Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak se dětská hvězda vybarvila. Michaela Tomešová toho stihne při dvou dětech víc než za svobodna

10.04.2022
Jak se dětská hvězda vybarvila. Michaela Tomešová toho stihne při dvou dětech víc než za svobodna

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Michaela Tomešová se jen rychle převlékla z uniformy sestřičky do kancelářského kostýmku. Jako asistentka Adéla Pokorná začínala v ZOO nesměle, nyní se ale začíná vybarvovat a záletnému Albertovi nejspíš pořádně zatopí. I ona si totiž zjevně umí jít tvrdě za svým.

O KOM SE MLUVÍ V seriálu ZOO pobíhá po kanceláři paní ředitelky jako tryskomyška, a ještě stihne svádět kolegu. Herečka Míša Tomešová se stálým úsměvem od ucha k uchu je stejně neposedná, jako její postava. Při dvou dětech toho stihne opravdu hodně.

Malé holčičky, které se objeví ve filmu nebo v televizi, obvykle zase brzy ze showbyznysu zmizí. Míšu Doubravovou Tomešovou si na recitační soutěži vybrala Česká televize do Bakalářů, když jí bylo šest let, a herectví se jí stalo životní náplní. Hraje na několika scénách a k tomu se stala hvězdou seriálů. Říká o sobě, že nemá sny, protože jí život pořád nějaké úžasné nové věci přináší.

 

Tomešová Gránský ZOO

Adéla a Albert (David Gránský) v seriálu ZOO; foto se svolením FTV Prima

Z Adélky se vyklube hodná holka

Nejnovější seriálová role v ZOO není na první pohled zrovna sympaťačka. Michaela Tomešová ale svoji tak trochu protřelou asistentku Adélku hájí a při choulostivých scénách, které jí předepisuje scénář, se hodně stydí. Adélka je nastrčená od Brázdy a Alberta Poláka, aby škodila ředitelce Marii Roklové. Všechno nakonec ale není tak horké, jak se zdá být. „Adélka mi byla prezentovaná, že je nepříjemná intrikánka, která využívá své tělo k vyšším zájmům. Těm svým. A to vede k nejedné humorné natáčecí scéně. Myslím si ale, že to je v jádru hodná holka, a to se nakonec ukáže,“ poodhaluje děj a přiznává, že natáčení, kdy je hodně spoře oděná, je nepříjemné. „Kouká na vás celý štáb, jak chodíte po place v spodním prádle, a to je blbý. Ale co? Jako herečky si musíme zvykat,“ prohlašuje Tomešová, která postupně svoji Adélku napravuje. „Musím říct, že nakonec není tak zlá. Vždy všechno zachrání, a nakonec si s Roklovou porozumí. Já s Veronikou Freimanovou natáčím moc ráda. Doufám, že ona se mnou taky, a musím prozradit, že čím déle spolu točíme, tím jsme si podobnější. Dokonce máme stejná gesta, nadechujeme se v stejný čas,“ přiznává, že jsou opravdu jsou skvělé parťačky. A prozrazuje, že sama Adélka, poté co ji Albert odkopl, nezůstane. „Něco se tam rýsuje. Bude to hodný kluk, navíc z bohaté rodiny. Víc ale prozradit nesmím.“

 

Sestřičky Modrý kód:

potrhlá sestřička Barča byla v seriálu rozhodně nepřehlédnutelná

Zděšení v režisérské rodině

Míši je plný Instagram, není pochyb, že zvládne nafotit i selfíčko. Málokdy ovšem tak choulostivé, že by se předváděla v sexy prádle. Právě takové ale vzniklo pro potřeby natáčení ZOO a málem z toho byl malér v rodině režiéra. „Vzpomínám na natáčení, kdy Adélka pošle Albertovi svoji fotku v prádle na mobil. Tu fotku jsem si fotila sama a pojí se k tomu vtipná historka. Fotila jsem to doma, protože ji potřebovali ten den na natáčení. Asistent mi domů přivezl prádlo, protože to pak navazovalo v dalším dílu. Oblékla jsem si ho, vyfotila jsem se a on odjel. Fotka se musela poslat k schválení panu režisérovi Jiřímu Chlumskému. V mobilu mu tak přistály moje fotky a viděla je jeho manželka. Zhrozila se, ale nakonec obhájil, že to je jen rekvizita a moje pracovní fotka,“ směje se herečka, které u focení asistoval i manžel Roman Tomeš. „Jo, on o tom věděl, byl doma.“

 

 

Synové už chodí do školky, divadelní život se vrátil do normálních kolejí a Michaela Tomešová září mimo jiné v novém nastudování slavného muzikálu Cabaret v Divadle Bez zábradlí. I tam tedy ve značně choulostivém kostýmu, který víc odhaluje, než skrývá, nicméně ve velké roli, kde předvádí nejen své neuvěřitelně štíhlé tělo, ale hlavně hercký a pěvecký kumšt. Není mnoho muzikálových rolí tak fatálně romantických a zároveň osudových žen. Recenze herečku veskrze chválí, takže pokud chcete vidět úplně proměněnou Adélku ze ZOO, určitě na představení zajděte.

 

Muzikály i velká činohra

Míša od dětství nejen recitovala, ale také hrála na flétnu a na klavír, zpívala a chodila do nejrůznějších tanečních kroužků. Tahle průprava se jí hodila při zkouškách na konzervatoř, kam byla přijata do hudebně dramatického oddělení. V devatenácti se pak přihlásila do veřejného castingu na roli v muzikálu Robin Hood. Pamatujete? Tenkrát s Tomášem Savkou vyhráli a to jim zaručilo role v Divadle Kalich. Tomuto divadlu zůstává věrná, hrála, zpívala a tančila tady už v osmi inscenacích a do Horečky sobotní noci se vrátila i po druhé mateřské dovolené. K tomu ale přibyly i velké scény – v Národním divadle a v Divadle na Vinohradech.

„Radši jsem si nikdy nic neplánovala. Mně ty sny fakt přicházejí. A to, že hraji v Národním, je obrovská devíza. Přišla jsem k tomu jako slepý k houslím, protože jim tam vypadla herečka a zbývaly asi dva týdny do premiéry, tak jsem tam hned naskočila opravdu zničehonic. Teď tam hraju ve Snu čarovné noci a strašně si toho vážím. Stejně tak jako slepý k houslím jsem přišla i k Baladě pro banditu,“ popisuje své nečekané skoky na opravdu zásadní pražské divadlení scény. Zvlášť role Eržiky v Baladě pro banditu v Divadle na Vinohradech pro ni představuje dosažení hodně vysokého hereckého cíle. „Musím říct, že je to přesně má vysněná role. Vždycky jsem říkala, že nemám úplně konkrétní představu, ale že chci hrát nějakou osudovou ženu. Eržika je skvělá, zemitá, osudová žena, která má ten osud napsaný. Strašně mě to baví, je tam výborný tým. A jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet i takhle velké divadlo, s takhle velkou činoherní příležitostí,“ pochvaluje si krásnou práci v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

 

Robin Hood v Divadle Kalich:

V divadle i kojila

Ani jeden ze synů nebyl plánovaný, ale Míša je i v mateřství k nezastavení. Ještě kojila, když se vrátila na scénu, a tak jí malého Kristiána hlídali v šatně a ona ho tam o pauzách doběhla nakrmit. A druhé těhotenství? „To bylo taky neplánované, hodně neplánované. Já jsem ještě plně kojila Kristiána, kterému bylo devět měsíců, a zjistila jsem, že jsem těhotná. To byl strašný mazec. Myslela jsem si, že naprosto skončí můj osobní život, že opravdu začnu žít jenom život svých dětí. A jsem ráda, že to tak není. Miluji své děti, dávám jim všechno, co potřebují a co chtějí, ale jsem ráda, že můžu žít i svůj život a pracovat.“

 

Jeníček a Mařenka:

osmiletá Míša s Janem Škvorem v televizní pohádce z roku 1999

Herecké a muzikantské manželství

Diváci si nejspíš ani nevšimli, že jedna z hlavních postav seriálu Sestřičky Modrý kód a brzy nato seriálu ZOO stihla v mezičase porodit dvě děti. Tomu staršímu je už pět let, mladšímu Jonášovi tři. S manželem, zpěvákem a hercem Romanem Tomešem, stihli při tom postavit a zařídit dům, který Míša hrdě předvedla v Showtimu na Primě. Tam také řekla, že další dítě nejspíš bude zase neplánované, ale hlavně si pochvalovala, že manžel je šikovný, sám instaloval v domě třeba světla a ví si rady se vším. Prý by se hodil do nějakého kutilského pořadu. To ale v plánu není, Roman teď chystá nové album a hraje v muzikálech v Kalichu. Televizní diváci si ho oblíbili v seriálu Slunečná a Míša s manželem se spolu dívali na poslední díl. Chtěli se totiž se seriálem, který byl pro Romana krásnou prací, společně rozloučit.

Manželství je zjevně zalité sluncem a partneři si dokážou najít i společný čas. Spolu se u domácího stolu učí role a vzájemně si nahazují, spolu před časem založili na Instagramu hashtag Ukaž pravdu. Míša se totiž s ničím nemaže a rozhodně nelpí na nablýskané domácnosti a to doporučuje i všem maminkám, které ji na Instagramu sledují. „Já mám z 99 procent mezi sledujícími maminky, přibližně stejně staré, jako jsem já. A my jsme si s Romanem  udělali hashtag Ukaž pravdu a snažíme se těm maminkám dodat trošku sebevědomí tím, že ukazujeme, že i lidé, které znají třeba z časopisů, mají problémy nebo doma nepořádek. A taky mají hysterické děti a občas se hádají. A že všechno není prostě zalité sluncem. Instagram je teď jen o tom, že všichni ukazují, jak jsou krásní, jak jsou vyžehlení, jak jsou vyfiltrovaní …a my tohle nechceme,“ jde světu upřímně čelem temperamentní herečka.

 

Tomešová Štáfek Ulice

S Jakubem Štáfkem v seriálu Ulice; foto se svolením TV Nova

Choulostivých témat se nebojí

Svádět Davida Gránského před kamerou ZOO v Míše sice vyvolává stud, zato se nebojí pustit do světa vyjádření o hodně choulostivých ženských tématech. Tak se třeba rozhodla propagovat menstruační kalhotky. „Reagovala jsem podobně jako všichni ostatní. Přišlo mi to vlastně dost nechutný. Nicméně pořád jsem nad tím přemýšlela a od kamarádek jsem na ně měla hrozně dobré reference. A tak jsem si jedny pořídila. Říkala jsem si, že za vyzkoušení nic nedám, a když mi nebudou vyhovovat, budu je nosit jako rezervu,“ vypráví herečka v rozhovoru pro Lifee.cz. Teď je tedy nosí a nemůže si je vynachválit, prý jí stačí patery na rok. Inu, dámy, můžete to vyzkoušet, nejspíš je to pohodlné, a navíc velmi trendy – ekologické.

 

Divnolidi:

v hlavní roli v studentském filmu Kateřiny Husákové

Bolest se nikomu nevyhýbá

Michaela se žene životem jako vítr a vypadá pořád dobře naladěná. Možná jí to pomáhá překlenout smutky, které se ani jí nevyhýbají. Její starší bratr prodělal mozkovou obrnu a je od dětství upoután na vozík. Maminka toho tak musela zvládnout hodně a bohužel se to podepsalo na jejím zdravotním stavu, prodělala několik nemocí a léčila se i s rakovinou. „Nejsilnější žena, jakou znám. Její životní příběh by stačil na několik knih. Vždycky se na ni můžu se vším obrátit. Obdivuju Tě a chtěla bych všechny situace, který Ti život naložil, zvládat tak jako Ty! Děkuju, mami!" vyznala se své mamince herečka. Loni v květnu oslavila Míša třicáté narozeniny zrovna v období, kdy se jí život značně přibrzdil kvůli nemocem. Napřed akutní operace slepého střeva, a hned nato covid, který uzemnil do karantény celou rodinu. Pak ale dostala od manžela k narozeninám krásný dárek, společnou dovolenou. „Dokonce zařídil i hlídání dětí, tak si to užijeme opravdu jen spolu,“ zářila nad narozeninovým dortem. Kde a jak si dovolenou užili, s tím už se svěřit nechtěla. Alespoň něco si prý nechá pro sebe.

 

Dívka roku 2020:

s manželem Romanem ve finálovém večeru soutěže

Do tanečních ve třiceti

Přišel podzim a další bolesti. Když zkoušela muzikál Cabaret, vyhodila si a zablokovala žebra. Od fyzických aktivit ji to ale neodradilo a pustila se do dalšího náročného projektu Roztančené divadlo. „Jsem teď zdravotně v pořádku a doufám, že to tak i zůstane. I když už mám od tanečního postoje pro změnu zatuhlý krk,“ řekla Super.cz.

Společenský tanec pro ni byl novinkou. „Do tanečních jsem nechodila. Na konzervatoři jsme sice tančili, ale tehle styl ne. Trénujeme od začátku září, co se fyzičky týče, jsem na tom dobře, ale s technikou je to podstatně horší. Navíc musím tlumit svoji zbrklost a naučit se tvářit vážně,“ vyprávěla. Těší se prý, až si zatančí i s manželem, jejím tanečním partnerem na finálovém  galavečeru v Divadle na Vinohradech byl ale profesionální tanečník Adam Koutek, se kterým předvedla waltz a jive.

 

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková