Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Herec u Trošky. Model. Moderátor. Herec v seriálu, „rosnička“. Ale pořád pěknej, to zas jo. VIP skandály a aférky

14.06.2022
Herec u Trošky. Model. Moderátor. Herec v seriálu, „rosnička“. Ale pořád pěknej, to zas jo. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Miroslav Šimůnek v seriálu Dobré zprávy

Bývalý model trochu přibral, ale konečně se cítí dobře. Léta byl závislý na prášcích na spaní, teď se mu vrátily sny i životní energie. Z Brna se tedy vrátil do Prahy a přijal roli v novém seriálu Prima TV Dobré zprávy.

Málokterý herec odpovídá novinářům tak upřímně a otevřeně jako Mirek Šimůnek. Před pár lety jsem s ním dělala pár kratších rozhovorů po telefonu, protože času míval opravdu málo. Vždy byl ale nesmírně milý, ochotný se rozpovídat. Nikdy nezapomněl v rámci rozhovoru přidat nějaké osobní pozvání na představení, pozdrav, přání zdraví a pěkných dnů. Přitom se sám topil dlouho ve zdravotních problémech. Kdo někdy trpěl potížemi se spánkem, ví dobře, jak hrozné je nespat. Chemie totiž dlouhodobě nic nevyřeší. Zbavit se závislosti na prášcích na spaní, pokud se člověk dostane do fáze, kdy jich zobe denně hrsti, je nesmírně těžké. Potřebujete odbornou pomoc, neuvěřitelně pevnou vůli a podporu okolí. Mirek Šimůnek to všechno zvládl, a tak se před ním otevřela doufejme šťastnější etapa života, do které patří i role v pro něj až symbolickém novém seriálu Dobré zprávy.

 

S kolegou ze seriálu Markem Vašutem

Televize v televizi

Televize Prima začala natáčet dlouhodobý seriál s názvem Dobré zprávy, který dá divákům možnost nahlédnout do zákulisí televizního světa. Hlavní role ztvární Natálie Halouzková (Bára Beránková) a Vladimír Polívka (Ondřej Toman). Seriál líčí příběh vesnické dívky Báry, která získá stáž v redakci Dobrých zpráv, které obdivuje, a tím si začne plnit své sny. Nejen díky ní tak diváci uvidí to, co se děje za kamerami, když jsou vypnuté. K televizním zprávám patří samozřejmě i předpověď počasí. Právě na Primě se před řadou let začalo pro moderátory počasí používat označení „rosničky“. Tenkrát to totiž byly samé krásné mladé ženy a Prima na nich dokonce založila jednu svou reklamní kampaň. V Dobrých zprávách bude ovšem „rosničkou“ krásný chlap – právě tuhle roli totiž produkce nadělila Miroslavu Šimůnkovi.

 

 

 

Dobré zprávy startují na Primě v září. Snad se udrží, doufá celý štáb

Světoběžník na cestě na Mars

Miroslav Šimůnek pochází z Jilemnice, kde poprvé přivoněl k vůni hereckých šminek v ochotnickém souboru. Proto se po strojní průmyslovce rozhodl odejít do Prahy a zkusit štěstí na soukromé Vyšší odborné škole herectví. Uspěl a brzy přišly i první role ve filmech. Diváci si ho zamilovali jako Honzu v pohádce Z pekla štěstí. Uhrančivý úsměv a krásné modré oči leckterou dámu nenechaly v klidu. Jemu se líbily modelky, s jednou se oženil a vydal se s ní do světa. V Latinské Americe pracoval jako model v reklamách. Španělsky se neučil, protože se soustředil na to, aby dokonale zvládl americkou angličtinu. S manželkou měli totiž velké ambice uspět v Hollywoodu. Jí se to nakonec podařilo, dnes je manažerkou v jednom z velkých studií. Jenže začít kariéru v Los Angeles není pro chudé a herec na to, aby mohl zůstat v Americe, prostě neměl peníze. Zahrál si alespoň v Londýně v televizním filmu Good Murder, pak ale skončilo jeho manželství i hollywoodské sny a on se vrátil do Čech, kde dostal nabídku na roli v seriálu Ulice. Americký film nakonec za ním přišel do Prahy a nabídl mu několikavteřinovou roličku v Casinu Royal, bondovce s Danielem Craigem. Sám byl překvapen, jak moc bondovky diváci milují, když ho v Anglii na ulici oslovil muž s tím, že si ho z tohoto filmu pamatuje. Byl to skalní fanoušek bondovek, film viděl mnohokrát a znal každou jeho vteřinu – tedy i tu, kdy se na plátně mihl Mirek Šimůnek. V Čechách herci vynesly mnohem větší popularitu seriálové role. Zejména ta v Ohnivém kuřeti, kde jako trenér fitness Aleš zasvěcuje život přípravám na cestu na Mars, je nezapomenutelná. Takhle daleko ale herec určitě nemíří, i když změnu prostředí zvolil jako jednu z terapeutických pomůcek při léčbě závislosti na lécích na spaní a nespavosti. Tentokrát se ale z Prahy vzdálil na čas jen do Brna. Do vesmíru se k radosti svých fanoušků nechat vystřelit nehodlá.

 

 

Jak by to vypadalo, kdyby místo Craiga hrál v bondovkách Simunek... Aneb Miroslav Šimůnek coby úspěšný model. Foto se svolením Miroslava Šimůnka

Moderátor na výbornou

Kromě herectví se Mirek Šimůnek věnuje také moderování. Prožil hezký čas jako tvář pořadu Top Star, ale vídat ho můžeme také na nejrůznějších společenských i firemních akcích. Jeho profesionalismus je vyhlášený a ocenit je třeba i jeho výbornou češtinu a hereckou dikci. To poslední ho sice možná připravilo o pokračování na obrazovce, když se Top Star změnil v Showtime, kde byl požadavek na větší civilnost a „dokumentaristiku“, toho ale herec jistě litovat nemusí. Kdysi se rozhodl opustit prestižní angažmá v Divadle Na Vinohradech, ale nemá nouzi o role v jiných divadlech, byť zdaleka ne tak ceněných.

 

Moderátor... Foto se svolením Miroslava Šimůnka

 

... a herec v zájezdové komedii Letušky. Foto se svolením Miroslava Šimůnka

Svatba osamělého běžce

Po rozvodu byl Mirek Šimůnek dlouho sám, i když uchazeček o modrookého krasavce bylo vždycky dost. Bouřlivá léta si ale odžil do třicítky a jen tak otrhávat nabízené ovoce už nechtěl. Tvrdí o sobě, že jako Beran měl vždycky potřebu dobývat. Ta, která nakonec získala jeho srdce, nepatřila mezi fanynky, ale mezi kamarádky. S Alicí Tobiášovou se znal řadu let, než oba uznali, že je mezi nimi víc než přátelství. Dnes tvrdí, že se zachraňovali navzájem, ale jistě nešlo jen o to, protože v jejich vztahu je i kus krásné romantiky. Tu projevil Mirek Šimůnek i tím, že svou vyvolenou požádal o ruku loni pod vánočním stromečkem. Se svatbou nehodlají otálet – má přece být do roka a do dne od zasnoubení. Nejspíš jim ale osobně k radnici pogratulovat nepůjdeme, plánují malou svatbu někde v zahraničí, stranou od velkých davů.

 

A ještě jednou pro dámy, úspěšný a velmi pohledný model. Foto se svolením Miroslava Šimůnka

Fantazie na kolečkách pro celou rodinu

Originální muzikálová show pro celou rodinu, jejímž autorem je oblíbený herec pro děti Michal Nesvatba, se na podzim dočká premiéry. Jmenuje se Fantazie na kolečkách aneb Záhada mizejících hraček. V režii Lumíra Olšovského a pod hudební taktovkou Ondřeje G. Brzobohatého se představí čtyřicet účinkujících v originálních kostýmech skřítků a pohádkových postav obklopených nafukovacím královstvím, oživené sportovními výkony mistrů na freestyle kolech, koloběžkách a in-line bruslích.

 

 

 

Snímky z příprav i Michal Nesvatba, foto Brainzone

Michal Nesvatba poprvé doveze naživo Františka a Fanynku z Kouzelné školky a chybět nebudou Bafík, Zeleňour či Žluťoun ze známých televizních seriálů. Pro Michala Nesvatbu je autorský projekt vrcholem a vyústěním jeho celoživotní práce pro děti, oslavou 65. narozenin a zároveň rozloučením. Oznámil totiž ukončení působení v pořadu Kouzelná školka v České televizi. 

Ondřej Galuška v novém videoklipu vyrazil na orientační běh bez mapy

Orientační běh je prvním singlem z připravované sólové desky Ondřeje Galušky, která pod názvem Stručný úvod do filosofie marnosti vyjde na podzim letošního roku. V kariéře hudebníka známého například z eggnoise nebo The Odd Gifts se jedná o jeho vůbec první album výhradně s českými texty. Píseň vychází z prvních zkušeností autora s orientačním během, do něhož se jako nadšenec pustil bez buzoly a základních znalostí čtení mapy. „Trasu orientačního běhu místo běžné hodiny jsem tehdy uběhl za hodiny tři. Často nám k marnosti ovšem stačí i mnohem kratší úvod,“ uvádí Galuška s tím, že k písňovému zpracování tohoto zážitku ho vyzval jeho kamarád a spolužák Marek Doubrava z kapely Hm…

 

Videoklip ke skladbě Orientační běh natočila dramaturgyně, režisérka a performerka Jana Stárková, která na sebe dříve upozornila také videoklipem pro kapelu Zvíře jménem Podzim. Společně s ní se na videu podílel dokumentarista Karel Šindelář, jehož loňský diplomový film Dřevo na příští zimu byl nominován na cenu Magnesia Českého lva.

Komedie o partnerství a rodičovství Střídavka 

Filmová komedie Střídavka režiséra Petra Nikolaeva o zmatcích v rodině a v partnerských vztazích vstoupí do kin 4. srpna. Martin Hofmann, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Jiří Vyorálek a Kristina Svarinská v hlavních rolích představují bývalé nebo současné partnery. Musí se společně postarat o všechny děti, které spolu coby minulé nebo nové páry mají, a také o ztřeštěnou babičku jedné z postav v podání Evy Holubové. Dalším z úkolů pro všechny je pak najít nového chlapa postavě Anny Polívkové, která během partnerského střídání zůstala na ocet.

 

„Náš film Střídavka je o tom, jak přežít současné i minulé partnery, všechny děti, ať už jsou vaše nebo ne, jak se v tom neztratit a udržet si zdravý rozum,“ popisuje snímek jedna z jeho hlavních tváří Martin Hofmann. „Střídavka by měla být zábavná, břitká, chytrá v dialozích, občas dojemná. Na lehkých nohách. Vůbec by pak neměla být blbá,“ věří Hofmann.

Zdroj: TV Prima, CSFD, Novinky.cz, Extra.cz, Brainzone, Supraphone, Bontonfilm

 

Vložil: Ela Nováková