Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nedbalá elegance, mírná arogance a věčná touha po obdivu mladých žen. O soukromí ale pořád nemluví. Horká židle Marka Vašuta

18.06.2022
Nedbalá elegance, mírná arogance a věčná touha po obdivu mladých žen. O soukromí ale pořád nemluví. Horká židle Marka Vašuta

Foto: FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Marek Vašut v Show Jana Krause

Na červené pohovce v Show Jana Krauze usedl nejspíš proto, že ho na Primě čeká od podzimu role v seriálu Dobré zprávy, kterému je třeba již nyní dělat reklamu. Jinak se totiž podobným pohovkám dost vyhýbá. Ani tentokrát toho o sobě moc neprozradil, s Janem Krausem se spíš vzájemně špičkovali.

Než začal dvaašedesátiletého herce zpovídat Jan Kraus, pokusila se o pár osobních otázek moderátorka Showtime Kristýna Vacenovská. Nezačala šťastně, protože se zkusila zeptat, jak se pořád má single charismatický muž. Hned dostala ostrou odpověď – prý je to moc dobrá otázka, ale hned přejdeme k další. Jestli je, nebo není stále single, tedy Marek Vašut neprozradil. Zato se trochu nostalgicky zasnil při pohledu na mladou moderátorku, která z něj byla očividně trochu nesvá. „Já už nervozitu nepociťuji. Docela mě to mrzí, protože ta nervozita je atributem mládí. Koukám na vás, že jste trošku nervózní, a tiše vám závidím,“ vystřihl poklonu s trochou výsměchu sobě i svému okolí, jak je pro něj typické.

 

Vašut VacenovskáMarek Vašut s Kristýnou Vacenovskou z magazínu Showtime

Za lenošení se stydí

Jak se udržuje v kondici, že vypadá pořád tak dobře? „Od covidu nijak. Ležím vrcholově na kanapi a nejsem na sebe vůbec pyšný,“ postěžoval si, jak ho karanténa připravila o pravidelný pohyb. „Pořád se nutím jít cvičit, ale... Je to se mnou tak, jak to říkal Miroslav Horníček. Že on je takovej anarchista, smí si poručit, ale nesmí se poslechnout. Bohužel tak nějak jsem na tom dneska se cvičením.“

Cítí se jako klikař, ale fanynek ubývá

Změnily se nějak hercovy životní ambice po tak úspěšné kariéře a mnoha pracovních zkušenostech? „Samozřejmě. Když je člověku dvacet, tak chce prorazit. Pak když jednou prorazí, nechce tou dírou, kterou prorazil, spadnout zpátky do zapomenutí. Já jsem evidentně klikař, protože se mi podařilo tak nějak nespadnout nazpátek na ten začátek. Ani nevím, jak se to stalo,“ zvedá ruce a oči k nebi v jakémsi děkovném gestu. Marek Vašut si svými rolemi získal srdce hlavně ženské části publika. Hřeje se i dnes rád na výsluní této popularity? „Upřímně? Ano, čas od času se najdou výjimky. Ale pomalu ale jistě to odchází. Nalijme si čistého vína,“ posteskl si milovník ženského obdivu, který je mu stále stejně příjemný, jako když mohl předvádět mladistvý úsměv a pevné svalnaté tělo.

 

VašutJako správný elegán umí Marek složit kapesníček hned několika způsoby

Kapesníček v kapse a svoboda slova na triku

Jan Kraus se pozastavil nad tím, že herec má v kapse saka barevný kapesníček. Hned tu bylo oblíbené téma Marka Vašuta. Pochlubil se tím, že umí kapesníček složit několika způsoby, a ten nejoblíbenější, ležérní, hned předvedl. Inu, mužný elegán se stále nezapře. Na rozdíl od některých svých kolegů nevyužívá služeb stylisty a oblečení pro všechny příležitosti si vybírá sám. „Vždyť já jsem měl i módní salon,“ připomněl své čtyřleté podnikání v oblasti módy i to, že v devadesátkách zkoušel podnikat každý. „A skoro všichni herci jsme zkrachovali. Tedy ne všichni, já jsem odešel s černou nulou,“ usmívá se nad dobou, kdy zkoušel podnikat snad každý. Hned nato ovšem nabízí publiku citát mnohem aktuálnější. Janu Krausovi předává dárek: „Přinesl jsem ti tričko, ale s posláním. To se, myslím, k duchu tohoto pořadu báječně hodí. Je tam citát, dámy a pánové, podle mě proroka biblických rozměrů dvacátého století, George Orwella, který zní: Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet,“ ocitoval. 

 

VašutS originálním dárkem pro Jana Krause

Humor mezi chlapy

Zatímco obdiv žen přijímá Marek Vašut stále bez rozpaků, rád sám sebe předvádí jako poněkud neomaleného chlapa, který pro drsnější vtip nejde daleko. Humor, kterým se baví muži mezi sebou a ženy se při něm někdy červenají, někdy prostě raději odcházejí. Takovou scénku si dopřáli s Janem Krausem na téma jídlo. Herec se přiznal, že radost mu jednoznačně dělá dobré víno, mléko starců. A k vínu pochopitelně patří i dobré jídlo. „Jsem gurmet, když na to přijde,“ prozradil na sebe s tím, že sám ale vůbec nevaří. „Mám spoustu kamarádů, kteří vynikajícím způsobem vaří, já to rád sním, ale sám si udělám dobrý chleba s máslem nebo se sádlem, troška cibule nebo hořčice…“ popisuje svůj největší kuchařský výkon. Pak se s Janem Krausem trumfovali v tom, jak se stravovat co nejúsporněji, aby se nemuselo mýt nádobí. „Úsporné hospodářství,“ vysvětlil herec hned na úvod.  „Přineseš si jídlo v papíru, rozbalíš, sníš, papír zmačkáš a zahodíš.“ Co ale s jídlem v plastové krabičce, ke kterému potřebuje příbor? „Příbor? Stačí lžíce, bagr...“  Jan Kraus ihned pohotově nahrává na smeč. I lžícemi je třeba šetřit, aby se ty špinavé nehromadily. „Jistě. Po použití je třeba ji pořádně olízat a uložit k dalšímu upotřebení,“ zakončuje poněkud nechutné a negurmánské vtipkování Marek Vašut a tváří se nadále jako výsostný elegán a lev salonů.

 

VašutVe společnosti je vyhlášený lev salonů mistrem etikety. Když se ale pustí do líčení své domácí gastronomie, je rázem všechno jinak. Ale ruku na srdce, pánové, chodí to snad u vás doma jinak?

Královská jízda

Dověděli jsme se tedy, že ruce jsou příborem králů. Na podzim se dočkáme dlouho očekávané premiéry filmu Jan Žižka, v kterém Marek Vašut hraje Václava IV. Jestli nám ukáže i královské hodování, není zatím známo. Zato víme, že v Dobrých zprávách, od kterých si Prima hodně slibuje, budeme  herce vídat jako nestora zpravodajského týmu.

(Zdroje: Show Jana Krause, Showtime)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková