Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prověrky třídní a politické spolehlivosti, verze 2022. Komentář Štěpána Chába

komentář 20.04.2022
Prověrky třídní a politické spolehlivosti, verze 2022. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Bohumil Kartous při řeči k davům, pěst vztyčena, oko plné odhodlání

Bohumil Kartous, vůdčí osobnost disentu proti svobodné společnosti, sepsal manifest uvědomělého a správně smýšlejícího učitele pro rok 2022 a dále. A volá po změnách ve školství. „Z dlouhodobého hlediska je třeba opět a znovu apelovat na významnou změnu výběru a přípravy učitelů s ohledem na jejich osobnostní předpoklady,“ napsal Kartous drže se futer z šoku z učitelky v Praze, která proložila hodinu slohu výkladem o válce na Ukrajině z pohledu Rusů. A tak se opět a znovu chystáme na krásná a nostalgická padesátá léta i s jejich politickými procesy.

A je to logické vyústění našeho úsilí porazit imperialistické choutky zlotřilého Sovětského svazu. Soudruha učitele musíme mít uvědomělého, statného a silného dost na to, aby mohl budovat nového člověka. Nového člověka nové doby, jemuž nebude cizí povstat ráno z lože a celičký bílý den bojovat srdnatě proti lžím a nenávisti nepřítele. Protože jedině takto zkolektivizovaně smýšlející společnost úderníků dokáže překlenout temné období imperialistického jha z východu.

Chléb všedních dnů musíme v potu tváře dobývat z mediálních čeřišť všední reality a musíme se střežit místo úrodného klínu té jediné správné politiky lopotně dobývat z neúrodného dezinformačního úhoru žvásty a kvákání žab a vydávat je za to jediné možné chápání dějin, které se dějí teď a tady. Ale pod slupkou Janů Amosů našich škol se často ukrývá proruský šváb. Ať teoretizující, tak i praktikující. A s těmi je potřeba po zásluze zatočit. Vyhnat tu ideologickou nákazu. Vyříznout ji jako nádor. Bez umrtvení a co nejdříve, soudruzi, co nejdříve. Než metastázuje do nevinných hlav našich dětí a udělá z nich další oběti naší války proti svobodné společnosti.

Jak pravil soudruh předseda Kartous: „Jsou tu ale i učitelé, kteří jsou toto schopni odlišit a dokonce tak činí, tedy své sympatie ke Kremlu a jeho kombinaci despotického ovládání ruské společnosti a expanzivního imperialismu v mezinárodním prostoru nepromítají do svého přímého pedagogického působení. Řada z nich ovšem využívá svého základního lidského práva na svobodné šíření vlastních postojů v digitálním prostředí.“ A má pravdu, soudruh předseda, politruk a disident proti svobodné společnosti, základní lidská práva je potřeba takovým diverzantům utnout a nahradit je soudruhy věrnými a prověřenými. Šváby je potřeba zahnat na stupátka popelářských vozů a k lopatě u stavby nového krásného světa, kde lež a nenávist zhynou pod melodramatickými údery pravdy a lásky.

Soudruhu Kartousi, gratuluji, vyvrcholil jste. Jako kapesníček na setření své podstaty použijte celé školství a zaneste ho svou ideologií, která nesmí, za tím si soudruzi stůjme pevně jako nejvyšší hora České republiky Smrk, ustoupit ani o píď. Protože ustupovat imperialismu je ustupování do jámy dezinformací a lží.

Poznámka na závěr: Bohumil Kartous volá po třídních a politických prověrkách. A to na základě selhání jedince a spousty domněnek, kterými svá přesvědčení okrášluje. A, jak předpokládám, kdo nesouhlasí s Bohumilem Kartousem, ten by nejradši zajel na Donbas trochu si zařádit s zbraněmi a podpořit tak Rusko v jeho dobyvačných choutkách. Ale tak to je, byla doba zkracování, teď je doba zkratkovitosti. Přichází doba zkratovitosti. Nechte učitele učit, zaváděním prověrek zavádíte do škol nesvobodné praktiky, které naučí učitele i děti mlčet a myslet si své. Což nutně neznamená, jak to chápou paranoici, kteří vidí za každým stromem ruského agenta, že budou mlčet s Ruskem a proti západní civilizaci. 

 

Vložil: Štěpán Cháb