Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká Julia Roberts se přehrává do dramatických rolí. Léto si ale ještě užila na Pálavě s vínem, „co neopíjí“. VIP skandály a aférky

02.08.2022
Česká Julia Roberts se přehrává do dramatických rolí. Léto si ale ještě užila na Pálavě s vínem, „co neopíjí“. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Denisa Nesvačilová při natáčení Pálavy

V nádherném prostředí vinic jižní Moravy strávil štáb seriálu Pálava tři měsíce. Jednu z hlavních rolí hraje Denisa Nesvačilová, která se tak po úspěchu ve Slunečné znovu objeví ve velkém seriálovém projektu TV Prima.

Na Pálavu přijíždí partička kamarádů, bývalých spolubydlících z vysokoškolské koleje, kteří se tu každých pět let pravidelně scházejí, aby zavzpomínali na staré časy. Jenže náhoda a slib je přimějí k tomu, že místo dvou dnů tu zůstanou na neurčito.

 

Přátelé na Pálavě (a v seriálu Pálava), Denisa Nesvačilová druhá zprava

Víno, které neopíjí

Pro herce to znamenalo na tři měsíce zavítat do vinařského kraje a za plného „provozu“ strávit svůj čas na Pálavě. A rozhodně jim to nebylo proti srsti, jak přiznává jedna z hrdinek – Ája v podání Denisy Nesvačilové. „Když byl čas, ráda jsem tu zůstávala a nevracela se zpět do Prahy. Na vinicích se lépe učí texty, snadněji vám lezou do hlavy. Lépe se tu člověk také odreaguje, lidé jsou tu vstřícní. Taky si tu pocucnete víno, které mi přijde, že neopíjí. Je to tu jiné. Jsem vášnivá turistka, takže jsem si ve chvílích volna vyčlenila čas na památky, kostelíčky, hřbitovy, zámečky…“ přiznává po skončení herečka a prozradila, jak to na natáčení vypadalo.

 

Pálava. Denisa si vysloužila přezdívku česká Julia Roberts hlavně mohutnou rezavou hřívou plus oblíbenou manýrou bulváru přirovnávat české herce k hollywoodským hvězdám, jsou ale fotky (a jednu najdete níže), kde je oscarové krásce s oslnivým úsměvem opravdu hodně podobná...

„Jak se na natáčení říká, že na place vládne vždy skvělá parta, tak tady to tak opravdu bylo. Byli jsme tu jak na táboře se vším všudy. Strávili jsme tu několik měsíců. Hlavní vedoucí byla Jana Gospičová, naše výkonná producentka, a oddílový vedoucí byl jeden měsíc režisér Petr Kolečko, předtím Jaroslav Fuit a naposledy to byl Petr Nikolaev. Samozřejmě nesmím zapomenout na praktikanta, kterým byl z nás herců určitě a jedině Patrik Děrgel. My ostatní jsme byli už ti účastníci tábora a nesmírně jsme si to užili. Tedy alespoň já a věřím, že na obrazovce to bude vidět.“ 

Otec fotbalista, dcera gymnastka

V dětství byla předurčena pro kariéru sportovkyně. Není divu, jejím otcem je úspěšný prvoligový fotbalista Josef Nesvačil, takže sport byl v rodině na prvním místě. Denisa se věnovala krásnému ženskému sportu, moderní gymnastice. Jenže v patnácti letech přišly zdravotní problémy a vidina vrcholového sportu se vytratila. Pohyb ale Denisa potřebuje ke svému životu stále. Po roli ve filmu Přes prsty se zamilovala do beachvolejbalu, kterému se teď rekreačně věnuje.

 

S Vojtou Dykem ve filmu Přes prsty - zde jako by Julii Roberts vypadla z... (a tma také pomáhá :-). Foto Falcon

Kariéru odstartovali Básníci

První velkou filmovou roli nabídl herečce režisér Dušan Klein ve filmu Jak básníci čekají na zázrak. „Samozřejmě, že jsem musela projít konkurzem, bylo mi tehdy 21 let a byla to moje první velká role, která mi de facto odstartovala kariéru. Nejlepší na celém filmu pro mě bylo to, že jsem se tam potkala s velkými hereckými hvězdami, a hlavně s Dušánkem Kleinem, režisérem. Chodil s námi na večeře a diskutoval, dostávala jsem od něj cenné rady a čerpala z jeho dlouholetých zkušeností. Vyprávěl nám historky z natáčení, on byl opravdu skvělej režisér, ale také člověk. Dal mi strašně moc a budu mu za to vždycky velmi vděčná. On mě vlastně pro tuto roli vybral a potom i nadále sledoval, co dělám, jak hraju, chodil i na premiéry mých dalších filmů a dával mi zpětnou vazbu,“ vzpomíná herečka na svého režisérského guru.

 

Ve filmu Přes prsty v hlavní roli (s Petrou Hřebíčkovou). Foto Falcon

Konečně jiná role

Dlouho jsme Denisu Nesvačilovou vídali v rolích jednoho typu, pro který ji předurčoval atraktivní zjev. Dlouhé rezavé vlasy a jiskrný temperament ji zařadil do škatulky neposedné romantické mládí. Po třicítce už se to ale přece jen začíná měnit. „V poslední době ale dostávám nabídky na různé typy rolí a jsem za to vděčná. Teď jsem třeba s velkou radostí přijala roli v seriálu Půlnoční zpověď, kde jsem opravdu v úplně jiné roli, než na jaké jsou u mě diváci zvyklí. Je to osmidílná série, napínavý psychologický příběh s kriminální zápletkou. Hraju tam konfliktní ženu, jejíž bezohledné chování ovlivní osudy všech osob. Od mé postavy se odvíjí běh celého seriálu. Jde o mladou dívku, influencerku, která má za manžela velmi bohatého muže. Ale hrozně jsem si to natáčení užila, protože tak temnou postavu jsem vážně ještě nehrála,“ pochvaluje si herečka, že ji v profesi přece jen už potkávají různorodé nabídky.

 

Půlnoční zpověď

Potvora ze Slunečné a Tvoje tvář má známý hlas

V posledních letech se Denise sešly dvě pracovní příležitosti, které ji skutečně proslavily. Primácký seriál Slunečná jí přinesl roli drzé Karolíny, která se chová neomaleně ke spolku v penzionu a snaží se ulovit bohatého muže. Ve Slunečné ale všichni dopadli dobře, takže i Karolína se nakonec změnila a našla pravou lásku. Vedle toho se Denisa Nesvačilová blýskla v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, kde ukázala, že je nejen dobrá herečka, schopná nosit různé převleky, ale i obstojná zpěvačka. V každém případě zde po letech zúročila průpravu z moderní gymnastiky a předvedla se jako skvělá tanečnice.

 

Karolína (Denisa Nesvačilová) se rozhoduje, jestli se vrátí do Irska, nebo dá šanci lásce ze Slunečné. Hádejte, jak to dopadlo :-) 

Divadelní premiéra v Kalichu

V září čeká Denisu Nesvačilovou po dlouhém letním natáčení na Moravě návrat do divadla. V Kalichu bude mít 16. 9. premiéru muzikál Biograf láska, sestavený z 24 písní Hany Zagorové. Denisa Nesvačilová zde bude opět zpívat a tančit v jedné z rolí, kterou bude alternovat s Michaelou Tomešovou.

VEN/Umění v českém veřejném prostoru po roce 1989

Umění dočasné i trvalé, pomníky i performance upozorňující na aktuální problémy. Výtvarné umění, které zasáhlo či zasahuje a ovlivňuje český veřejný prostor v novodobé historii je tématem aktuální výstavy v Galerii Jaroslava Fragnera. Výstavu doprovodí i více než třistastránkový česko-anglický katalog, na němž se podílela desítka odborníků. Křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 4. srpna v Galerii Jaroslava Fragnera. Uvedení knihy bude předcházet premiéra dokumentárního filmu Jana Strejcovského Z galerie VEN! v blízkém Kině NFA Ponrepo.

 

Výstava potrvá až do 4. 9. 2022. Kurt Gebauer, Český rybník, 1988. Foto se svolením Kurt Gebauer 

Pocta Radimu Hladíkovi na Festiwallu

Největší český veletrh hudby a hudebních nástrojů, Festiwall, který je zároveň třídenním hudebním festivalem s atraktivním line-upem, oznamuje finální program. Kromě již avizované koncertní pocty Radimu Hladíkovi nebo kapely Megaton Stars Band se v areálu Kytary.cz v pražských Modřanech představí od 9. do 11. září pestrý program plný koncertů, workshopů, výstav a seminářů.

 

Chris Buck a Cardinal Black, foto se svolením Festiwall

Z Velké Británie dorazí například fenomenální kytarista Chris Buck a jeho aktuální kapela Cardinal Black, hlavní scénu opanuje fusion-jazz-metalová skupina Panzerballett s hostujícím bubeníkem Virgilem Donatim a milovníky kytarové hudby potěší jedna z nejrespektovanějších kytaristek současnosti Lari Basilio i její evropská souputnice Yasi Hofer. 

Karel Havlíček vydává nový singl Daylight

Celosvětově uznávaný hudební skladatel Karel Havlíček představuje nový singl s názvem Daylight. Multiinstrumentalista, který pendluje mezi Prahou a Los Angeles, je popularizátorem moderní vážné hudby mezi mladým publikem a dobře se mu to daří. Jeho songy zaznamenávají velký úspěch na streamovacích platformách, například jeho poslední album Spoken má na Spotify přes milión přehrání.

 

Nový magický singl Daylight je poctou životu. „První tóny songu mě napadly během jízdy autem po Rodeo Drive v Beverly Hills. Bylo krásně, slunce zářilo mezi listem palem a v tom jsem si uvědomil, že mi je na světě fakt moc hezky. Úplně se zastavil čas. Hned, jak jsem dorazil do studia, začal jsem s těmihle pocity skládat,“ prozradil Havlíček prvotní inspiraci. Podle něj je Daylight poctou životu, okamžiku bytí a světlu, které by si měl každý najít, vážit si ho a naplno prožít.

Zdroj: CSFD, iDnes, TV Prima, SMART Communication s.r.o.,  Brainzone

 

 

Vložil: Ela Nováková