Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Která kráska teď zpívá do ouška Ondřeje Gregora Brzobohatého, je záhada, v Karlíně mu ale budou zpívat i krávy. O kom se mluví

08.05.2022
Která kráska teď zpívá do ouška Ondřeje Gregora Brzobohatého, je záhada, v Karlíně mu ale budou zpívat i krávy. O kom se mluví

Foto: Se svolením Ondřej Gregor Brzobohatý (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Ondřej Gregor Brzobohatý

Těsně před čtyřicítkou nejsou už potíže se ženami u dědice slavného hereckého jména tak roztomilé, jako když ve dvaceti začal randit s první manželkou a po pěti letech si ji bral. Také obdiv k mladistvému talentu už není v tomto věku aktuální. Možná proto se bulváru snaží vyhnout. O nechtěnou popularitu se mu ovšem postaral rozvod s druhou manželkou Taťánou Kuchařovou. Naštěstí teď aféru vystřídá premiéra nového muzikálu v Hudebním divadle v Karlíně.

Ondřej Gregor Brzobohatý je především skladatel, dokud ale rodina provozovala Divadlo Radka Brzobohatého, objevoval se často i na jevišti. Zahrál si tam i ve vlastním ztřeštěném muzikálu Vyhazovači, který se ostatně hraje v tomto divadle dodnes, i když pod novou principálkou a v jiném obsazení. Uznání mu pak přinesla scénická hudba k lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam i píseň Testament, kterou složil pro Karla Gotta. Obě autorská alba Identity i Universum, jsou plné příjemných melodických písniček, které si našly cestu k posluchačům. Songy, které se pohybují mezi jazzem, soulem, popem, funky a bigbítem. Hudebník a herec sbíral materiál delší dobu, tak aby vznikla promyšlená, neuspěchaná kolekce písniček o jeho hudební, ale i lidské identitě. Za pozornost stojí i texty, které kombinují smysl pro rytmus i proměnlivost emocí v nápaditých metaforách.

 

 

Nebojí se ničeho

Na základní umělecké škole se Ondřej od pěti let učil hře na housle. Když s pokorou pochopil, že z něj nebude nový Hudeček, začal raději drnkat na piano a psát první vlastní skladby a písničky. Zřejmě i proto později studoval a absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru skladba, klavír a dirigování. Tam se dostal k funku a soulu. Zamiloval se do kapel jako jsou Tower of Power, Kool and the Gang nebo Incognito. Černá muzika ho ovlivnila už v dětství, kdy poslouchal otcovy gramodesky Raye Charlese, Arethy Franklin, Stevieho Wondera nebo Louise Amstronga. Dodnes z ní čerpá inspiraci pro svou písňovou tvorbu a nedá na ni dopustit.

Kouzlu hudby propadl především díky filmové hudbě, které se odjakživa toužil profesionálně věnovat. Vzhledem k tomu, že tento obor na českých školách neexistoval, a na zahraničí si nevěřil, rozhodl se hudbu studovat po svém. Na internetu, po kamarádech a všude možně v archivech hledal partitury s filmovou muzikou a vždy, když nějakou objevil, trávil dlouhé hodiny jejich pročítáním a pouštěním soundtracků. Dnes má jako skladatel na kontě patnáct filmů a bezpočet televizních seriálů.

To druhé se mu ovšem vmíchalo do života mnohem víc než jen hudbou. V roce 2005 začal hrát v tehdy začínající Ulici, kde v první řadě hrál i jeho otec Radek Brzobohatý. Kromě hraní se v zákulisí seriálu seznámil s Johankou Indrákovou, pět let s ní chodil a pak si ji k nevůli celé rodiny vzal. To už sice v seriálu nehrál, zato se stal dobře známým jako moderátor první řady show Česko hledá Super Star. Pro některé účastníky soutěže pak také napsal písničky. Vyzkoušel si i roli režiséra, když natočil velkoryse pojednaný klip k albu Incognito. Divadlo, skládání, nahrávání, občas role ve filmu nebo v televizi, život mladého talentovaného muzikanta a herce se řítil kupředu jako rychlík.

 

Ondřej Gregor Brzobohatý

Zamotané soukromí

Kvůli první svatbě s Johankou se pohádal s celou rodinou. Když se s ní po čtyřech rozváděl, byl vzat na milost. Pak ale zemřel jeho otec a matka Hana Gregorová si poměrně brzy pořídila o hodně mladšího partnera, což zase nerozdýchal Ondřej. Jejich vztah znovu značně ochladl. Následovalo pár krátkodobých románků, než Ondřej sbalil to nejluxusnější - Miss World Taťánu Kuchařovou. Ondrova nevlastní sestra Rola a matka a herečka Hana Gregorová se svým mladým milencem si veselku samozřejmě ujít nenechali, ale vztah mezi matkou a synem to moc nenarovnalo.

 

S Táňou Gregor Kuchařovou

Pak po šestiletém manželství, které se zdálo být zalité sluncem, přišla najednou zpráva, že Gregor Brzobohatý a Gregor Kuchařová se rozvádějí. Modelka se rozhodla prát špinavé prádlo na veřejnosti a plivala po ex-partenrovi kudy chodila. Označila ho za patologického lháře, vyjevila, že ji podváděl. On sám se choval mnohem zdrženlivěji a v pořadu Showtime jen několikrát zopakoval, že nechce přilévat olej do ohně bulváru. Možná mu v tu dobu přišlo vhod, že jeho matka se rozhodla ho podržet, alespoň tedy až dojemnou gratulací k jeho únorovým narozeninám. „Věř, že táta ti to tam shora jistí a je na tebe pyšný. Zůstaň vždy sám sebou. Miluji tě, tvá máma,“ napsala svému synovi. A veřejně přiznala, že se jí Taťána jako partnerka pro syna nikdy moc nezamlouvala.

Nebudeme soudit, jedno je ale jisté. Pohledný muzikant a herec neměl nikdy nouzi o krásné obdivovatelky. Takže brzy po rozvodu se objevoval s tanečnicí z karlínského divadla Zuzanou Pilnou, tu ale po jeho boku brzy vystřídala moderátorka Daniela Písařovicová. Mimo jiné spolu nyní vystupují v pořadu Inkognito a chvíli se spekulovalo o tom, jestli náhodou celá veřejná aféra není jen promo na tento pořad. 

Po premiéře Ivety na nových záletech

Před pár dny ale Daniela Písařovicová doprovázela Ondřeje Gregor Brzobohatého na oslavu narozenin Petra Jandy. Pak ale přišla slavnostní premiéra životopisného filmu o mládí Ivety Bartošové v kině Lucerna, kam se Ondřej dostavil sám. Sklidil úspěch jako představitel Ivetina osudového muže Ladislava Štaidla, přítomné fotografy ovšem mnohem více zaujal tím, že se tak říkajíc tělo na tělo loučil při odchodu z kina s představitelkou Ivety Annou Fialovou. Že by zrovna v tu chvíli zkoušeli scény do pokračování filmu? Nebo prostě Ondřej podlehl kouzlu další krásné ženy? Spěchal domů, ale jestli k Daniele Písařovicové, těžko říct, protože o svém vztahu oba pořád mlží.

 

Přestože hrál v několika seriálech, je hlavně muzikant

Nový muzikál je šílený projekt

Aby toho nebylo dost, nový umělecký počin Ondřeje Gregor Brzobohatého je očekáván s velkými pochybnostmi. Rozhodl se totiž pro Hudební divadlo v Karlíně udělat muzikál z kultovní komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody. S tímhle nápadem se vrátil po dvouletém pobytu ve Spojených státech v roce 2019.

„Asi jsem se zbláznil,“ připouští se smíchem hudebník v Blízkých setkáních s Terezou Kostkovou na Dvojce Českého rozhlasu. „Já ale viděl, jak se na Broadwayi dělají muzikály. Tam je prostě možný všechno. Slunce, seno, jahody je fenomén, kultovní komedie. A řada lidí má pocit, že toho kultu zneužívám. Já ale na Broadwayi viděl, jakým způsobem se tam pracuje s muzikálem. Že si vezmou známý film, třeba i Spidermana, a velice vkusně ho převedou na muzikál,“ vysvětluje, proč se svůj projekt hájí i proti režisérovi Troškovi. „Když jsem se z New Yorku vrátil, přemýšlel jsem, která z českých komedií by fungovala jako muzikál. Náhodou zrovna dávali Slunce, seno, jahody a já to hned viděl. Začal jsem si představovat, jak tam ty krávy zpívají, a přišlo mi to v hlavě strašně zábavný. Opravdu jsem se sám smál.“

 

S kolegy z připravovaného muzikálu, foto se svolením Hudební divadlo Karlín

„V Karlíně jsme si řekli, že jsme se všichni zbláznili, ale že to prostě zkusíme. V muzikálu je zkrátka možný všechno. I aby ty krávy zpívaly. A budou zpívat! Budou! Bude tam i malý Jirka, který chce barvičkami zabít králíky. A ti králíci tam budou živí,“ slibuje hudebník.

Muzikál bude mít v Karlíně premiéru poněkud netradičně na konci divadelní sezóny letos v červnu, už teď se ale o něm hodně mluví. Není divu, komedie Zdeňka Trošky rozděluje národ na ty, kteří ji milují, a na ty, kteří ji považují za ránu dobrému vkusu. Jak to bude vypadat na jevišti, až začnou krávy zpívat, to se uvidí. Momentálně se Zdeněk Troška vyjadřuje negativně k mnoha věcem. Nelíbí se mu, že v divadle nezazní píseň z filmu a nesouhlasí ani s tím, že Škopkovou mají alternovat Adéla Gondíková a Iva Pazderková, navrhuje Lucii Polišenskou. Co na to potenciální návštěvníci divadla? „No, musím říct, že zrovna hudba mi v té trilogii vždycky vadila a rvala mi uši. A Lucie Polišenská nemá tu správnou jiskru Heleny Růžičkové - je jen tlustá. Co třeba skvělá Natálie Drabiščáková? Ta je vtipná a při těle... Anebo Jitka Čvančarová či Miluše Bittnerová? Ale ty by se asi urazily,“ přichází s komentářem k rozhovoru se Zdeňkem Troškou čtenářka Helena566. Čtenář dejavu to vidí ještě ostřeji: „Koukám, že Brzobohatý páchá nejen společenskou, ale i ekonomickou sebevraždu. Aby tam protlačil své nanicovaté písničky a kamarádky, zcela to téma zavraždí. Lidé, kterým se tyto Troškovy filmy líbily, nostalgicky mají ve vzpomínkách právě hudbu a Růžičkovou. Když nahradí Růžičkovou tyčkovitými vyzáblinami svých dvou kamarádek a hudbu svou tvorbou, fanoušky filmu do divadla nikdy nedostane a nové zájemce tuplem ne. Pazderková je mimořádně neoblíbená a nesympatická a Gondíková je nanicovatá a nudná.“

Tahle letní premiéra bude prostě událost, jestli dobrá nebo mizerná, to je nyní opravdu těžko říct. Ondřej Gregor Brzobohatý do toho ale jde s plným nasazením jako vždy do všeho.  

 

 

 

 

Vložil: Ela Nováková