Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Telešmejd na tiskovce, Zima na Hrad a vládní harašení s inflací. Komentář Štěpána Chába

komentář 27.05.2022
Telešmejd na tiskovce, Zima na Hrad a vládní harašení s inflací. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Andor Šándor

Je výročí úspěšného atentátu na Heydricha a bezpečnostní expert, bývalý šéf vojenské rozvědky a generál, který disponuje mnohaletými zkušenostmi s bezpečnostní a válečnou problematikou Andor Šándor nám všem oznámil, že nám postaví kryt na lahve vína. K tomu se přihlásila prodloužená ruka státní cenzury CZ.NIC s tím, že odblokovala 7 z 8 takzvaných dezinformačních webů. Přičemž nedodala, že všechny fungovaly a rozkládaly naši zemi celou dobu cenzurní blokace a že jejich vinou jsme ale úplně rozvrácení a hrozí doslova občanská válka.

Generál Andor Šándor už v pondělí 23. května avizoval, že má pro obyvatele ČR důležitou bezpečnostní výzvu a že ji napjatému obyvatelstvu prozradí 26. května. Člověk by řekl, že ten člověk ví něco, o čem my nemáme páru. Zaútočí na nás Rusko? Nebo Polsko spolu s Ukrajinou? Chystá se nějaká šílená věc, která radikálně během dní a týdnů ovlivní naši existenci? Určitě to bude něco takového, když tiskovku ohlásil tak dopředu a dělal s ní takové tajnosti. Určitě nasazoval život, aby pro nás zajistil ty nejlepší informace z první fronty, vždyť je to bývalý šéf vojenské kontrarozvědky. To musí být vážné.

Nakonec přišlo lepší varietní číslo. Komerční nabídka výstavby závalového krytu. A pozor, ne ledajakého. Na tiskovce, krom jiného, zaznělo, že protizávalový kryt je protiinflační (fakt to tam někdo řekl), že se při jeho projektování spojili s psycholožkou, která vysvětlila, že strach je děsná potvora a že když má člověk na zahradě kryt, je více v klidu. Kryt sice neochrání před atomovým výbuchem nebo spadem, ale to vlastně není důležité, pravil Šándor, protože v tu dobu se už nejspíš všichni budeme snášet z nebes ve formě popílku. Snad se při tom snášení shůry nenakazíme opičími neštovicemi, při smíchávání popílku v atmosférických tlacích totiž žádný sociální distanc neudržíme.

Kryt prý může sloužit i během blackoutu, snad že si do něj půjdete posedět, až vztekle zjistíte, že si neupečete sousedovu nohu (v nastalém chaosu blackoutu jedině sousedovu nohu, to ví každý) v elektrické troubě, ale na ohni. Cena za takový zahradní sklípek na víno se vejde do jednoho milionu, no, neberte to, když pomalu nemáte ani na chleba. A tak Šándor během jedné tiskové konference, která se až podivně podobala teleshopingu, pozbyl autoritu své kariéry a nechal se deklasovat na telešmejda. Jeho rozhodnutí, ale příští tiskovku už mu nikdo neodvysílá a nikoho nebude zajímat. Fascinující, jak lehce člověk ztratí svou dlouze budovanou pověst. Ale ta hra se strachem a využití vypjaté bezpečnostní otázky, to je praktika skutečně telešmejdská a ohavně cynická. Měli bychom na Šándora vyhlásit sbírku víček od petlahví, asi potřebuje pomoc. A co, pane Šándore, svoji babičku už jste prodal? A kolik vám za ni dali? Já jen že už jste prodal svou čest, babička se ocitla ve frcu nejspíš už dávno.

Ale není všem absurditám konec. Prodloužená ruka státní cenzury CZ.NIC oznámila, že ruší blokaci u 7 z 8 zablokovaných takzvaně dezinformačních webů. Přičemž všechny zablokované weby fungovaly celou dobu cenzurního zákroku pod doménou s jinou koncovkou. Takže bez problémů šířily takzvané dezinformace mezi obyvatele České republiky. A, to je velmi, velmi důležité, i přes to, že fungovaly a pracovaly na rozkladu té naší jediné možné a schvalované pravdy, nic se nikde nestalo. Žádná občanská válka někde u Rokycan nebo Opavy. Žádní dezinfomacemi popletení atentátníci. Žádné masivní stěhování do Ruska nebo rukování do války proti Ukrajině na straně Ruska. Nic. Tak proti čemu to vůbec za cenu ztráty důvěry v náš politický systém bojujeme? Proti sobě samým? A proč?

A přece něco to doneslo. Předpokládám, že takzvané dezinformační weby získaly více sponzorských darů od svých čtenářů, protože ti měli pocit, že je musí v boji proti zlolajné pučistické vládě podpořit. Petře Fialo, že vy děláte pro Putina, že jo. Ale co, to není nic nového, podle vágní (ne)definice dezinformací pro něj děláme všichni. A už by nás konečně také všechny měl začít platit.

A když jsme u toho Fialy. Petr Fiala spolu s Mariánem Jurečkou, ten je ve vládě na pozici ministra pracáků, se pochválili, že už potřetí v tomto roce zvedají důchody. A tak se díky současné vládě budou mít důchodci jako v bavlnce. Ani jeden z nich nepřiznal, že valorizace důchodů je zákonem daná a je úzce navázaná na stoupání inflace. A když musela vláda už potřetí zvedat důchody, znamená to, že její boj proti inflaci je takový hurvínkovský. Kde nic tu nic, jen spousta silných prohlášení. Já vím, oni s tím fakticky můžou udělat pramálo, ale kdyby to aspoň přiznali.

A když jsme u té inflace, tak nejde nezmínit slova vládní strany TOP 09, která napsala na Facebooku: „V České republice se zdražuje dvojnásobným tempem, než je průměr eurozóny. Kdybychom platili eurem, nebyli bychom dnes v takových problémech. Neplaťme víc, než musíme. Euro je pro nás výhodnější volbou.“ Pane vládní zmocněnče pro dezinfo, prosím o černý puntík pro vládní stranu a její zablokování. Proč? V Estonsku platí eurem, blázínci pošetilí, inflaci mají ve výšce 18,8 %. V Litvě si také užívají s eurem, inflaci mají 16,8 %. A my „jen“ 14,2 %. Ono to v tom euru, paní Pekarová Adamová, nebude, tak prosím, příště prohlášení bez ideologických zločinů a revolučních barikád. A pane Klímo, jak máte na starost ty dezinformace, jedno takové prohlášení TOP 09 má daleko větší dopad než nějaký Aeronet. Protože Aeronet u vlády nesedí. Zatím. A přitom TOPka bezostyšně kecala. Dezinformovala, kulantněji řečeno. S vámi u kormidla, milá vládo, odhaduju, že Aeronet k vládnímu kormidlu usedne do půl roku.

A nakonec kandidáti na úřad prezidenta. Ti se nám utěšeně množí jako králíci. Nově svou kandidaturu oznámil emeritní rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. A já si říkám, jestli těch absurdit už tak nějak nebylo k dnešku dost (psáno ve čtvrtek odpoledne). Je patrné, že někteří lidé, ač ověšení tituly, nemají žádnou sebereflexi. Tomáš Zima není homosexuální černoška provdaná za svůj lustr v obýváku, neměl by mít tedy šanci zaujmout nejvyšší post. Patříme na Západ, to by měla být naše priorita a jediný cíl, ke kterému všichni slepě pílíme. A tam funkce zajišťuje rasa, sexuální orientace i bizarnost jejich vztahů. Nebo se pletu? Nerad bych, pane vládní zmocněnče pro dezinfo scénu Michale Klímo z Ministerstva pravdy ČR (na půl úvazku a bez pravomocí). A pane Zimo, na tiskovky choďte alespoň ve slušivém dámském topíku, určitě si tím zvednete preference. Rada zadarmo, no neberte ji.

Čest Gabčíkovi a Kubišovi, krásně si před osmdesáti lety toho vraha českého národa podali, krásně.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb