Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když učitelskej vede silové ministerstvo. Pane Rakušane, už to vzdejte a rezignujte. Komentář Štěpána Chába

komentář 11.08.2022
Když učitelskej vede silové ministerstvo. Pane Rakušane, už to vzdejte a rezignujte. Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením Víta Rakušana

Popisek: Vít Rakušan, předseda Redlovy kumpačky a, co čert nechtěl, také ministr vnitra

Bývalý učitel dějepisu a současný ministr vnitra Vít Rakušan má ve straně i své současné činnosti bordel. Jmenoval Petra Mlejnka šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace a to s vědomím skutečnosti, že byl Mlejnek dlouhé roky v blízkém kontaktu s Michalem Redlem, kterého soud prohlásil za nesvéprávného… a tedy takového, který nesmí disponovat firmami a může disponovat jen malým obnosem… a který pásl pražskou pobočku STAN.

Rakušan k tomu pro Seznam Zprávy uvedl: „Nejmenoval jsem ho s vědomím, že je kamarád Redla, ale že s ním byl v pracovním kontaktu.“ Nejde více žasnout. Nesvéprávný Redl, který se díky své soudem přiklepnuté nesvéprávnosti vyhnul trestu za to, že dělal špinavou práci pro mafiána Radovana Krejčíře, pracovně spolupracuje s člověkem, kterého ministr vnitra jmenuje šéfem špionáže, a to s vědomím toho, že se mu strana divže nerozpadla, protože její vysoké vedení bylo na téhož nesvéprávného Redla napojené a bralo si od něj notičky.

Podobný případ, jako s ředitelem České pošty Romanem Knapem, kterého kontakt s Redlem stál místo. U Kanapa to vadilo, u Mlejnka to nevadí. Knap se setkal s Redlem po volbách 2021. Proč? Vypravil se za Redlem proto, že se ministrem vnitra stal jeho svěřenec Vít Rakušan a Knap si tedy šel pro notičky? Záhadné kročeje bývalého ředitele České pošty. Při výměně nadřízeného, tedy ministra vnitra, se jde vždy za šéfem... a Knap šel za Redlem, nikoliv za Rakušanem. Podivné. Přičemž Mlejnek měl s Redlem čilé vztahy, ať už obchodní nebo přátelské, od roku 2012, tykali si. Tedy, dá se říci, stálý a věrný zákazník. Don Corleone hadr. Knap se s Redlem setkal jednou.

Proč Rakušan, po deklarované obnově celého STANu, stále drží ochrannou ruku nad lidmi, kteří byli napojení na kriminálníka? Proč je stále obhajuje a odkrajuje za mocných patetických projevů jen ty nejviditelnější části zločinného uskupení STAN? Je jim něčím zavázaný? Vděčný až za hrob? Musí poslouchat? Mafie své bratry neopouští, ale zradu jim neodpouští? Nějak tak to v té vysoké politice STANu je? Nynější vláda v době své opozice často říkala, že Babiš pěchuje svými lidmi úřadovny. No, ono to vypadá, že to samé dělá nynější vláda, ale za trochu nestandardních podmínek. 

Za normálních okolností, kdyby Rakušan skutečně netušil, co se v jeho straně děje, po zjištění všech okolností by začal mafiánské kruhy ze svého okolí i ze strany exemplárně odřezávat. Hlavy by padaly. Jenže padly jen mediální oběti. Uvnitř to stále hnije. Což prokázal Rakušan jmenováním Mlejnka, ač věděl, že ten je v holportu s nesvéprávným Redlem. Proč se STAN nepřejmenuje rovnou na Redlovu kumpačku a neudělá si sídlo ve věznici v Jihoafrické republice, kde tohoto času pobývá Redlův guru Radovan Krejčíř?

Minulé vládní angažmá Andreje Babiše bylo celou dobu provázené opozičními morálními apely typu – v civilizované a vyspělé demokracii by po takových obviněních premiér dávno rezignoval, to my, my přineseme změnu, vysokou politickou kulturu  Kde je ta změna? V tom, že šermíř Petr Fiala mluví jako kniha, ale nedokáže politicky nejen myslet, ale ani jednat? V tom, že Vít Rakušan při očistném sněmu STANu křičí do obecenstva, že se nemáme bát tlačit přijetí eura… v době totálního ekonomického rozvratu celé unie? V tom, že nás ekonomicky nynější vláda táhne do bažin stagflace, protože nedělá politiku, ale ideologické cvičení? Nebo v tom, že ministr vnitra, ministr dohlížející nad policií, zcela očividně kryje zločinecké spiknutí ve své straně, kterého je nejspíš součástí, protože mu jde až příliš na ruku? Po takovém závalu Redlova přímého vlivu na dění ve státě, se hnutí STAN nedá důvěřovat. Naprosto nic, ani plamenné projevy o očistě hnutí z úst jeho předsedy Rakušana.

Pane ministře Rakušane, rozpusťte tu svou fanouškovskou organizaci Michala Redla a jděte učit zase dějepis. Tohle už není lokální pražský problém, tohle je systémové selhání vašeho hnutí. Ale že se vůbec namáhám. Vždyť jste úplně stejní, jako ti před vámi. A ti před nimi. A ti před nimi. Čtyři roky mlaskat u koryt, dohnat státní kasu ještě víc na buben, zase o další kus sebrat důvěru lidí v politiku a pak odtáhnete na nějaké dobře placené místečko někde v ústraní.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb