Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nešťastná ,Karamba‘ se před kamerami málem zhroutila, Kraus jí totiž zmačkal šaty. Horká židle Terezy Ramby

04.06.2022
Nešťastná ,Karamba‘ se před kamerami málem zhroutila, Kraus jí totiž zmačkal šaty. Horká židle Terezy Ramby

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku, není-li uveden jiný zdroj)

Popisek: Herečka Tereza Ramba v Show Jana Krause

Jedna z nejobsazovanějších hereček si dala rok těhotenskou a maminkovskou pauzu od natáčení. To ale neznamená, že zahálela. Věnovala se psaní a navrhování kolekce vlastní módy. Od triček a mikin přešla k šatům. S těmi se přišla pochlubit do Show Jana Krause.

Byl to vlastně dárek pro Ivanu Chýlkovou, manželku Jana Krause. Možná trochu na usmířenou, protože Tereza k tomu hned přidala aktuální historku, jak její maminka Ivanu nedávno urazila: „Moje máma ji má ráda a chtěla jí dát poklonu, ale takhle dává moje máma poklony… Ivanka mi pořád hraje mámu, furt, už patnáct let. Nejvyšší herečka s tou nejnižší liliputí pořád hrajou dvojici matka a dcera… a moje máma jí řekla, vy máte stejný frňák jako to moje dítě. A myslela to dobře, ale vyznělo to blbě,“ vyprávěla se smíchem a předala Janu Krausovi krásné šaty z kolekce Láska. Ten je ale neurvale zmačkal a odložil. Nešťastná herečka lomila rukama: „Já jsem to vyžehlila! To je vzácná látka!“ Kolekce Tereziných vzdušných šatů je totiž ušitá ze speciálně v Čechách tkaného materiálu, kterého si autorka návrhů hodně považuje. Jenže Jan Kraus nepatří k mužům, kteří by měli pochopení zrovna pro módu.

 

Ramba Kraus

Jan Kraus a vzácná látka, to je stejné jako vyprávět psovi o antické filozofii. Moderátor nechtěně národu názorně předvedl, že móda a chlapi zpravidla nejdou moc dohromady.

Důvod k rozvodu

Na otázku, jestli se v životě v něčem nedaří, když si po incidentu se šaty posteskla, že má špatný den a neměla do pořadu vůbec chodit, přiznala, že je mizerná řidička: „Furt bourám, to se nezměnilo. Akorát bourám čím dál dražší auta, což je o to horší. Manžel se se mnou kvůli tomu možná rozvede,“ líčila své řidičské neumění s úsměvem a vědomím, že její manželství ohroženo není. I když s manželem to nemá vždycky lehké.

Ramba Karamba

Prvním problémem bylo příjmení, které slečna Voříšková u oltáře po manželovi převzala. „Horší už to být nemohlo. Chtěla jsem se jmenovat Rambo, paní na matrice byla příšerně proti. Já a moje děti by byly Rambo. A víte, jak mi říkají? Karamba! A když jsem těhotná, tak mi říkají Rambakoule." Koule ale Tereza rozhodně není, přestože je maminkou pětiměsíční Miry, kterou vzala s sebou i do zákulisí Show Jana Krause. Už je zase štíhlá, jen v obličeji je trochu znát, že miminko si žádá svůj čas i v noci.

 

Ramba Kraus

Když se řekne Rambo, snad úplně každému se okamžitě vybaví hvězda ringu v podání Sylvestera Stallone. Právě to si Tereza nejspíš přála, jenže u důsledné matrikářky jí to neprošlo.

Život s akrobatem

Manžel Matyáš Ramba je herec, akrobat a režisér moderního cirkusu. A podle Tereziných slov se ve dvaatřiceti cítí jako důchodce. „Už si připadá jako senior. Má takovou vysekanou postavu, ale říká, že se mu dělá bříško a že jde do důchodu. A depkaří. Protože akrobati depkaří okolo třiceti," prozradila a svěřila se, jak zatoužila zahrát si v manželově představení a jak ji rázně odmítl: „Řekla jsem mu, že bych kvůli jednomu představení, které se mi tak líbilo, klidně na dva roky všeho nechala, abych to hezky nacvičila. On se na mě vážně podíval, že i kdybych dva roky chodila na moderní gymnastiku, tak bych neudělala to, co on potřebuje.“ K jeho povolání patří i zranění, tyhle situace ale nemá Tereza ráda. Inu, která manželka by je ráda měla, že. Navíc manžel je před ní tají, a když se něco stane, volá raději svému otci. Přesto ale dvojnásobná maminka malých Rambů vše uvedla hned na pravou míru: „Nevím, proč volá tchánovi, já ho mám ráda i s chybami. Učíme se to tak spolu. Jsme šťastní.“

Děti v karavanu

Jako doplněk k tomu, co vyprávěla Janu Krausovi, svěřila se Tereza v zákulisí pořadu reportérce Showtimu s tím, že si moc užila rok volna s dětmi, teď už ale zase jede naplno. Nyní točí další film, který se natáčí hlavně v noci, a skloubit natáčení s hlídáním není vždycky  jednoduché. „Děti si předáváme občas s manželem ve dveřích, chůvičky a podobné věci nemáme. Bez manželovy a mojí maminky bychom to jen stěží zvládli. Děti s námi vlajou, bydlí s námi v karavanu, někdy si říkám, že nevím, jestli je to dobře, ale tak to prostě je.“

 

Ramba Prachař Buď chlap

Tereza s Jakubem Prachařem při natáčení komedie Buď chlap! Přestože Jakubovu Pavlovi už táhne na čtyřicítku, stále ještě nedospěl. Bydlí s matkou a nemá odvahu dělat něco, co by ho naplňovalo. Tereza ale není ochotná opustit dosavadní život pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap, a tak se Pavel rozhodne chlapem stát. Přihlásí se na výcvikový tábor v Tatrách, kde se vyučuje vše, od sekání dříví až po svádění žen; foto se svolením Bioscop

Natáčení s Jakubem Prachařem

Před několika dny začalo natáčení dobrodružné romantické komedie Buď chlap!, která představí v hlavní roli Jakuba Prachaře coby typického pětatřicátníka, jenž nemá odvahu dělat v životě to, co by ho skutečně naplňovalo. Po náhodném setkání s láskou z dětství svůj dosavadní život přehodnotí a rozhodne se stát opravdovým mužem. Tou láskou je ve filmu Tereza, která připustila, že si nového hereckého partnera užívá. „Kuba je jeden z mála českých herců, se kterými jsem nikdy nic netočila. Známe se ale dlouho a dlouho jsme kamarádi. A je vždycky fajn pracovat s někým, koho znáte, můžete se od toho odpíchnout,“ pochvaluje si Tereza Ramba nové natáčení, které ji zavede i do Vysokých Tater.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková