Hraje drsňáky a proslavil se až ve středním věku. Hynek Čermák je ale i něžná duše, fotí krásné akty. VIP skandály a aférky
03.03.2022
Foto: Falcon (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)
Popisek: Hynek Čermák ve Stínohře hraje boxera
Režisér Petr Bebjak se nezastaví. Po veleúspěšných televizních Devadesátkách se nyní chystá do kin jeho snímek Stínohra, ve kterém se objeví herec Hynek Čermák. Hrát bude jak jinak než tvrďáka, tentokrát boxera.
„Michal Uter je takovej chlapík, kterej celej život asi proboxoval a probojoval. A teď se dostal těsně po krizi středního věku do situace, kdy si myslel, že možná už bojovat nebude muset, ale musí znova, a to s dost nepředstavitelnýma věcma. To tak prostě v životě chodí. Je zábavný to hrát… Je to chlápek, kterej má svoje pravidla, a snaží se je za každou cenu dodržovat,“ říká o své postavě Hynek Čermák. „Leitmotiv filmu? Určitě odpuštění, to je základní téma toho filmu a já doufám, že z toho bude nejčitelnější, protože odpuštění je momentálně celkem důležité téma.“
Stínohra je příběhem muže, který pod tíhou viny hledá odpovědi na to, kde začíná a končí spravedlnost. Zároveň je příběhem o mnoha podobách lásky, síle přátelství a ztrátách i nadějích, které si lidé v mezních situacích mohou vzájemně nabídnout, říká režisér Bebjak. Ve Stínohře se pod jeho vedením objevuje současná slovenská hvězda Milan Ondrík, jeden z nejobsazovanějších domácích herců Hynek Čermák (oba na snímku), dále Vladimír Javorský, Kristýna Frejová nebo dva nové herecké objevy, Leona Skleničková a Jan Jankovský.
Hynek Čermák hraje trenéra boxu: „Box není úplně moje silná stránka, ale je to podobný leckterým bojovým uměním, který jsem dělal. Ale je to mnohem náročnější, box je opravdu velká dřina. Největší problém byl v tom, že jedna věc je boxovat a druhá věc je učit někoho boxovat. A já hraji trenéra boxu. Takže naučit se to lapování a všecky tyhle grify to pro mě vlastně bylo docela těžký. Už proto, že já jsem dělal musado a judo, a tam když letí ruka, tak ji chytáš, a to u boxu nejde,“ popisuje Hynek Čermák a dodává „Sport pro mne znamená možnost, jak překonat všechny bolesti a nemoci svého těla a stáří.“
Na konzervatoř ho nevzali
Hynek Čermák pochází z uměleckého prostředí, jeho táta studoval nejdřív střední výtvarnou školu, kde se potkal s maminkou Hynka Čermáka, oba jsou tedy výtvarníci. Maminka šla na DAMU na loutkařskou fakultu a táta na FAMU na filmovou režii: „Takže myslím, že aniž by mě rodiče nějak cíleně směrovali, nakonec mě i sestru k umělecké profesi dovedli.“ Jeho cesta k divadlu ale nebyla tak přímá: „Sice jsem dělal ve čtrnácti letech přijímačky na konzervatoř, ale nevzali mě. Nakonec jsem skončil na strojírenském učilišti, kde jsem odmaturoval. Pak jsem se snažil dostat na vysokou vojenskou, chtěl jsem být pilot, ale tam jsem neprošel na zdravotních testech, které byly velmi tvrdé.“
Ve filmu Gangster KA hrál Krejčíře, foto Bioscop
Herec bezdomovec
Hynek Čermák totiž drsňáky jen nehraje, on jím opravdu je. Po DAMU žil velmi náročný život, neměl totiž kde bydlet a v jednu chvíli dokonce spal na lavičce. „Byl jsem bezdomovec. Jo, spousta přátel mi pomáhala, ale někdy se prostě stalo, že mě měli plný zuby.“ Přitom tenkrát hrál v divadle, bohužel zároveň holdoval alkoholu. „V zimě jsem nocoval u jednoho kamaráda v kanceláři pod stolem. Hrál jsem zrovna svatého Václava. A nejhorší bylo najít nějakou sprchu, abych kolegům nesmrděl. To bylo blbý období,“ uvedl pro magazín Pátek. Po škole se seznámil s Vítem Bártou, který tehdy ještě nebyl v politice, spolu založili bezpečnostní agenturu: „Potřeboval jsem peníze a taky mě to svým způsobem bavilo. S kamarádem Vítkem Bártou jsme založili ochranku a dělali bodyguardy. Tedy já, on bojovník není. Ale vždycky uměl zajistit věci kolem. Tenkrát jsme měli oproti jiným ochrankám výhodu, že u nás nepracoval žádný bývalý estébák ani policajt. Všem klukům bylo kolem dvaceti a byli karatisti, střelci a tak.“
V hlavní roli TV seriálu Rapl, foto Česká televize
Věrný Dejvickému divadlu
Hynek Čermák se stal hlavně divadelním hercem, svou scénu si však nevybral: „Mám rád, když si udělám svou práci a mizím. Je to pro mě jednodušší než se každý den dočíst na nástěnce, jak bude vypadat můj život.“ Nakonec zakotvil v Dejvickém divadle, kterému je dodnes věrný. Před kamerou se pořádně ukázal až ve filmu Nevinnost, nebo Americké dopisy, ve kterém ztvárnil Antonína Dvořáka. Velkou roli měl také ve filmu Gangster Ka, ve kterém hrál Radovana Krejčíře. V posledních letech mu filmoví režiséři svěřují jednu velkou roli za druhou, nejnověji ve filmu Prvok, Šampon, Tečka a Karel, nebo v Roubalovi. V nekonečných seriálech ho neuvidíte, ale zajímavou úlohu jak jinak než detektiva drsňáka měl v Cirkusu Bukowski.
Ve svém domovském Dejvickém divadle také měl výstavu svých aktů, foto se svolením Dejvické divadlo
Fotí černobílé akty
K jeho vášni patří fotografování, konkrétně černobílé akty: „Škála šedé v sobě nese určitou nadčasovost. Je zvláštní, že když uděláte akt v barvě, tak uvažujete, jestli to nepatří do Playboye nebo něčeho podobného. Jakmile nafotíte akt černobíle, je to, jako byste tu holku trochu oblékli, byli na ni hodnější, milejší…“ Jeho dlouholetou partnerkou byla herečka Daniela Choděrová, se kterou má dvě děti. S tou se před lety rozešel, on to svaloval na množství práce, jeho partnerka tvrdila, že si našel jinou a výrazně mladší. Dnes je jeho manželkou o dvacet let mladší Veronika Macková, také herečka, se kterou se seznámil při natáčení filmu Gangster Ka.
Své krásné, něžné akty přinesl ukázat i do Show Jana Krause, foto FTV Prima
David Koller plánuje muziku mezi vínem
Po prvním ročníku Koller Festu 2021, který loni zahájil pocovidové koncertní řádění Davida Kollera, se letos opět ve vinařství Lahofer v Dobšicích na Znojemsku s ním a jeho kapelou uvidíme (proč na Moravě? Protože David Koller žije se svou novou mladou rodinou v Mikulově). Jednodenní festival se bude konat 21. května a vedle Davida Kollera vystoupí skvělá kapela Prago Union. „Hraní na vinicích je v něčem jiné. Oblíbili jsme si ho nejen proto, že člověk může ochutnat opravdu dobré lokální víno, ale také proto, že vinice bývají umístěny v krásném prostředí a lidi jsou na hudbu perfektně naladění. A když se k přidá západ slunce... Těšíme se i na Ester Geislerovou s Johanou Ožvold v roli moderátorek, které dokážou festival od začátku do konce vést v neotřele pozitivním modu,“ dodává David Koller.
David Koller, foto Filip Čermák
Nové skladby My se vám ozveme, Pouta, Planeta bez paměti a Vězenkyně jsou vydány i s videklipy a dnes jdou dostupné na digitálních platformách nebo na YouTube:
Pouta
Planeta bez paměti
Všechny vyjmenované novinky zastřešuje graficky 'QR' kód od Davida Černého. David Koller pod něj se svou kapelou shrnul celou svou aktuální tvorbu. Píseň Pouta je nyní nominována na Skladbu roku v anketě Ceny Anděl Coca-Cola 2021.
David Koller se na vás těší i v roce 2022. Kromě jeho vlastní kapely ho budete moci potkat i na koncertech se skupinami Lucie a Jasná Páka. „S Jasnou Pákou vydáváme vinyl se čtyřmi skladbami a v dubnu je pojedeme představit lidem. Je to přesně dva roky, kdy jsme se potkali v Mikulovském studiu a nahráli session, ze kterých potom tři skladby vznikly. Kvůli covidu se všechny koncerty Jasné Páky rušily, o to víc se teď těšíme, že si zahrajeme živě, a navíc s novým playlistem, který by lidi mohl hodně bavit, alespoň tak, jako nás. Taky jsem rád, že si konečně zahraju s Michalem Ambrožem nebo Petrem Vášou na jednom pódiu,“ upřesňuje David Koller.
Arichteva na Nově
Veronika Arichteva se vrací před kamery, režírovat ji bude vlastní manžel Biser Arichtev. Půjde o seriál O mě se neboj, ve kterém hraje Veronika rozvádějící se matku dvou dětí, která se svým stále ještě manželem sdílí malý byt: „Od narození syna to sice není můj první návrat před kameru, ale určitě je to návrat k natáčení s manželem. A užívám si to moc. Jen to chce teď trochu víc plánování, aby nevyhrávaly pochybnosti, zda nebýt ještě doma s malým. Nejlíp je na tom Luka, ten si chvíle s babičkami a kamarádkami chůvami dost oblíbil. Tak se mi ulevilo a do práce chodím odpočívat. Ani Eva, kterou hraju, to ale nemá jednoduché a celkem rychle jsem ji pochopila. Je toho na ni hodně, o rodinu se přitom chce postarat nejlíp, jak může. Na rozdíl ode mne však nemá správného parťáka po boku. Uvidíme, zda ho najde.” Seriál se bude vysílat na Nově.
Veronika Arichteva, foto TV Nova
Detektivka Michaely Klevisové v televizi aneb Arichteva podruhé
Jedna z nejprodávanějších spisovatelek současnosti Michaela Klevisová obdržela v roce 2012 za román Dům na samotě Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. A právě touto knihou se Česká televize nechala inspirovat a natočila stejnojmenný film, který v premiéře odvysílá 6. března. Kniha je další ze série o kriminalistovi Josefovi Bergmanovi, toho bude hrát Luboš Veselý, jeho parťačku Veronika Arichteva, dále se ve filmu objeví Jiří Schmitzer, Vlastina Svátková, nebo Radek Holub.
Luboš Veselý a Veronika Arichteva, foto Česká televize
Ve středočeské vesnici se našla mrtvola mladé ženy. Pátrání po sériovém vrahovi otevírá cestu k temné minulosti. Kdo vraždí mladé dívky? V roce 2011 vydala spisovatelka Michaela Klevisová v nakladatelství Motto třetí knihu ze své sedmidílné detektivní série s kriminalistou Bergmanem – Dům na samotě. Ta se stala okamžitě bestsellerem. „V roce 2017 se mi ozval režisér Viktor Polesný, že si koupil audioknihu Kroky vraha, poslouchal ji v autě, příběh ho zaujal a chtěl by podle mých knížek něco natočit,“ prozradila spisovatelka, pro kterou je to filmová premiéra, přestože už v minulosti nabídky na zfilmování svých knih dostala. „Chtěla jsem práva poskytnout jedině člověku, který s nimi bude zacházet s respektem a v souznění s příběhem. A opravdu, Viktor Polesný napsal k Domu na samotě naprosto dokonalý scénář,“ pochvaluje si Klevisová. „Jen jsem upozornila na nějaké nepřesnosti týkající se tréninku dostihových koní. Jsem velký dostihový fanda, takže pro mě bylo důležité, aby v tomto ohledu bylo ve scénáři všechno správně,“ dodala.

Vložil: Michaela Špačková