Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Eva Burešová nasladko i naslano, k snídani, obědu i večeři. Když marketing příliš tlačí na pilu, může se hvězda divákům přejíst. O kom se mluví

17.07.2022
Eva Burešová nasladko i naslano, k snídani, obědu i večeři. Když marketing příliš tlačí na pilu, může se hvězda divákům přejíst. O kom se mluví

Foto: Se svolením studio Paranoid (stejně jako snímky v článku)

Popisek: I dramatická hrdinka z legend Evě Burešové sekne, to jí nelze nepřiznat. Všeho moc ale někdy škodí.

Odhadnout, kdy je vhodné popularitu hvězdy přiživit fotografiemi a osobními historkami, a kdy ji naopak udělat tajemnou a uzavřenou před veřejností, to je umění, které příručky o reklamě a marketingu nikoho nenaučí.

Byla doba, kdy hvězdy plně spoléhaly na své agenty a ti se o jejich popularitu starali od A do Z. Éra sociálních sítí ovšem mnoho věcí změnila. Zejména ohlas na marketingové počiny je bezprostřední, a hvězdy se tak musí smířit s tím, že se dovídají nejen o přízni fanoušků, ale také o tom, že někteří lidé je rádi nemají. Neomalenost některých reakcí na sociálních sítí je přitom až neuvěřitelná. Jistě, můžeme se ujišťovat, že si tím někteří lidé řeší vlastní frustrace, za každou cenu si potřebují dokázat, jak velcí jsou frajeři, případně jsou prostě hulváti bez zábran. To ovšem neznamená, že hvězdu útok nezabolí, nezamrzí. Nikdo nenosí čtyřiadvacet hodin denně brnění.

 

Burešová Žena z oceli

Romantické kulisy dramaticky vyvažuje děj videoklipu. Také vám to trochu připomíná reklamu na partnerské štěstí Andělská tvář, která nakonec v roce 1999 vnesla do života herci a producentovi Jiřímu Pomeje pravý opak?

Kde vnikla popularita Evy Burešové

Dlouho byla známá hlavně obdivovatelům muzikálové scény. Zpěvem dokázala přesvědčit diváky soutěže ČeskoSlovensko má talent v roce 2011 i porotu a diváky pořadu Tvoje tvář má známý hlas o sedm let později. Tyhle úspěchy jsou ovšem krátkodobé, zato když se objevila jako sestřička Petra v seriálu Modrý kód, začala její popularita prudce stoupat. Není divu, že Prima toho rychle využila a obsadila ji do hlavní role v seriálu Slunečná. A tady začalo pravé hvězdné třeštění. Krásnou statkářku s laskavým srdcem Týnu Popelkovou si zamilovala nejméně polovina národa. Navázat na takový úspěch není snadné, Primě a Evě Burešové se to ale jako zázrakem podařilo seriálem ZOO a rolí švarné temperamentní švadlenky, zpěvačky a chůvy Viki Janečkové. Rázem tu máme hvězdu první velikosti a o tu je třeba se řádně starat.

 

Burešová Žena z oceli

S Václavem Noidem Bártou, autorem hudby i scénáře a režisérem klipu, a skupinou Dymytry

Od tajností k bulvárnímu pozlátku

Není to tak dávno, co své soukromí Eva Burešová před veřejností hájila. Vztah s kuchařem, majitelem restaurace Entree Restaurant v Olomouci a porotcem soutěže MasterChef Přemkem Forejtem odkryla dosti neochotně až ve chvíli, kdy spolu začali být vídáni při společenských událostech. V posledních měsících se ale vše změnilo. Svůj podíl na tom má jistě marketing televize Prima, který hvězdu své seriálové vlajkové lodi chtěl vidět na titulních stránkách časopisů i na sociálních sítích. Ovšem pokud by zpěvačka a herečka i nadále trvala na omezení informací ze svého soukromí, jistě by to šlo. Jenže ona se rozhodla odtajnit vše. Promluvila o svém předchozím vztahu, o tom, jak rodila syna Nathaniela, jak se zamilovala do Přemka Forejta, jak jim to klape, jak spolu vycházejí jejich děti a nakonec o tom, že je těhotná a jak těhotenství prožívají. Rozhovory, zprávy a fotografie na Instagramu i Facebooku, podpisové akce, natáčení videoklipů a jejich propagace – kolotoč prakticky každodenní prezentace Evy Burešové se roztočil na nejvyšší rychlost. Jak to v takových případech bývá, v nejlepším přestat je hodně těžké, zvlášť když seriál ZOO si stále žádá mediální podporu, aby si udržel to množství nadšených diváků. A tak teď hvězda musí zvládnout i přibývající negativní reakce na své počiny.

 

Burešová Žena z oceli

Aby láska mohla zvítězit, musí šťastnému konci předcházet pořádná porce násilí a hrůz

Žena z oceli

Velká mela se rozpoutala po uvedení videoklipu k písni Žena z oceli. Tu pro Evu Burešovou napsal Václav Noid Bárta, který s ní hraje barového pianistu v ZOO a příjemně se veze na popularitě písní, které v seriálu Eva zpívá. Nutno říct, že jeho úpravy známých songů pro netradiční zpěvaččinu interpretaci jsou výborné. Posluchači tedy zřejmě očekávali od nové písně cosi podobného. Jenže Eva se rozhodla dát si těsně před porodem dárek v podobě pro ni netypického tvrdého rocku. A ještě ke všemu se odhodlala k duetu s Přemkem Forejtem a hodně divokému videoklipu, kde své těhotenské břísko v tenké říze nijak neskrývala. Křehká Týna a Viki se proměnila v ženu s ocelovým mečem.

 

 

Někomu se to líbí a zpěvačce píše pochvalné vzkazy, ale hodně je i těch, kdo na videoklip reagují negativně. „Tohle je hrozivě hrozný a nevkusný. Na metalu jsem vyrostl, ale tohle je tragédie,“ ozval se divák Tomáš. „Je to dokonalý, nechápu tu zlobu lidí,“ oponovala mu čtenářka Hanka. „Tak tady se někdo hodně sekl. Proč ta Burešová cpe všude Přemka?“ podivovala se Marta. „To natočila těhotná? Dost nevhodný. Už jich je obou vážně moc,“ prohlásila zhnuseně Jana. Sto lidí, sto chutí. Dlouho připravovaný projekt, na který Eva spoléhala, přijat podle jejích představ nebyl. To ale zdaleka není všechno. Najdou se i lidé, kteří útočí dramaticky. Nedávno jí na sociálních sítích přistály třeba veršíky o tom, jak jí jistý člověk přeje pomalou smrt. Na to aby herečka měla opravdu nervy z oceli a žaludek jako gumovou hadici. Snaží se odpovídat ve svém stylu, tedy smířlivě a s otevřeným srdcem, ale jistě jí dobře po těle není. Tohle je přesná ukázka toho, že čím víc se snažíte, aby vás všichni milovali, tím víc přibývá těch, kdo vás upřímně nesnášejí.

 

Burešová Žena z oceli

Videoklip byl natáčen ve Vondráčkově továrně v Kostelci nad Černými lesy a v Housově mlýně v Táboře

Vysoká míra sebekontroly i bezhlavé zveřejňování všeho

S popularitou seriálové hvězdy se samozřejmě pojí i nabídky nejrůznějších firem na reklamu, ať už viditelnou, nebo takzvaně skrytou. Když zveřejnila, že je těhotná, dostala mnoho nabídek od firem, které jí nabízely za prezentaci zadarmo kočárek a výbavu pro miminko. Někdo by přijal, Eva Burešová ne. Má dost peněz na to, aby si kočárek mohla koupit. Je si ale vědoma, že ne každá maminka má takové štěstí jako ona. „Nedokážu to. Nedokážu přijmout něco, co ostatní maminky potřebují také a prostě si to z finančních důvodů nemohou pořídit,“ svěřila se na svém profilu. „A tak prosím firmy, které o to zde mají zájem. Ano, ráda vám zpropaguji kočárek, který od vás zakoupím, pokud jste schopni darovat alespoň pět kočárků či jiných věcí maminkám, které to štěstí nemají,“ šokovala Eva.

 

Burešová Žena z oceli

Díky partnerství s Evou je nyní i Přemek Forejt najednou všude, začínám se bát, že na mě vyskočí i z ledničky. V rytíře bez bázně a hany se proměnil díky skupině Zbraně a Boje ARGOprofilm.

Takhle se jistě pomáhá podpořit pozitivní sebeprezentace. Na druhou stranu ale Eva nezná míru. Místo aby se po nepříznivém přijetí Ženy z oceli a množících se komentářích o tom, že jí a Přemka už bylo všude moc, pustila do světa další bulvární materiálek. Kdo by si myslel, že se pod titulkem Burešová s Forejtem se dočkali přírůstku do rodiny doví, že Eva už porodila, velmi se mýlí. To se jen pár svěřil médiím s tím, jak rozkošné štěňátko si pořídil. I těm nejvěrnějším fanouškům se už tyhle „důležité“ zprávy zajídají. Ač sami máme rádi hezké fotografie a pozitivní zprávy ze života hvězd, na ní bychom asi Evě Burešové doporučili, ať si dá do porodu se sebeprezentací pauzu. Jak říká má oblíbená literární hvězda, Dalajlámova kočka: „Telecí ragú je vynikající jídlo, ale jezte to každý den.“

 (zdroje: ctidoma.cz, Aha, Blesk, ČSFD)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková