Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Batman, nebo dalmatin? Na příliš těsné pohovce Petr Rychlý prozradil, co všechno lze najít na ultrazvuku

12.03.2022
Batman, nebo dalmatin? Na příliš těsné pohovce Petr Rychlý prozradil, co všechno lze najít na ultrazvuku

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Petr Rychlý v Show Jana Krause

VIDEO Na červené pohovce Jana Krause bylo toho večera poněkud těsno. Usadil se totiž na ní herec a moderátor Petr Rychlý, který s sebou přivedl všechny tři své syny. A to ještě nechal další dítko doma, protože je prý u Krausů příliš těsno na to, aby se tam vešla celá rodina.

Petr Rychlý je podruhé ženatý. Poprvé si vzal dabérku Pavlu Vojáčkovou, se kterou měl syna Matěje, dnes reportéra Krimi zpráv na Primě, a Ondřeje, který se věnuje herectví a režii. Nejmladšího gymnazistu Petra má pak s tenistkou Janou Pospíšilovou, není se čemu tedy divit, že se pochlubil, že hraje tenis. „Abych to upřesnil, tato legendární červená sedačka je příliš malá, my máme doma ještě dceru Denisu, ale ona už by se sem nevešla,“ upozornil. Denisa je jeho vyženěná dcera, kterou do manželství přivedla tenistka Jana Pospíšilová.

 

Den je krásný:

s Hanou Zagorovou v roce 2000 v pořadu televize Nova Hogo Fogo

Batman, nebo ultrazvuk?

Oba starší synové už založili vlastní rodiny, takže je Petr čtyřnásobným dědečkem. „Matěj mi zavolal, že si bude brát Aničku, já jsem říkal, že to je supr, tak to byla první věc,“ zavzpomínal, jak se dozvěděl, že se synova rodina rozroste. „A druhá věc, tu ti řeknu mezi čtyřma očima. Tak jsem zavěsil a říkal jsem si, no nejsem blbý, mezi čtyřma očima, bere si Aničku, zřejmě asi čeká vnoučka, no tak to s ním proberu. Proč s tím dělá takové štráchy. Sešli jsme se u kávy a já říkám: Tak co, bude to kluk, nebo holka? A on, tati, o čem to vůbec mluvíš, ta druhá věc je to, že si chci vykérovat na levé rameno Batmana. A já říkám, prosím tě, proč to se mnou řešíš, jsi plnoletý.“ Petr je totiž proti tetování, takže mu udělalo radost, že s ním tuto záležitost syn řeší. „A pak jsem chtěl další kérku, a že mu ukážu návrh, a místo toho jsem mu ukázal ultrazvuk,“ doplnil Matěj.

 

 

Herec, moderátor a dabér Petr Rychlý vděčí za svoji popularitu i televizních diváků především seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě, v němž hraje doktora Čestmíra Mázla už déle než sedmnáct let. Nejprve ale vystudoval ekonomickou školu, až po maturitě nastoupil jako elév do souboru Městského divadla v Mostě. Na DAMU ale přijat nebyl, takže zůstal v Mostě několik let. Poté se stal jedním ze zakladatelů pražského Divadla na Fidlovačce, odkud odešel do Divadla na Vinohradech, kterému zůstal věrný až do letošního roku.

Děti se o něj starají

Prostřední Ondřej se pochlubil, že čekají dítě, také netradičně. „Poprvé jsem přijel s tím, že si budeme pořizovat pejska, a ukázal jsem mu časopis, v kterém jsou štěňátka, ale vložil jsem tam ultrazvuk.“ A otec doplnil: „Dal mi časopis a řekl, že uprostřed je rasa, kterou si vybrali. Já jsem nalistoval, byl tam nějaký dalmatin, a pak dolepený ještě ultrazvuk.“ A historku s druhým dítětem, která byla teprve dva týdny stará, doplnil Ondřej, který nyní zkouší s otcem představení jako režisér. „V osm ráno proběhl porod, u kterého jsem byl, a první, co řekla moje nastávající Terezka, bylo, jé, to je skvělé, to ještě stihneš zkoušku, táta nebude naštvaný… Takže jsem šel rovnou z porodnice na zkoušku a řekl jsem mu mezi řečí: Tati, promiň, dnes nemám text, protože se ti před dvěma hodinami narodila vnučka. A on hledal a zeptal se: Na jaké stránce, já tomu nerozumím…“ Jen nejmladší syn Petr, který je především sportovec, prý zatím nemá nic takového v plánu.

 

Tvoje tvář má známý hlas:

jako Pepa Vojtek v roce 2016

„Já si to užívám, děti se o mě začaly tak nějak starat. Matěj říkal, táto, začni se sebou něco dělat, tak mě vzal na cvičení do posilovny, Ondřej mě režíruje, Petr mi formuluje otázky, aby nebyly debilní,“ prozradil Petr s notnou dávkou ironie v hlase, nicméně dodal, že mu kluci dělají radost. „Každý kluk je jiný, každý má jinou profesi, kterou dělá naplno a mají ji rádi,“ pochlubil se a Jan Kraus mu připomněl, jak mu jsou synové podobní. „U Petra byl trochu problém, ten se narodil a byl blonďák. To mě znejistilo. Všichni mě uklidňovali, klid, on ztmavne. Když mu bylo patnáct, tak jsme si oddychli,“ prozradil Petr.

Sotva se vešli... 

 

Přijímací zkoušky na DAMU absolvoval Petr Rychlý dokonce třikrát. Filmoví diváci se s ním seznámili v roce 1988, kdy si zahrál velitele družstva svobodníka Kloučka v seriálu režiséra Evžena Sokolovského z vojenského prostředí Chlapci a chlapi. O deset let později po něm byla pojmenována soutěžní reality televize Nova Rychlý prachy. Stal se osvědčenou tváří seriálů a jedním z populárních moderátorů zábavných pořadů, mimo jiné se zúčastnil v roce 2016 i první řady pěvecké reality show Tvoje tvář má známý hlas. Filmaři ale na něj dlouho zapomínali. První opravdu výrazné role se dočkal až v roce 2020, kdy ho Dušan Rapoš obsadil jako jednoho z tří hlavních mužských hrdinů ve své komedii Ženská pomsta. V současnosti se profesionálně věnuje hraní pokeru.

Vložil: Michaela Špačková