Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Takhle jednoduché to myšlení někdy je. Komentář Štěpána Chába

komentář 03.08.2022
Takhle jednoduché to myšlení někdy je. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Alexandr Mitrofanov... a Petr Pithart

Komentátor Novinek Alexandr Mitrofanov tvrdí, že konzervativní politici ve Sněmovně, kteří se snaží prosadit do Ústavy ČR manželství jako svazek muže a ženy, jsou skrytými podporovateli Putinovy politiky. Proč? Protože Putin tutéž formulku do ruské ústavy nechal zanést před dvěma roky.

„Konzervativci v dojemné shodě s populisty a nacionalisty totiž opakují mantru Kremlu. Ochrana manželství jako svazku muže a ženy byla vložena do Ústavy Ruské federace osobně Vladimirem Putinem v roce 2020. Jde o článek 72. Poděkujme tedy konzervativcům za splynutí s idejemi ruského vůdce. Populistům a nacionalistům děkovat netřeba, o jejich příchylnosti k Moskvě se ví,“ napsal Mitrofanov kromě dalších krasodušných myšlenek hodných štěrkovny a na podporu své argumentace si vzal gurua progresivní levice na české politické scéně, šéfa Pirátů Ivana Bartoše. Ten se nad snahou konzervativní části Sněmovny pohoršil a své pohoršení ukončil zvoláním - Myslel jsem, že ‚patříme na Západ‘.

Ze strany Alexandra Mitrofanova je to nesmírně zkratkovité uvažování, které jako kdyby už už volalo po zavedení jakési ideopolicie, která na základně hodnotového ukotvení člověka vytvoří jeho kádrový posudek a následně ho zařadí do příslušné kolonky čistoty jeho světonázoru. Ostatně Mitrofanov nevolá naprázdno. Ministr vnitra Vít Rakušan už obdobu ideopolicie přichystal a sám řekl, že „...se nebude líbit extremistům, teroristům a různým proruským švábům, na které si právě tahle jednotka bude chtít posvítit“. Základ by byl, rudé dítě revoluce Alexandr Mitrofanov, společně s Českými elfy a různými neziskovkami a úderkami typu Dezinformátoři.cz či Manipulátoři.cz, už ukazuje prstíkem na budoucí oběti i tabuizovaná témata. To vše samozřejmě v rámci dobra, lásky, pravdy, ušlechtilosti a ve smyslu hesla – myslíme to s vámi dobře.

A jaký je smysl ukotvení manželství jen muže a ženy do Ústavy ČR? Jaké jsou ty hodnoty konzervativce jak z levicového, tak i pravicového politického spektra?

V Německu si bude moci každý člověk jednou ročně úředně na matrice změnit pohlaví. Druhý rok zase. Další rok zase. Je to trochu podivná praxe. Ve Velké Británii si spisovatelka Rowlingová prošla mediálním lynčem, když označila lidi, kteří menstruují, jako ženy. Což je pobuřující, přece. Česká tenistka Martina Navrátilová, lesba a zastánkyně všech možných práv menšin, poukázala na to, že muži, kteří se identifikují jako ženy a nastupují v ženských sportovních závodech, jsou v nesmírné výhodě oproti soupeřkám, prošla si za to mediálním lynčem. V USA v Pennsylvánii tamní ministerstvo školství s rozhodností autority tvrdí, že přesvědčení, že jsou jen dvě pohlaví, je naprosto chybné, že děti mohou být transgender už ve třech letech, že učitelé by měli žáky oslovovat genderově neutrálně a vyzývat je k sebeurčení vlastního pohlaví, a pokud se nějaké dítě bude pevně identifikovat jako chlapec či dívka, mělo by si až tři dny v roce vyzkoušet transgenderovou roli na vlastní kůži. Učitelé by měli oslovovat děti tak, aby se vyhnuli zájmenům, která toxicky používají určení pohlaví, typu on/ona, jeho/její. Zavádí i nová zájmena typu zie nebo xe. V USA se násilný kriminálník u soudu prohlásil za ženu a byl přeřazen do ženské věznice, kde oplodnil dvě spoluvězenkyně. 

Těch příkladů, kde vidíme, že se západní společnost ve svém prosazování práv menšin dočista zbláznila, jsou desítky, stovky. A mají potenciál rozhodit hodnotový systém celé společnosti. Ne nynější dospělé populaci. Ta vyrůstala v dobách, kdy politika řešila celospolečenské problémy, nelezla lidem do ložnice ani do hlav dětí. Ale teď se to obrátilo a my bychom měli, a skutečně měli, ukončit plíživou politiku, která se vnucuje do společnosti skrze děti ve školkách a školách. Pojď, vyzkoušej si jiné pohlaví. Zkus si to, třeba se ti to zalíbí. Neboj, pak budeš tolerantnější, vstřícnější. Pěkné volání sirén, ale zároveň to v duších dětí vyvolá nesmírný zmatek.

Ač se to v této době nenosí, tak platí, a platit by mělo, že muž má být silný, jistý si svou cestou, ochranitelský, pevný. Nynější plíživá politika ovšem vychovává, cíleně vychovává, budoucí generaci mužů, která si jistá nebude. Bude se třást, plakat, litovat se… což se, zcela zákonitě, promítne do agrese, sebenenávisti, destrukce sebe i okolí, citové vyprahlosti. Role dívek, budoucích žen, pak bude ne silná, ale uboze silácká, ramenatá a ve výsledku obdobně slabá a plačtivá a citově vyprahlá. To se promítne do nestálých vztahů, nesmírného nárůstu rozbitých rodin a dětí, které budou žít v nejistotě, chudobě a toxickém prostředí. A to vše vede k ničení hodnot naší společnosti a schopnosti takové společnosti porvat se o své místo na planetě. Generace sněhových vloček, jak se říká generaci narozené kolem roku 2000, je jen první ochutnávka. Už u ní zažíváme klimatické žaly, sebepoškozování, nevíru ve vlastní budoucnost, pesimismus. Co teprve další generace.

Rozpad skutečných hodnot a nabízení hodnot falešných a prázdných, které do myslí dětí zasévají pochybnosti nad tím nejzákladnějším a nejvnitřnějším, tedy pochybnosti nad tím – kdo jsem, kteroužto otázku děti nejvíce řeší právě kolem třetího roku svého věku, kdy se začínají odpoutávat od rodičů a začínají si bytostně uvědomovat své já. V tu chvíli, kdy se začíná identifikovat se svou rodinou, okolní společností, se svou pohlavní identitou, přijde vyškolený pregresivista a řekne dítěti - ale ono to může být i jinak, hele, tady máš hračku, která ti ukáže, jak krásné je být jiný.  Tohle je politika progresivní části Západu, tohle je hodnota, kterou Ivan Bartoš ve svém výkřiku – patříme na Západ – vzývá. A odpor proti takovému rozpadu společnosti přisuzuje Mitrofanov jen a pouze Putinovi. Což je směšné, trapné a strašně krátkozraké.

Nejde o kosmetickou změnu v legislativě České republiky, rozhodně nejde ani o to, jestli patříme na Východ, nebo Západ. Jde o to, jestli jsme stále společnost soudná a schopná hájit hodnoty, které jsou tím nejzákladnějším, co z nás civilizovanou společnost dělá. Nebo jestli jsme společnost rozpadu, která své děti nechá napospas ničení hodnot a jistot a tím stvoří generaci, která se ze svých frustrací vymlátí na okolí i na sobě samých. Tvořme silné muže, protože silní muži zajišťují silnou zemi. Tvořme silné ženy, protože silné ženy zajišťují silnou zemi. Netvořme rozhádanou a nejistou generaci uplakaných agresorů. Je to toxicky maskulinní tvrzení? Ale dejte pokoj. Právě sledujeme hodnotový rozpad Západu, univerzity jsou v rozkladu, zavádí se umlčování, mediální lynčování je na běžném pořádku, vyhazování za názor zcela normální, začínají vládnout aktivistické ideje i úderné skupiny. A že to tvrdí Putin? A když začne Putin tvrdit, že planeta Země obíhá kolem Slunce, začneme na truc říkat, že to je opačně, že Země je středem vesmíru? To si pak můžeme začít říkat Alexandr Mitrofanov.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb