Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krásná herečka splácí manželovi čas ve StarDance. Povýšila už na královnu, ale mluvit o dětech? To ji rozzlobí

26.03.2022
Krásná herečka splácí manželovi čas ve StarDance. Povýšila už na královnu, ale mluvit o dětech? To ji rozzlobí

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Veronika Khek Kubařová u Krause

HORKÁ ŽIDLE Jako mávnutím proutku uplynulo šestnáct let od chvíle, kdy diváci poprvé zaznamenali na plátně půvabnou mladou herečku s komickým talentem. Rafťáci jsou evergreen, pro Veroniku Khek Kubařovou ovšem dávno vytěsněný dlouhou řadou filmových rolí. Letos jich na plátna kin míří hned šest, čtyři romantické komedie a dvě pohádky. Po vítězství ve StarDance se tanec stal součástí jejího života stejně jako manžel, pejsek a turistika.

Na začátku rozhovoru v Show Jana Krause se jako již mnohokrát řešilo Veroničino neobvyklé příjmení, které přijala po manželovi. Jan Kraus bojoval s výslovností a herečku to pobavilo: „Je to jako citoslovce,“ připustila. „Vypadá to, že se někdo zakuckal… Věděla jsem, že to bude s tím jménem komplikované, ale cítila jsem se být i jeho i svoje… Ale rozhodně mým záměrem nebylo, že bych chtěla být exotická díky jménu,“ dodává s tím, že svému muži nabízela možnost přijmout jméno Kubař, což odmítl.

 

Veronika Khek Kubařová u Krause

Aby bylo jasno: exoticky znějící příjmení nesignalizuje žádného cizince. „No, není to černoch. Je to běloch, Čech jak poleno. To příjmení je údajně germánského původu. Manžel mi říkal, že k němu jeho rodina přišla zřejmě během třicetileté války. Ale samozřejmě že jsem od svatby terčem mnoha fórů. Kamarádi na to dělají různé parodické zvuky, jako že to je vlastně kýchnutí. Nebo že to zní švédsky, jako název stolečku z IKEA. Blbě se to vyslovuje. Já jsem ale chtěla mít obě jména, protože my jsme se sestrou dvě poslední holky Kubařovy, nechtěla bych, aby náš rod vymřel po přeslici. A zároveň jsem chtěla být i manželova. A když dnešní doba tuhle možnost nabízí... Vím, že to zní trošku divně, ale to jsem teď zkrátka já,“ vysvětlila herečka své dvojí příjmení před časem v rozhovoru pro Lidovky.cz. Jana Krause ovšem mnohem víc zajímalo, jak to měla a má vítězka 10. ročníku StarDance s manželem během náročné soutěže. 

Kontakt pánev na pánev

„Je to těžké pro ten vztah, protože se člověk půl roku lepí na někoho jiného, a dost zostra! V rámci těch otoček musí být – jak oni říkají – kontakt, což je pánev na pánev,“ vysvětluje nadaná tanečnice a se smíchem přiznává, že si na to tak zvykla, že měla tendenci se lepit na každého. „Začala jsem pak mít návyk, že jakmile se k někomu přiblížím, tak pánev… takže jsem potkala na Kavkách mého kamaráda a přilepila jsem se na něj a on couval, co děláš? Co děláš? A já promiň, promiň, my teď zkoušíme! Takže jsem měla takový fyzický návyk na lepení se. Ale to už zmizelo! Už jsem zase normální.“ Se svým tanečním partnerem je podle svých slov v kontaktu dodneška a stali se z nich přátelé. „Tanec je krásná věc,“ připomíná zasněně Veronika, která v tančení pokračuje. S Janem Krausem si pak notovali v tom, že v rámci tance se dá o druhém leccos poznat, a Veronice se zalíbilo moderátorovo přirovnání, že ženu vždy vnímal jako kytaru, které se chopil jemně, ale pevně, aby nakonec vznikl akord souznění. Prý to tak nějak má být.

 

Veronika Khek Kubařová u Krause

Svačinky od partnerů

Když se soutěžící protančí StarDance až do finále, stráví tréninky a soutěží intenzivní půl rok života. Naštěstí Veroničin manžel měl pro věc pochopení: „Je režisér a na to, že herec žije několik životů, je zvyklý. Říká, že herec má státní tělo, že je to jeho pracovní nástroj,“ chválí umělkyně svého manžela, ale jedním dechem dodává, že těch šest měsíců bylo hodně náročných jak pro něj, tak pro přítelkyni a pozdější manželku jejího tanečního partnera. Byli ovšem mimořádně tolerantní, a dokonce připravovali soutěžícím na tréninky svačiny. Jan Kraus přiznává, že to on by asi neuměl, ale Veronika se směje: „Neuměl byste oloupat mrkev?“ Její svačiny byly tedy evidentně zdravé, zatímco partner si nosil do „práce“ plněné housky. 

Splátkový kalendář na půjčku od manžela

„Oba naši partneři to měli těžké,“ opakuje herečka. Sebekriticky pak přiznává, že v době soutěže nebyla dobrou manželkou. „Ale věděla jsem, že to jednoho dne musí nastat, že mu musím vrátit to, co on mi dopřál.“ Po úspěšném přenosu se prý vracívala domů až v ranních hodinách, protože se oslavoval postup. Nyní už jsou ale prý její dluhy u manžela téměř splacené. „Mám splátkový kalendář, takže už se mu to vrací,“ uzavírá Veronika. „Pochopila jsem, že je to od něj obrovská velkorysost, že mi dopřál tento zážitek. Já jsem byla obrovský fanoušek téhle soutěže a strašně jsem si přála tam být; a to že mi dělal takový background, je od něj velká věc a já si toho velice vážím.“ Jak ten splátkový kalendář funguje ale neprozradila.

 

Veronika Khek Kubařová u Krause

Jak se stát královnou na koni

V právě uváděném filmu Tajemství staré bambitky 2 hraje Veronika Khek Kubařová královnu. Necítí se na to ve čtyřiatřiceti moc mladá? „Právě naopak,“ ujistila čtenáře v rozhovoru na Aktuálně.cz. „To, že ve svém věku můžu hrát královnu, mi ohromně lichotilo.“ Horší bylo, že musela jezdit na koni a vypadat při tom královsky důstojně: „První natáčecí den vypadal tak, že jsem se těšila na hezkou jarní pohádku, jenomže venku zrovna sněžilo a mě v té strašné zimě čekala scéna, ve které lezu ven z vody a máchám se při tom v bahně. No a hned druhý den mě filmaři ve skanzenu posadili na koně a řekli mi: „Zajedeš k támhleté chalupě.“ Ještě jsem se ani pořádně nerozkoukala, cestu jsem neznala, ale kůň už byl nastartovaný, takže se rozcválal přímo tam, kam měl. Ani štáb nečekal, že to bude v sedle takový hukot, takže mi v jednu chvíli ulítla královská koruna, ale dopadlo to dobře a byla jsem na sebe pyšná, že jsem to přežila.“ 

Není těch romantických komedií moc?

„Jako divačka mám ráda jak artovky, tak ty takzvaně mainstreamové filmy, na které lidi chodí do kin nejvíc. Proto mě v romantických komediích baví i hrát. Pokud některým mým kolegyním tenhle žánr není blízký a při natáčení trpí, tak je v pořádku, že se mu vyhýbají. Mě na druhou stranu nijak nedráždí, naopak mě naplňuje radostí. Možná svou profesi vnímám jinak než ostatní, ale z mého pohledu bývá nejdůležitější, se kterými herci se při práci potkám. Při natáčení Tajemství staré bambitky 2 jsem třeba měla příležitost zahrát si s Ondřejem Vetchým. Moc jsem se na natáčení s ním těšila, protože patří k několika málo hercům, ze kterých před kamerou cítíte intenzivní mužské charisma. A je mi jedno, jestli s Ondrou točím nízkorozpočtový famácký film, romantickou komedii, nekonečný seriál nebo pohádku.“ S Ondřejem Vetchým ji uvidíme ještě v jedné letošní romantické komedii, kde se na plátně potkává také s další hvězdou, Aňou Geislerovou. Film se jmenuje Prezidentka, ale o politice rozhodně není, hraje se v něm hlavně o právu na lásku.

 

Veronika Khek Kubařová u Krause

Doma režíruje hlavně pes

Jak vypadá umělecké manželství divadelního režiséra a herečky? „Práci si nosíme domů, to je jasné. Ale tak nějak přiměřeně. My oba tu práci hodně milujeme, ale zároveň z ní nejsme zase tak hotoví. Máme oba spoustu jiných zálib a zájmů, které nás naplňují. Manžel hodně žije sportem, já s ním. Máme psa, takže milujeme procházky v přírodě, výlety, v zimě běžky. Občas nás manžel přihlásí do nějakého turnaje plážového volejbalu. On je ovšem asi tak o sedm levelů přede mnou, takže já se vracím domů plná modřin. Ale užíváme si to a nikdy se kvůli tomu nerozvádíme,“ líčí Veronika domácí život v rozhovoru Face To Face. Na otázku, kdo koho doma režíruje, odpovídá ještě s úsměvem, že u nich doma je režisérem asi hlavně ten pes. 

Neslušná otázka

Pak se ale moderátor René Kekely neopatrně zeptá, jestli se Veronika s manželem přece jen nechystají už mít děti. To je otázka, kterou herečka špatně snáší a moderátora odbude. „Já jsem na tuhle otázku připravená, a tak vás teď asi moc nepotěším, protože mám odpověď promyšlenou. Víte co? Mně to připadá, jako kdybych se já vás teď zeptala, jestli máte pravidelnou stolici. Nebo nějaké ženy, jestli má pravidelnou menstruaci. Prostě na nějakou intimní záležitost, která se obecně na veřejnosti prostě neprobírá. Chápu, že to k tomu svádí, když lidi mají člověka rádi. Že se o jeho život zajímají. Pro mě to ale má všechno tak osobní a intimní rytmy, že se o tom nechci bavit. Nesdílím s lidmi své povlečení v ložnici a tohle je stejné, je to věc mého niterného soukromí. Obecně mi připadá, že pro většinu žen jsou takové otázky necitlivé a neslušné,“ ukončuje debatu na tohle téma jednou pro vždy. 

Šťourání se v životech celebrit je nešvar agresivního bulváru. My se raději díváme, jak to Veronice Khek Kubařové ve filmech i při rozhovorech sluší a jak se dovede proměňovat z postav v romantických komediích v postavy s vážným, hlubokým prožitkem na divadelních prknech. Je půvabná, vtipná, srší z ní temperament a radost z práce i ze života. Přejme jí, ať se protančí životem s úsměvem i v dalších letech. 

 

Vložil: Ela Nováková