Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chcete ho? Můžete si zaplatit chvilku s Pirátem Hřibem nad Člověče, nezlob se. Bude slosování. Komentář Štěpána Chába

komentář 13.07.2022
Chcete ho? Můžete si zaplatit chvilku s Pirátem Hřibem nad Člověče, nezlob se. Bude slosování. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Primátor Zdeněk Hřib

Pražský ocásek Pirátské strany zahájil svou předvolební kampaň. Jeho první součástí je a bylo to, že strčil hlavu do písku před kauzou Petr Hlubuček, náměstka pro organizovanou kriminalitu primátora Zdeňka Hřiba. Druhou součástí, která má nalákat voliče nasypat to v Praze Pirátům, je losování o výlet s Hřibem do světa deskových her. Stačí Pirátům poslat dvě a více stovek na jejich kampaň, dva vylosovaní budou mít to životní štěstí a budou si moci s Hřibem zajít hodit kostkou. A něco takového se neodmítá.

„Soudný den slosování se blíží,“ napsali na apokalypsu naladění pražští Piráti s tím, že zbývají jen dva dny, kdy můžete finančně podpořit stranu v boji o hlavní město a dostat se tak do slosování. A o co se losuje? Ten, kdo vyhraje, se může vydat s (pořád ještě) primátorem Hřibem dojímat se nad deskovými hrami. Zahrát si Člověče, nezlob se nad kolabující dopravou v Praze? Sázky a dostihy na to, zda zvítězí šířka cyklostezek nebo silnic? Nebo zažít s Hřibem kopec zábavy u šachové partie, kde pro jistotu bílé figurky nahradí ty duhové, aby to někoho neurazilo? Ne, ne, s Hřibem jedině Monopoly, kde se přelévají městské peníze ze strany na stranu a básní se u toho o digitalizaci, která celé čtyři roky, kdy Hřib prodléval ve funkci, nepřišla. To vysněné a plně digitalizované Estonsko jsme zase nechali daleko před sebou. Jak to tak bývá.

„Chcete se z první ruky dozvědět o tom, jak vypadá krušný život primátora Prahy?“ ptají se pražští Piráti ve stínu toho, zda Hřibova zakázka na IT pro magistrát nebyla cinknutá podobnými lidmi a metodami, jako kauza Hlubuček. Nevinný kvíteček Hřib ovšem tvrdí, že pod jeho vedením se nestalo nic, co by se negativně dotýkalo Pirátů. Jen to, nutno vzpomenout, že to Piráti v čele s Hřibem právě v tu dobu magistrát vedli. Museli být už z povahy koalice v dozorčích radách a komisích a na vedení města, a tedy i tunelovaného Dopravního podniku Prahy, se podílet. Nebo jen jezdili na elektrokoloběžkách a měli radost z buzerace řidičů automobilové dopravy?

Pro tu radost pobýt s Hřibem nad šálkem čaje nebo deskovou hrou dle výběru stačí učinit tři jednoduché kroky:

„1. krok - Podpořte pražskou pirátskou kampaň finančním darem 200 Kč a více.

2. krok - Stanete se dárcem, a zapojíte se do slosování 15. 7. 2022.

3. krok - Dva výherce s doprovodem pozvu do *** (podnik s deskovými hrami, taková pražská novota, kdy místo na pivo chodíte do hospody na človrdo), kde si nad deskovými hrami a občerstvením můžeme popovídat o tom, jak by jednou Praha mohla vypadat. A nebo, dáváte-li přednost hovoru v intimnějším prostředí, připravím Vám pravý Tchaj-wanský čaj u nás v Pirátském centru,“ píše se v newsletteru od Hřiba.

A tak to s naší politikou je. Piráti nabízí ohořelého a pohořelého Hřiba, ODS nabízí již vyhořelého Svobodu, STAN hledá kohokoliv, kdo se nebojí z kanalizace vystrčit hlavu a přiznat se k příslušnosti ke straně, TOP 09 se snaží setřást ze sebe ruku tonoucího STANu, lidovci přemýšlejí, jak podpořit Prague Pride a u toho zároveň nepodpořit Prague Pride, protože obojí jim sežene nějaké voliče a těch je potřeba sehnat co nejvíc, za jakoukoliv cenu, ČSSD se v Praze spojilo se Zelenými a v čele s Šabachovou do senátu a Dienstbierem na magistrát se snaží posbírat pár zoufalců z devadesátek, kteří ještě věří ve sny o zmrtvýchvstání, SPD jede svou tvrdou linku se čtyřmi klíčovými body, jak už to dělá leta. Nakonec zbývá Babišovo ANO, které se v září pokusí zlikvidovat soud skrze vyhnilou kauzu Čapí hnízdo. Sledujte – média pojedou před komunálními volbami hlavně téma Čapí hnízdo a u toho budou opěvovat Víta Rakušana, jak se mu krásně povedlo oživit STAN i za pomoci znovu se navráceného skautíka Jana Farského, který se už teď hlásí o přední místa v předsednictvu hnutí. To bude pokoukáníčko na boj o pražská korýtka.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb