Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Při rozvodu nemusí létat talíře a veřejné pomluvy. Decastelovi to zvládají, i když bulvár dělá, co může. O kom se mluví

19.06.2022
Při rozvodu nemusí létat talíře a veřejné pomluvy. Decastelovi to zvládají, i když bulvár dělá, co může. O kom se mluví

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Eva Decastelo před kamerou Primy. Moderovat populární TopStar magazín v primetime hned po hlavních zprávách, to už je opravdu úspěch.

Nejedno manželství nepřežilo covid, izolace hodně prověřila partnerské vztahy. Netýká se to jen celebrit, ale i ,obyčejných' lidí. Svatba a rozvod, začátek a konec. O obojím se vždycky hodně mluví, i když o to zúčastnění nestojí.

Zatímco některé dámy mají potřebu prát špinavé prádlo na veřejnosti, jak nám předvedla Taťána Kuchařová, jiné si vše odbývají za zavřenými dveřmi. Eva Decastelo patří k těm druhým. Přitom jí rozhodně nechybí temperament. Používá ho ale tak, aby si zachovala tvář, důstojnost, a hlavně dětem pomohla přečkat období, které vždycky nejvíc odnesou právě ony. Možná je to právě tím, že Eva děti má, je na ně pyšná a tu polovinu genů, které do nich vložil jejich otec, nijak nezavrhuje. René Decastelo se chová podobně umírněně, a tak bulváru zbývají jen spekulace a nakonec se musí smířit s tím, že na ty dva prostě není co vytáhnout.

 

Decastelo Havliš Snídaně s NovouS Vítkem Havlišem v Snídani s Novou; foto se svolením TV Nova

Děvče s čertem v těle

Do předpisové výšky modelky jí chybí víc než deset centimetrů, přesto se v útlém mládí rozhodla vsadit na svůj půvab a zkoušela různé soutěže krásy. Pak si zavařila, protože naletěla agentovi, který lákal pěkná děvčata na fotografování v Americe. Že nepůjde o katalogy obchodních domů, zjistila hned po příjezdu. Jenže Eva, tehdy ještě Aichmajerová, nepatří k hroutícím se krasotinkám. Smířila se s tím, že nafotí nějaké ty nahaté obrázky, dostala se i na stránky časopisů Penthouse a Hustler, protože věděla, že si musí vydělat na cestu domů. Poprvé jsem ji potkala, když dělala produkční jednomu pražskému fotografovi. Bylo jí lehce přes dvacet, zářila jako sluníčko, měla za sebou focení elegantního kalendáře a ani trochu se netajila tím, že je rozhodnutá prorazit v showbyznysu, že jednou bude mít svou talkshow a bude z ní herečka.

Když jsme se po pár letech potkaly v ateliérech Ulice, byla pořád stejně rozesmátá, všem mě přestavila jako tu paní, co s ní dělala první velký rozhovor pro časopis, rozhlédla se kolem sebe a sdělila mi: „Vidíte, povedlo se. Jsem herečka.“ Přišla i talk show a moderování, další role ve filmech a seriálech, Eva prostě jela jako maličký, ale dobře seřízený sportovní vůz. Muži kolem ní vířili, ale ona si vybírala pečlivě, netoužila ani po hokejistovi ani po kulturistovi, chtěla najít muže pro rodinný život a s pochopením pro svou exhibicionistickou povahu. Kdo hledá, najde, pro Evu byl ten pravý a vyvolený scenárista René Decastelo.

 

Eva a René Decastelovi, Želiv, 2020. Foto se souhlasem Evy Decastelo

Dokonalé spojení autora, který mastí seriály na běžícím pásu, a herečky, pro kterou se tak vždycky najde nějaká ta role. Žádné předvádění před světem se ale nekonalo, brali se víceméně tajně v manželově rodné Želivi a dva týdny nato se jim narodil syn Michael. Po něm následovala dcera Zuzana a Eva řadu let vysílala do světa zprávu, jak má úžasného manžela a jak jim to klape. Nic netrvá v světě věčně, žel ani manželské štěstí. A tak se nyní příkladný vztah rozsypal. To by ovšem nebyla Eva Decastelo, aby to nenesla s hlavou vztyčenou. Jediné, co ji naštvalo, bylo, že rozpad jejich manželství prozradil veřejnosti člověk, kterému důvěřovala. Evu asi neuvidíme lkát a truchlit, neuslyšíme ji manžela pomlouvat. Prostě už jim to nefungovalo, a tak se rozešli.

 

Decastelo UliceV seriálu Ulice hrála Sylvu Mlynářovou, milenku Oldy Farského, takže si divaček moc obliby nezískala; foto se svolením TV Nova

Kde vzít nějaké drby, když není o čem

René a Eva Decastelo byli třináct let ozdobou mnoha společenských událostí. Na jejich rozchod se tak drbny vrhly hladově. Jenže tady se nekoná ani boj o majetek, protože oba manželé si ponechávají to, co na ně bylo již dávno napsáno. Evě tak zůstává dům v Modřanech, a protože o práci jako úspěšná moderátorka a influencerka nemá nouzi, určitě si nemusí stěžovat na nedostatek příjmů. Manžel je nejen úspěšný scénárista (Slunečná, ZOO), ale také spisovatel. Publikuje pod pseudonymem Božena Svárovská a několik dílů Deníků odbarvené blondýny patří mezi knihy s vysokým nákladem i čteností. Možná právě proto, že knížky jsou založené na životě jedné drbny, ví o tomto tématu René Decastelo vše. Díky tomu se ve svém soukromí snaží držet na uzdě a k bulvárním drbům nehodlá poskytovat podněty. Každopádně i on je finančně za vodou, a tak mezi rozcházejícími se manželi asi malicherné spory o nějakou tu tisícovku na dětské tenisky nehrozí. Což oběma dětem můžeme jen přát, protože to, že táta zmizel z domu, je už tak dost velká rána.

 

Decastelo SlunečnáJako cukrářka Zuzana Dolejšová v seriálu Slunečná; foto se svolením FTV Prima

Dětí jako smetí

Všichni se teď pídí po tom, kdo zaujme místo po boku Evy Decastelo. Ta ale odmítá jakékoliv spekulace na toto téma. Velmi zaměstnaná matka dvou dětí asi zas tak snadno do svého dobře zajištěného domu hned tak nějakého donchuana nepustí. Muži jsou v tomto směru většinou hbitější, málokterý vydrží po rozchodu dlouho sám. A tak už se profláklo, že René Decastelo si za Evu už našel náhradu. Bylo to ale prý až v době, kdy už se s Evou dohodli, že půjdou každý svou cestou. Považte, není to žádná mladá dlouhonohá zlatokopka, ale rozvádějící se matka čtyř dětí, ragbistka Eva Korniová Jung. Ostatně děti je údajně seznámily, protože její i Decastelovy chodí na stejné kroužky. Pokud si všichni zúčastnění dokáží dál zachovat klid a chladnou hlavu, jak to zatím vypadá, možná se jednou dočkáme nějakého vtipného scénáře, podobného seriálovému evergreenu Krok za krokem. René Decastelo je na romantizované historky ze života přece expert.

(Zdroje: TV Nova, FTV Prima)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková