Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Daniela Písařovicová plní bulvár proti své vůli. Proč nechce tuhle falešnou slávu? O kom se mluví

05.06.2022
Daniela Písařovicová plní bulvár proti své vůli. Proč nechce tuhle falešnou slávu? O kom se mluví

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Daniela Písařovicová v zábavném pořadu televize Prima Inkognito

Když manžel zahýbá, veřejná hanba často padne na milenku. Aféra Brzobohatý - Kuchařová – Písařovicová je toho důkazem. Půvabná a oblíbená bývalá moderátorka zpravodajství České televize je tak nyní propírána ze všech stran.

Povyk kolem oblíbené redaktorky a moderátorky hlavní zpravodajské relace České televize začal mnohem dřív, než si začala s Ondřejem Gregorem Brzobohatým. Ránu svému zaměstnavateli i diváckým obdivovatelům zasadila koncem roku 2020, když dala výpověď a rozhodla se přejít do soukromé internetové zpravodajské platformy DVTV. Hvězda veřejnoprávní televize, účastnice vlajkové lodi její zábavy – taneční soutěže StarDance, kdysi Objev roku ankety TýTý zmizela z obrazovky.

 

Nová tvář Událostí v roce 2013:

Odchod z České televize

Spekulovalo se o tom, kdo za to může, komu se nelíbila, kdo číhal na její pozici. Pravda byla mnohem prostší. Bylo to jen a jen její rozhodnutí, jistě umocněné nabídkou bývalých kolegů Daniely Drtinové a Martina Veselovského, zakladatelů DVTV. Ani po půldruhém roce ale její odchod z ČT nedává novinářům spát a stále se na něj ptají. V rohovoru pro Blesk TV se za tím pokusila udělat tečku: „Svým rozhodnutím jsem tehdy asi nejvíc šokovala sama sebe. Myslela jsem si, že v České televizi dožiju do důchodu, jak je to tam zvykem. Pravda ale je, že jsem se cítila unavená. Nabídka z DVTV mi přinesla možnost jiné práce, nezávislé. V rozhovorech pro DVTV jsem mnohem víc sama za sebe.“

 

Písařovicová Mládek StarDance

S partnerem Michalem Mládkem se v taneční show StarDance probojovala v roce 2018 až do osmého kola, přestože jí prý kolegové prorokovali, že půjde domů jako první; foto se svolením Česká televize

Útok Ester Janečkové

Daniela tvrdí, že rozhovory v DVTV jsou vedeny tak, aby moderátor přiměl dotazovaného vyjádřit své postoje, názory. O sobě je přesvědčená, že zůstává neutrální, protože tak to má být. Je to tak ale vždycky? Není to tak dlouho, co se do bývalé kolegyně zhurta obula Ester Janečková. Nelíbilo se jí, že se v rozhovoru s Czeslawem Walekem, ředitelem organizace Jsme fér, který usiluje o manželství pro všechny, chovala útočně a neposkytla Walekovi dostatečný prostor k vyjádření názoru. Dlouhou explikaci na toto téma zveřejnila Janečková na svém Instagramu a osočila nejen Písařovicovou, ale vlastně celé DVTV, že dávají najevo, že s manželstvím pro všechny nesouhlasí. „Ty jsi, Danielo, byla velmi útočná. Jako by měla Tvoje větší sympatie Jana Jochová, která se už po několikáté totálně odkopala právě u Vás při rozhovoru s Veselovským, než Czeslaw… Ještě nikdy jsem nevyužila sociální sítě k jakékoliv osobní konfrontaci. Ale tohle se mě natolik osobně dotklo, že se tomu neubráním. Vím totiž, že si ten rozhovor pustí mladí lidé, kteří jsou velmi citliví na jakýkoliv odsudek. Ostatně mluvil o nich v rozhovoru Czeslaw… A já jsem ten odsudek v Tvém projevu, Danielo, bohužel intenzivně cítila. Je mi to moc líto… Díky, Czeslawe, byl jsi statečný,“ neubránila se moderátorka pořadu Sama doma a Pošta pro tebe.

Je jistě velice těžké zachovat si nestrannost, když máte svůj jasný názor. Daniela Písařovicová se k otevřenému dopisu Ester Janečkové nevyjádřila, ale jako by chtěla konfrontační rozhovory vysvětlit, zmínila princip práce DVTV s rozhovoru pro Blesk TV: „Nikdy nevyjadřuji svůj názor, alespoň se o to rozhodně nesnažím,“ tvrdí. „Už proto, aby nevznikaly pocity, že na DVTV někomu straníme, dáváme pokud možno u konfrontačních témat prostor oběma stranám.“ Měla to být omluva? Do jaké míry si může takzvaně nezávislá platforma dovolit vyjádřit svůj postoj k společensky ožehavému tématu? Písařovicová, která léta plnila pokyny svých nadřízených ve velkém konglomerátu České televize, to možná se zachováním chladné hlavy nyní občas přežene, když má možnost vést rozhovor svobodně. (Rozhovor Daniely Písařovicové s právníkem a LGBT aktivistou Czeslawem Walekem najdete ZDE)

Kuchařová nebyla kamarádka

„S Taťánou jsme se znaly, ale neoznačila bych náš vztah za kamarádství,“ uvedla na pravou míru bulvární titulky o tom, že přebrala kamarádce chlapa. Ono je těžké si představit jejich bližší vztah, přece jen Písařovicová se profiluje jako vzdělaná intelektuálka, zatímco Kuchařová je... především krásná. Proč Ondřej Gregor Brzobohatý vyměnil jednu za druhou, těžko říct. Jeho slabost pro krásné ženy je ovšem pověstná (psychologové tvrdí, že tento sklon mají někteří muži v genech) a Písařovicová prostě i ve svých třiačtyřiceti krásná je. Zálety jsou jedna věc, trvalý vztah druhá.

 

Písařovicová Brzobohatý Inkognito

S Ondřejem Brzobohatým v pořadu Inkognito

Dítě ano, ale nechce nic zakřiknout

Tady pro moderátorku patrně platí, že sama velmi touží zakotvit. Všem bulvárním titulkům o randění s Lukášem Hejlíkem nebo Jaromírem Jágrem se vždycky jen vysmála, posmutněle spíš mluvila o tom, že je možná divná, když vedle sebe nikoho nemá. Nyní tedy oficiálně padlo, že jsou s Brzobohatým spolu. „Nejlepší to bude, až se o tom přestane mluvit úplně,“ povzdechla si nad tím, jak je jejich vztah veřejně propírán. Jestli ovšem zvládne vztah s milovníkem krásných žen, to neví žádný novinářský spekulant. Protože Daniela Písařovicová otevřeně přiznává, že touží po dítěti, protože život bez dětí si neuměla nikdy představit, můžeme jí jen přát, aby ve vztahu s Ondřejem Gregorem Brzobohatým našla toho správného tatínka.

O to, aby se to řešilo veřejně, ale vůbec nestojí, říká, že nechce nic zakřiknout. „Já vlastně o popularitu nějak moc nestojím, chci dobře dělat svou práci, to mi stačí. Ono je zajímavé, že dřív mě lidé poznávali, protože mě znali z České televize. Ale i dnes mě lidé oslovují, protože mě znají z DVTV. Jsou to možná jiní lidé a není jich tolik, ale rozhodně si nepřipadám zapomenutá,“ líčí, že důležitá je pro ni práce, a nikoliv soukromý život. Co se dá dělat, svým partnerským vztahem své soukromí dala v plen. Budiž jí přáno, ať to ustojí.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková