Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konečně se uzdravuje, chystá novou desku a těší se na muzikál, plný starých hitů. Horká židle Hany Zagorové

14.05.2022
Konečně se uzdravuje, chystá novou desku a těší se na muzikál, plný starých hitů. Horká židle Hany Zagorové

Foto: FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Hana Zagorová v pátečním magazínu Showtime

Trápí ji nemoci, kvůli kterým odkládá koncerty. Ani do společnosti Hanička Písnička moc nevychází. Občas ji alespoň vyzpovídají reportérky zpráv ze světa celebrit, protože lidé jsou zvědaví, jak se oblíbené zpěvačce daří.

Překonávání zdravotních potíží bohužel k životu Hany Zagorové patří. Je obdivuhodné, jak život s chronickou nemocí zvládá, kolik radosti dokázala nadělit svým posluchačům a jak zůstává mile naladěná. Když v době studií na JAMU onemocněla tuberkulózou, předznamenalo to celoživotní trápení. Přidala se porucha krvetvorby a nutnost pravidelných transfuzí. S tím se naučila žít, jenže léta nikomu nestojí a v pětasedmdesáti jde odolnost organismu přece jen dolů. V loňském roce prodělala zpěvačka covid, který pro ni znamenal hospitalizaci a dlouhou rehabilitaci. Na transfuze musela každý týden. Aby toho nebylo dost, přidala se osteoporóza, řídnutí kostí, které se tak snadno lámou. V případě Hany Zagorové se polámaly ty nejožehavější, čtyři bederní obratle. Je to nejen velmi bolestivý, ale také pohyb a vlastně i život ohrožující stav.

Po dlouhé době se teď pohublá, ale stále mile se usmívající devítinásobná Zlatá slavice, interpretka nesmrtelných hitů a autorka skoro stovky krásných písňových textů ukázala na kameru v pořadu Showtime.

 

Zagorová JandováS reportérkou Martinou Jandovou v pořadu Showtime

Ještě chodí v korzetu

Reportérku Showtime přivítala v elegantních černých šatech, přepásaných širokým páskem. Jenže nebyl to pásek. „Stačí jeden pohled na mě a je hnedle vidět, proč jsem znovu rušila všechna vystoupení. Ještě pořád chodím v korzetu. Ale je to už lepší, z toho se těším. Pořád to ale není ono.“ Hodně diváků se ptá, jak je to se zpěvaččiným zdravím, když zrušila koncerty: „Já jsem zrušila všechno. 3. března jsme vydali tiskovou zprávu, že až to bude vypadat dobře, až se budu na to cítit a budu schopná podávat takový výkon, jaký jsem zvyklá podávat a jaký jsou lidé zvyklí přijímat, tak už tam budu. Hned se rozběhnu a budu tam,“ říká s nadějí, ale opatrně. „Tak zatím to na rozběhnutí bohužel není.“ Kvůli bolestem musela poslechnout rady lékařů a zůstat v klidu. Co se jí stalo? „Tři obratle jsem si zlomila, a protože mám blbou osteoporózu, zlomila jsem si ještě jeden nad tím. Takže to bylo na etapy,“ vysvětluje, proč její rehabilitace trvá déle, než je obvyklé. „Ale pojďme už ukončit nemoci,“ žádá reportérku, aby se spolu věnovaly lepším tématům.

Místo koncertů nové album

„Zahálím – nezahálím. V podstatě se hodně povaluju v posteli, což musím,“ líčí svůj současný každodenní život. Naštěstí i v posteli může pracovat na tom, co má nejraději. „Už jsem začala chystat desku. Na tu se moc těším, protože mám hotových už sedm písniček a některé jsou moc a moc krásné,“ pochvaluje si, jak se jí daří využít čas, kdy nemůže na pódium. Album samozřejmě není hotové raz dva, písničky musí uzrát, dostat aranžmá a samozřejmě musí být ve studiu nahrány. První krok byl ale učiněn a to je radost pro zpěvačku i pro její věrné posluchače, kteří se na nové songy těší s ní.

Vybírala ze tří, zvítězilo Divadlo Kalich

Jak to vypadá s přípravou muzikálu, v kterém zazní nejznámější hity Hany Zagorové? Není to úplně o ní bez ní, ale drží se opodál. „Já jsem nikdy neměla ctižádost mít muzikál ze svých písniček. Nakonec se mi sešly tři. Dva z nich se jmenují Biograf Láska,“ lehce se usmívá nad tím, jak ne moc nápaditá je muzikálová scéna. „Dobře. Na jednom už jsme se dohodli definitivně s Divadlem Kalich. Už jsem se do toho pustila, ale jen tím, že jsem řekla své ano. Jinak se do toho nebudu míchat, protože se prostě nemíchám do věcí, kterým nerozumím. Vím, že premiéra má být v září, tak jsem samozřejmě hrozně zvědavá.“

Určitě jste také zvědaví, jaký příběh se dá poskládat z Hančiných písniček. Divadlo Kalich prezentuje muzikál takto: „Nestárnoucí hity legendární zpěvačky, devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové, doprovázejí příběh, který může prožít úplně každý. Děj muzikálu se točí okolo třech hlavních ženských postav, které dokážou i vážné situace přijímat s humorem a nadhledem, dokážou se navzájem tak trochu špičkovat, dělat si ze sebe legraci, ale v důležitých okamžicích se podržet. Ovšem muži v tomto příběhu mají také důležitou, ba přímo zásadní roli. Mužský a ženský svět se tu prolíná, navíc nesmíme zapomenout na dětské postavy, které jsou důležitou protiváhou často komplikovaného světa dospělých.“ Zpívat a hrát budou například Marie Křížová, Kateřina Bohatová Šildová, Denisa Nesvačilová, Bořek Slezáček, Zbyněk Fric, Přemysl Pálek a Natálie Halouzková.

 

Biograf láska:

Je to neuvěřitelné, ale je to tak, už je to opradu čtyřicet let. Romantickou melodii skladatele Jiřího Zmožka, kterou otextoval Vladimír Čort, vydal poprvé Supraphon v roce 1982 na Hančině albu Světlo a stín.

Brzy bude zase randit na Instagramu

Během covidu se Hana rozhodla pobývat se svými fanoušky alespoň prostřednictvím Instagramu. Nestačily jí ale sdílené fotografie, pustila se rovnou do vlastní talk show. Každou neděli večer vysílala živě pořad Rande, v kterém odpovídala na dotazy posluchačů a zároveň si povídala s hostem, kterého si pozvala. V Rande se vystřídala řada lidí, kteří tak či onak prošli zpěvačce životem. „Rande se vrátí. Nechci říct, že to bude za dva dny nebo za měsíc, protože na to musím mít hlavu úplně fit a nesmím být unavená. A já ještě trochu unavená jsem. Ale jakmile budu mít pocit, že je to v pořádku, okamžitě vystartuju s ,Randetem',“ slibuje posluchačům i sobě, protože si tuhle pro ni novou pracovní zkušenost oblíbila.

Pozpěvuje si a to je dobrá cesta

Co by Hana Zagorová po všech těch trablech poslední doby poradila lidem, kteří procházejí těžší životní etapou? Jak si udržet zdravou psychiku a být v pohodě? „Já myslím, že není rada. Každý se s tím musí vyrovnat po svém, každý si musí najít nějaký svůj systém. Já si samozřejmě pozpěvuju, abych se dostala trošku do kondice i v tom pracovním směru. To si myslím, že je moc důležité. A je moc fajn, když si pozpěvuju a zjišťuju, že to tam je. Že mi naskakujou písničky, texty. To mě vždycky hodně osvěží.“

A nás určitě osvěžilo vidět Haničku Písničku v rozhovoru s Martinou Jandovou s radostným úsměvem, jak se těší z krásné kytice i možnosti poslat přes kameru a mikrofon pozdravy všem, kdo ji mají rádi. Je to kouzelná dáma a velice statečná ženská.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková