Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vláda skoro odtajnila řešení přicházejících krizí. Komentář Štěpána Chába

komentář 01.04.2022
Vláda skoro odtajnila řešení přicházejících krizí. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Petr Fiala, hlava české vlády

Kverulantské stížnosti Babišovy i Okamurovy voličské základny na postupné a neregulované zdražování všeho, kam lidské oko dohlédne a chamtivá ruka dosáhne, vyvolaly reakci vlády. Rozhodně, zaznělo z vládních lavic, nemůžeme podlehnout populismu opozičních lídrů a začít omezovat výběr daní. Přesto se rázná opatření chystají. Zatím v utajení, ale chystají.

Vláda totiž konečně (ne)veřejně nabídla řešení krizí. Zde jsou v bodech jednotlivé kroky, které postaví zemi a její obyvatele zase na nohy.

Řešení politické krize: Hrozba, že by příští volby mohla vyhrát opozice, je reálná. Proto vládní partaje zavedou korespondenční volby, které zajistí tomu správnému směru politiky vítězit vždy přesně podle potřeby. A to s přesností na desetinou čárku. Opozice bude dočasně zachována, aby bylo zachováno i zdání demokracie. 

Řešení plynové krize: Z ideologického hlediska se o krizi nejedná, jedná se o příležitost, kterou lze překonat vizemi, předsevzetími, nekonečným plánováním a termoprádlem. To samé řešení nabízí ropná krize. Tam k termoprádlu přibudou běžecké boty.

Řešení potravinové krize: Po výpadku potravin a jejich rapidním zdražení dojde na přídělové lístky. Ale vždy to musí a bude propagováno jako podpora zdravého životního stylu i jako boj proti dezinformačním kanálům, které budou tvrdit, že lid má hlad a jídla je málo. Ujme se heslo – kdo moc jí, podporuje Putina, Orbána, Babiše, Okamuru, vhodného diktátora dosadit dle trendů v politice. Celebrity a influenceři budou fotit prázdné talíře a tvrdit, že je to trendy.

Řešení covidové krize: Nouzový stav se označí za stav zcela normální. Kdokoliv nesouhlasí s covidovou politikou a politikou nouzových stavů, je Putinův pohůnek a jako s takovým s ním musí být zacházeno.

Řešení dezinformační krize: V rámci zachování svobody slova je potřeba odříznout od financí co nejvíce (dez)informačních médií, která nekážou vládní pravdu. Následně se očekává za asistence soukromých společností jejich mazání. Je podporováno financování prounijních médií. Samozřejmě vše pod hesly „všechnu moc lidu“ a „svobodu slova si vzít nenecháme“.

Řešení enviromentální krize: To je pouze pojistný problém, s kterým se dá šachovat dle potřeb u navyšování daní a omezování možností a mobility populace. Nemobilní občan bez informací nemá potřebu zajet do vládního hnízdečka někomu vyklepat plechy. V krizi zakážeme plastové lahve, nahradíme je papírovými.

Řešení energetické krize: Doma vyrobenou energii pošleme na burzovní pročištění do Německa, vrátí se nám mnohonásobně dražší. Pokud se krize prohloubí, pošleme do Německa ještě víc energie, ona se nám vrátí ještě víc drahá. A tak to půjde dělat donekonečna. A co je důležité, nebudeme si stěžovat na spekulační obchodování s emisními povolenkami, které zdražují výrobu elektřiny, to by bylo nemoudré.

Řešení permanentní krize hnutí STAN: V průběhu času dochází ke zjištění, že zvolení potentáti hnutí STAN jsou jedna nevinná figura vedle druhé. Řešení je jednoduché, počkáme ještě rok, hnutí se odkrizuje z Parlamentu samo, zbude jen uklízečka. To je sice řešení hloupě dlouhodobé, ale aspoň STANaři stihnou udělat v politice pořádnou paseku a rok odvádět pozornost od jiných ideologických skopičin zbytku vládních stran.

Řešení ekonomické krize: Nekontrolovatelné stoupání inflace je možné řešit ekonomickou reformou. Reforma samozřejmě sebere lidem úspory, ale když se jim to prodá jako boj proti Rusku, CO2 a populismu, jistě to přijmou s radostným úsměvem na tvářích a láskou ke zvolené vládě.

Řešení upadající kvality školství: Zahájíme intenzivní edukaci stran dezinformací a mediální uvědomělosti. Rozhodně v hodinách převýchovy neukážeme žákům mateřských, základních a ani středních škol například dezinformace stran zbraní hromadného ničení v Iráku.

Toliko hrubý výpis řešení mnoha krizí, který vláda připravila a který měl dnes, 1. dubna, vejít ve známost, ale pro jistou nedotaženost se jeho zveřejnění odložilo na neurčito.

Příliš nevtipné na apríla? Ale já vůbec nevtipkoval. Jen jsem popsal naši současnou společnost, kde válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. Možná začínáme reálně žít v takovém divném a celoročním aprílu. 

 

Vložil: Štěpán Cháb