Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na golfu s Bohdalkou. Nesmrtelná teta prozradila, kde přišla nečekaně k úrazu. O kom se mluví

21.08.2022
Na golfu s Bohdalkou. Nesmrtelná teta prozradila, kde přišla nečekaně k úrazu. O kom se mluví

Foto: Se svolením CNN Prima News

Popisek: Herecká legenda Jiřina Bohdalová je sice vyhlášená šikulka, ani jí se ale tu a tam nečekaný karambol nevyhne

Ne snad, že by se sadou golfových holí rázovala po hřišti, to by asi pro jednadevadesátiletou herečku bylo přece jen trochu namáhavé. Zajet si do společnosti na golfové hřiště uprostřed horkých srpnových dnů jí ale potíže nedělá.

Jiřina Bohdalová tráví léto převážně na své rodinné chalupě nedaleko Semil. Tam za ní často jezdí i dcera Simona Stašová, která v létě hraje na Shakespearovských slavnostech a občas si potřebuje od pražského vedra odpočinout. „Zrovna dneska za ní jedu. Častokrát se mi vyplatí jet za maminkou po představení. Když hraji na Hradě od půl deváté, tak se mi pak vyplatí jet v noci za mámou, vyspinkám se, dáme si spolu snídani, jsme celý den spolu a odpoledne se vracím zase na představení. Takhle to budeme dělat i letos,“ popsala Super.cz své oblíbené prázdninové aktivity Stašová. Na chalupu jezdí i vnoučata Jiřiny Bohdalové. „My jsme velmi rodinní. Jsme velký klan v dobrém slova smyslu. Mámě je jednadevadesát a my si ji musíme užít. To se nedá nic dělat,“ dodala.

 

Bohdalová Dejdar

S Martinem Dejdarem při charitativní dražbě své fotografie při turnaji Golf s nadějí na Karlštejně; foto se svolením TV Barrandov

Někdy je třeba ráj opustit

Jiřina Bohdalová je v Českém ráji naprosto spokojená a v aktuálních vedrech se rozhodně nechystá vrátit do svého domku v Praze. „Zrovna dneska mi říkala, že by se nevrátila ani omylem do Prahy. Na chalupě je jí lépe než u moře. Lesy pouští kyslík, dobře se jí tam dýchá. Lesy zadrží teplo a nedýchatelno. Věřím, že i já tam budu k stáru hodně jezdit,“ prozradila Simona. Někdo je ryze městský člověk, někdo rozený zahradník a kutil. O miláčkovi národa Jiřině Bohdalové je známo, že ráda vaří. A protože řadu let uvádí také magazín Hobby naší doby v České televizi, určitě pochytila i spoustu vychytávek pro svou chaloupku a zahrádku. Možná by ale měla být opatrnější, protože při takových pracích člověk snadno přijde k úrazu. Když se teď trochu nečekaně objevila na charitativním golfovém turnaji na Karlštejně, měla zavázaný prst. Všichni byli zděšení, kde přišla k zranění, ale ona to odbyla mávnutím ruky: „To víte, práce na chatičce.“

Žádné skrývání pod slunečníkem

Golf sice nehrála, zato se bez problémů vystavila horkým slunečním paprskům, rozdávala úsměvy a popíjela pivečko. To, že si nechala ujít hru a ani se neprošla po greenu, vůbec nevadilo. Byla to totiž ona, kdo působil jako britská královna Alžběta II., která přijímala audienci. Postupně za ní chodili přítomní známí pánové všech věkových kategorií, kteří ji častovali nejen pozdravy a objetím, ale ti odvážnější i polibky. Českou královnu přišel pozdravit sportovní nadšenec, herec a zpěvák Sagvan Tofi, pro pusinku si došel hokejový útočník David Pastrňák, obejmout ji přišly i legendy českého fotbalu Antonín Panenka a Ladislav Vízek. Bohdalka má prostě přátele napříč světem showbyznysu i sportu.

 

Bohdalová Vémola

Fotografie Nesmrtelné tety trumfla i Terminátora Vémolu, společné selfíčko si ale pořídili jen pro radost; foto se svolením TV Barrandov

Lepší portrét má jen Vémola

Po skončení turnaje Golf s nadějí se dražily dva portréty namalované na skle, Jiřiny Bohdalové a zápasníka Karlose Vémoly, který byl rovněž přítomen. „To je nespravedlivé, Karlos na fotce vypadá líp,“ posteskla si legendární umělkyně. Ale nakonec se její fotka vydražila za 33 tisíc, Karlosova za 11 tisíc korun a celková částka, která poputuje na nadační fond Fonte Vitae, je 368 000 korun. Hezká částka, na jejímž získání měla Jiřina nemalý podíl, protože právě kolem jejího stolu bylo po celou dobu veselo. Je totiž nezmar a energii a břitký humor jí lze jen závidět. Ostatně i ona si odnesla z turnaje cenu od pořadatele Martina Dejdara, jízdu historickou tramvají po Praze. Měla okamžitě jasno, koho vezme s sebou. „Tak já zvu celý stůl, chci sebou celou posádku,“ smála se radostně.

S politiky už netančí

Byla doba, kdy se Nesmrtelná teta ráda fotografovala s politiky a moc si mezi nimi nevybírala. Loni se ale nechala veřejně slyšet, že je všemi zklamaná, protože lidem lžou. Že by jí devadesátka přinesla v tomto směru zmoudření? V každém případě společnost na Karlštejně byla veselejší a k herečce se hodí mnohem lépe.

(zdroje: Blesk, Super.cz, Česká televize)

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková