Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Levice u nás zoufale chybí. Místo ní je nám předkládaná šílená politika progresivistů. Komentář Štěpána Chába

komentář 10.06.2022
Levice u nás zoufale chybí. Místo ní je nám předkládaná šílená politika progresivistů. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Black Lives Matter a jejich pozvednutá pěst

Tak se nám ta levice v čase proměnila z politiky pro pracující, na politiku pro „utlačované“ menšiny, které zastupují ukřičení aktivisté. A samotná levice se aktivisticky ukřičenou i stala. Řeší počet pohlaví a vymýšlí jim výjimky v právech a nové záchody. Staví svou politiku na vykradení pojmu manželství a chystá boj pro to, až budou chtít LGBT aktivisté adoptovat děti, což by byl hned další logický požadavek po uznání manželství. Chce řešit život za pomoci mazání a blokování jiných názorů. Staví na lustrování světonázoru člověka a je nakloněná čistkám z ideologického hlediska. A řeší ekologii takovým stylem, až se chytáme futer a chystáme se na návrat do doby kamenné.

Stav současné „levice“ ukázal nechtěně dokument Chemsex z dílny Y-Kollektiv, který platí a provozují veřejnoprávní německé televize ZDF a ARD. Dokument Chemsex se se vší vážností zabývá fenoménem drogově-sexuálních gay party. Ukazuje znuděný „manželský“ pár dvou homosexuálů, kteří několikrát za měsíc potřebují vysadit od vyčerpávajícího boje za klima a prostě si pořádně zaš*kat (ono to jinak nazvat skutečně nejde). Na párty si pak humosexuálové užívají kvanta legálních i nelegálních drog, které šňupou nebo si jimi natírají konečníky. Za víkend se pak v dokumentu u „manželského“ páru vystřídá jedenáct dalších homosexuálů, kdy si všichni užívají se všemi, mimo kameru, samozřejmě (zatím samozřejmě).

„Pokud jste klimatickým aktivistou 12 let jako já, není tak snadné nepropadat depresi. V každém případě je to velmi vyčerpávající. Můj život je vyčerpávající a stresující. … Potřebuji okamžiky, ve kterých mi neustále nejde o blaho světa, o změnu klimatu,...“ mluví v úvodu zapáleně jeden z promiskuitních homosexuálů při přípravě orgií a jde vidět, že sám sebe považuje přinejmenším za dar celému lidstvu. A právě za takové ideály teď bojuje novodobá levice. Přepadl ji mesiášský komplex ve stylu béčkových amerických filmů a nahrazují si, mám pocit, duševní vyprázdněnost a nepřítomnost víry v Boha vlastní ideologií, kterou si sami i zbožšťují. Však zelená ideologie je nedotknutelná. Stejně jako všechno, co novodobá levice hájí a za co bojuje. Je tam náznak dogmatického fanatismu a naprostého odmítání diskuze. A v takové levici, stejně jako často ve víře, přestává být místo pro člověka, protože se nad ním budou klenout nebesa dogmatického fanatismu, které naopak člověka odsouvají na vedlejší kolej.

 

U videa možné zapnout automatické titulky v češtině

Jakou máme na poli levice nabídku my? ČSSD, která se právě koaličně spojila se Zelenými? To je majstrštyk. Zelení mají jedno procento. A ČSSD by ráda zpátky do Sněmovny. Co takhle to spojit, napadlo absolventy zvláštní školy života v ČSSD, kde si řekli – echt co, levice jako levice, jdeme do toho spolu. ČSSD, kdysi tradiční levicová strana, která stála za obyčejným člověkem a jeho snahami neutopit se pod příliš prudkou touhou kapitalismu vše podřídit jen trhu, který na oběti nehledí. Nyní ČSSD, která si, společně s promiskuitním homosexuálem, zajde promazat konečník pervitinem, se bude do roztrhání zadku i těla prát za přelétavou povahu agitačních výkřiků progresivistů. Je to ještě levice? Svěří jí svou důvěru „člověk od lopaty“? Proč by to dělal? Podobnou levici, kterou nyní nastoupila se Zelenými ČSSD, tady obhajuje už každá strana. Progresivisty ve Sněmovně máme. TOP 09, STAN a jejich ideologické krále, Piráty. I v ODS se zvedají často progresivní vlnky. A už i KDU-ČSL, která nejapně předstírá křesťanské hodnoty, v klidu přijme, že se při jejím angažmá ve vládě bude jednat a hlasovat o manželství pro homosexuály.

Všimněme si slov ministryně Langšádlové (TOP 09) nebo poslankyně Richterové (Piráti), které zcela bez důkazů obvinily na křesťanských hodnotách stojící Alianci pro rodinu z toho, že ji platí Putin. Kultura mazání a očerňování, čistě aktivistický postoj a odporná snaha vyšachovat protivníka za pomoci emocí a manipulací. To je novodobá levice v celé své kráse. Stačí jen obvinění (stejně jako u MeToo, kde padaly a padají hlavy jen kvůli obviněním na sociální síti, viz soudní spor Johnnyho Deppa a Amber Heard, kde Depp u soudu těžce obhajoval, a obhájil, svou nevinu, ale Amber Heard stačilo ke zničení Deppovy kariéry pár slov v rozhovoru pro noviny, novodobá levice v kostce).

Nikomu tady nechybí politika mazání jiných názorů, té je tu až moc. Nikomu nechybí s fanatismem hraničící ekologismus, toho tady je tolik, že už teď jsme z jejich plánů vyplašení a bojíme se o sebe i o své děti. Nikomu tady nechybí ukřičená snaha LGBT aktivistů po vykradení institutu manželství, máme jí tu nad hlavu. Vládní strany ji zastanou s nesmírným a až odpudivým nadšením. Ale to není levicová politika. To je politika extrému. Politika tak odtržená od života, až se halí do oblak jisté až biblické předurčenosti ve smyslu zbožštění. Jenže je to zbožštění zlatého telete. Nahrazení Boha člověkem a jeho sebestředností s konečníkem opatlaným pervitinem.

Kde je česká levice? Ta skutečná, ne ta vyfantazírovaná v brožurkách MeToo a Prague Pride a Black Lives Matter?

 

Vložil: Štěpán Cháb