Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Během covidu přišla o vlasy i o partnera, přesto doslova září. Co královna muzikálů Monika Absolonová absolutně nesnáší?

13.03.2022
Během covidu přišla o vlasy i o partnera, přesto doslova září. Co královna muzikálů Monika Absolonová absolutně nesnáší?

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Po covidu i po rozchodu… S novou image vykročila Monika Absolonová do nového života, mimo jiné v Show Jana Krause. Po krásné hřívě, která k ní neodmyslitelně patřila, se ale už zastesklo nejen fanouškům, ale i jí samotné.

FOTO / VIDEO Zavřená divadla, zákaz koncertů. Zpěvačku Moniku Absolonovou zavřela pandemie doma s dětmi, ale covid se jí nevyhnul. Prodělala ho hned dvakrát, jednou koncem roku 2020, podruhé letos v lednu. V posledních týdnech si to vynahrazuje ze všech sil. Vrátila se na koncertní pódia a jako bonus nabídla fanouškům účast v pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Každý máme svého Leona, Monice se do života zapisuje hokej. Jejím prvním (a jediným) manželem byl útočník Václav Eiselt. Chodila s ním pět let, vzali se, ale po dvou letech se bez velkých dramat rozešli. Rozvod byl prý vyřízený za deset minut, vztah prostě vyšuměl. Možná proto se do další svatby zpěvačka rozhodně nehrnula.

Nějaký čas randila s podnikatelem Jaroslavem Haštavou, z námluv ale zbylo jen kamarádství. Nová láska s podnikatelem Vratislavem Jandou vydržela tři roky, dokonce se snažili o miminko, ale vše opět odešlo do ztracena. „S Vráťou jsem prožila krásné tři roky, plné lásky, podpory, zážitků. Možná tím, že se ten vztah nikam neposunul, tak nám nějak vyhořel v dlaních,“ prozradila na Facebooku. Nakonec to vypadalo, že našla štěstí po boku dalšího hokejisty. Byl jím Tomáš Horna, který si prošel drsným rozvodem.

 

Teď královnou jsem já:

v muzikálu Kleopatra

Hokejisté jí štěstí nepřinesli

Vypadali jako pár snů, dokonce spolu mají syny Tadeáše a Matouše, pak ale přišel rázný konec. Tenhle rozchod určitě pro Moniku nebyl bezbolestný, po sedmi letech totiž zjistila, že žije v kolotoči lží a podvodů. „S každou informací o tom, co mi dělal Tomáš za zády, a dozvídám se každý den nové a nové věci, přichází úleva, že už spolu nejsme. Smutek se přetavuje v úžas z toho, že jsem netušila, co se odehrává. Lidé mi začali říkat: Věděla jsi tohle, tohle, tohle? A já koukám jako blázen. Přichází ujištění, že jsem udělala správně. Už mě nic nepřekvapí a nic mi neublíží. To jsem přesvědčená,“ svěřila se svým fanouškům.

Bolelo to jistě hodně, už proto, že Monika často mluví o tom, jak důležitá je pro ni v životě láska. „Já když už se zamilovala, tak jsem si vždycky myslela, že je to láska do konce života. Jenže právě kvůli téhle vlastnosti přehlížím to, co není v pořádku. Jsem tak šťastná z tý čistý emoce, kterou žiju, že přehlížím ty neslučitelné rozdíly,“ popsala svůj problém, který ji provází ve vztazích s muži, v rozhovoru pro Blesk Magazín. „Na začátku rozchodu to byla až fyzická bolest. První měsíc jsem myslela, že umřu, ale i další asi tři až čtyři měsíce byla ta bolest opravdu intenzivní.“

 

Pojď ke mně blíž:

v sedmnácti letech, v oficiálním videoklipu k svému prvnímu CD Monika

Vlasy dorůstají, kila jsou pryč

Říká se, že žena je na vrcholu sil a pohody mezi pětačtyřicítkou a padesátkou. Zdá se, že Monika tuhle etapu života načala skutečně naplno. V lednu udělala za nešťastným covidovým obdobím tlustou čáru. Musela zrušit pár vystoupení a jistě ji to mrzelo. „Přátelé, včera jsme museli zrušit Zašovou kvůli nemoci… a bohužel tím to nekončí. Nebudu mlžit, mám zánět průdušnice, antibiotika i covid, to znamená, že jsem vyřazena z provozu…“ omlouvala se na Instagramu všem svým příznivcům. Zároveň však vysvětlila, že na její zdravotní stav bude mít jistě vliv i složité životní období, kterým si prochází. Po rozchodu s Tomášem Hornou zůstala sama na výchovu dvou společných synků a úprava rodičovských práv a povinností ještě není soudně dokončena. „Určitá únava, psychické vypětí a z toho oslabená imunita... a nemoc je tu,“ postěžovala si, ale zároveň vzala nemoc jako poučení a rozhodla se, že až se uzdraví, pustí se naplno do práce.

 

Dracula:

Jejím prvním muzikálem byl v roce 1995 Dracula Karla Svobody a role Nymfy větrné. Už o dva roky později ale alternovala jako Lorraine, k níž se znovu vrátila v roce 2009.

Štíhlá jako nikdy dřív

Monika patří k nešťastnému typu žen, které s každým těhotenstvím naberou mnoho kilogramů. U prvního syna jich bylo asi třicet, u druhého už o tom nechtěla mluvit, ale její znovunabytá štíhlost byla zase pryč. Když byla s dětmi zavřená doma, rozhodla se k radikální změně image a ostříhala si své krásné dlouhé vlasy úplně nakrátko. Nedá se říct, že by jí to neslušelo, ale jaksi to nebyla ona. Dílem vůlí, úpravou stravy a cvičením, dílem kvůli nervákům s rozchodem šla kila rázně dolů. Dnes je tak štíhlá, jak snad nikdy nebyla. A idea krátkých vlasů je pryč, chce zpátky svůj starý účes. Momentálně se nachází ve fázi, kdy vlasy nejsou ani krátké ani dlouhé, což, jak my ženy víme, je období pekla. Má ale před vystoupením k dispozici skvělé kadeřníky, kteří ji vždy udělají krásnou. Až neuvěřitelné proměny pak zažívá v pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

 

Easy On Me:

jako Adele v show Tvoje tvář má známý hlas

Devět let ji přemlouvali, nakonec ji dostali

Produkce pořadu stála o skvělou zpěvačku a herečku od začátku, ona se ale vstupu na tuhle ožehavou scénu bránila. Hlavním důvodem bylo, že repertoár je mezinárodní a Monika neumí anglicky. Když na ni v prvním kole padla píseň Easy on Me od Adele, byla z toho upřímně zděšená. „Já si musím celý text přepsat foneticky a tak se ho naučit,“ svěřovala se s trémou před vystoupením. Píseň nakonec zvládla výborně a vysloužila si potlesk vestoje. Černé šaty ve stylu Adele, která má za sebou rovněž výrazné zhubnutí, Monice Absolonové moc slušely. Nakonec pro ni nebyla nejhorší angličtina, ale dlouhé nalepené nehty. Jeden si dokonce během vystoupení ulomila, jak jí drápy překážely v každém pohybu.

Druhý večer jí nadělil jazykově snazší úkol – píseň Miro Žbirky Balada o polných vtákov. Jenže nastal jiný problém. Monika má tak říkajíc pusu od ucha k uchu, zatímco Meky měl poměrně malá ústa. Maskéři si dali záležet, rty Monice patřičně stáhli a ona se celý večer trápila, protože se nemohla ani usmát. Ostatně zpívání s vážnou tváří jí dělalo potíže už u imitování Adele, je totiž zvyklá nadělovat posluchačům kromě zpěvu i věčný úsměv. Tento týden čeká Moniku píseň Heleny Vondráčkové. A zase jsou tu obavy, tentokrát z úcty k žijící kolegyni. Zpěvačka prostě bere účast v zábavném pořadu hodně vážně.

 

Balada o poľných vtákoch:

jako Miro Žbirka

Charita s porcí optimismu

Na koncertu Na pomoc dětem Ukrajiny zazpívala píseň Karla Gotta Jdi za štěstím. A v pořadu Showtime na Primě promluvila o budoucnosti velmi optimisticky: „Rozhodla jsem se, že budu plánovat budoucnost, protože věřím, a chci věřit, že to všechno brzy skončí. A že lidé, kteří teď jsou uprchlíky, se budou moci za nějakou dobu vrátit domů, protože tam bude klid, mír a všechno bude v pořádku. Prostě věřím, že nemůže být celý civilizovaný svět v rukou jednoho šílence. Věřím, že tomu někdo udělá přítrž – buď on se probere, nebo se to nějak zastaví.“

 

Absolonová Funny Girl

Publikum ji vnímá zpravidla především jako skvělou zpěvačku, Monika si ale vychutnává i činoherní herectví. Například v ostravském divadle zářila jako Fanny Brice v hudebním komediálním dramatu Funny Girl; foto se svolením Národní divadlo moravskoslezské

Plánů má mnoho

„Teď se chystám na premiéru divadelní hry Patrika Hartla ve Studiu Dva, kde se budu střídat se Sabinou Remundovou a tatínka nám dělá Bob Klepl,“ zmiňuje nové představení, jehož název si během rozhovoru ne a ne vybavit. „Něco jako Údolí bobrů..., no prostě je to o bobrech, teda o těch zvířatech...“ Abychom to upřesnili – hra se jmenuje Lovci bobrů a je to prázdninová komedie o návštěvnících malého bufetu na břehu Berounky. Po řadě velkých muzikálů, v nichž excelovala, ji tedy uvidíme po představení Duety znovu jako činoherní herečku. A co dál? „Chtěla bych natočit desku, ale to už říkám dlouho, tak snad...,“ doplňuje plány pracovní.

„Chtěla bych zrekonstruovat chalupu, teď se pokouším o získání stavebního povolení, což jsem nevěděla, že je v České republice tak katastrofický úkon, takže mám pána, který mi s tím pomáhá, protože bych jinak spáchala rituální sebevraždu. Jít třikrát na ten samý úřad, kde se dovíte pokaždé nějaké informace, o kterých jste vůbec netušili, že existují... Klobouk dolů před tím, že je u nás tolik nových krásných domů,“ dílem se směje a dílem si trochu stěžuje na byrokracii. Zdá se ale, že v tuto chvíli se my diváci a posluchači máme na co těšit, protože na otázku, jestli se má ráda, odpovídá hrdě: „Jo, mám se ráda. A co dřív nebývalo, myslím si, že se mám i za co pochválit.“ A to je nejlepší cesta k tomu, aby svým kumštem předávala pozitivní nasazení i svým fanouškům.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková