B-Side Bandem

Americká zpěvačka Judith Hill spojí síly s českým B-Side Bandem. Sál pražské La Fabriky rozezní toto mezinárodní hudební protnutí 13. října. B-Side Band publiku představí také program se slovenským duem Lash & Grey, letošními vítězi kategorie slovenské album roku Cen Anděl.

Po boku Micheala Jacksona zpívala Judith Hill napřed jako vokalistka, později si ji vybral pro duet hitu I Just Can't Stop Loving You na comebackovém turné This Is It v roce 2009. Ke koncertnímu turné ale již nedošlo. Na pohřbu krále popu se ujala hlavního hlasu ve skladbě Heal The World. Po jejím následném úspěchu ve čtvrté sérii reality show The Voice vydala debutové album Back In Time. Produkoval jej zpěvák a hudebník Prince, který byl umělkyni také mentorem.

 

 

Pro osmnáctičlenný soubor B-Side Band bude spolupráce s Judith Hill další z řady kolaborací se zahraničními umělci světového formátu. Počínaje turné se zpěvákem, dvojnásobným vítězem Grammy, Kurtem Ellingem, přes spolupráci s dalšími držiteli zlatého gramofonu - vokálním ansámblem New York Voices, či britskými The Puppini Sisters. V českých vodách vstoupili do povědomí posluchačů několika alby se zpěvákem a hercem Vojtěchem Dykem nebo znovuobnovením Jazzové mše a premiérou Brněnské suity trumpetisty a sólisty Rozhlasového orchestru Gustava Broma Jaromíra Hniličky. 

Zdroje: thepr, CSFD, i-divadlo.cz, CNN Prima News, Prima TV, SMART Communication, AMPromotions

 

Vložil: Ela Nováková