Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hyperaktivní workoholička prozradila, čemu věří. Karty, horoskopy… Že by se tajemná ,moudrost‘ ze Slunečné šířila?

27.02.2022
Hyperaktivní workoholička prozradila, čemu věří. Karty, horoskopy… Že by se tajemná ,moudrost‘ ze Slunečné šířila?

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Plynulá proměna ze statkářky Týny v Slunečné ve Viky ze ZOO nedala Evě Burešové vydechnout. Na obrazovce se zpočátku její postavy dokonce i v televizní nabídce ,setkávaly'. Popularitu svých tváří se Prima prostě snaží využít beze zbytku.

VIDEO Hvězda stoupá vzhůru, to se na tuhle zajímavou mladou zpěvačku a herečku určitě hodí. Má za sebou víc než desetiletou úspěšnou kariéru v muzikálech, ale skutečně hvězdnou kariéru jí přinesly až seriály. Tak už to u nás bývá. Dobrý hlas se prosazuje pomalu, zato romantická role v televizi vykopne mladou herečku rovnou do nebes.

Díky seriálům Modrý kód, a hlavně Slunečná je známá ve všech domácnostech, kde se na televizi kouká. Z mladé zpěvačky se rázem stala žádaná herečka a už je tady velká role v dalším seriálu ZOO. Doufejme, že se neztratí tak rychle, jako se objevila, a že se dočkáme hlavně jejího zpěvu, protože hlas má velmi zajímavý a jako interpretka známých písní v netradičních aranžmá je prostě skvělá. ZOO jí v tomto směru dává v každém dílu předvést, co umí. A tak je teď herečkou-zpěvačkou na roztrhání. A samozřejmě se o ní také hodně mluví a drbe. Její lehce arogantní styl chování, za kterým nejspíš skrývá svou pravou tvář, bulváru skvěle nahrává.

 

The Sound of Silence:

Tajemná Lady X v seriálu ZOO

Svobodná matka s tinkturou z placenty

Bylo jí osmnáct, když zazářila v soutěži Česko Slovensko má talent, kde o ní porotce Jaro Slávik řekl, že je to nejlepší hlas z televizních soutěží, jaký slyšel. Na úspěch ve finále se rychle napojila muzikálová kariéra, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Broadway, Divadlo Hybernia. A také roličky v televizních seriálech. Ale až o šest let později přišla role sestřičky Petry v Modrém kódu a vzápětí velký úspěch v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Mladá herečka vylezla z ulity a brzy přišla i láska. Tenkrát si myslela, že na celý život, jen svatba s hudebníkem Michaelem Krásným se odkládala, protože Eva se nechtěla vdávat s bříškem. Těšení na miminko a lásku k partnerovi ale před fotografy rozhodně neskrývala.

Jenže jak známo, není všechno, jak se zdá. Po narození syna Nathaniela se vztahu přestalo dařit a najednou tu byla smutná svobodná matka bez partnera. Za svým si ale šla hrdě a jasně světu řekla, že rozhodně nedostala kopačky: „Ráda bych upřesnila pár věcí a jemně se k okolnostem vyjádřila. Partner mě neopustil. Partnera jsem opustila já kvůli důvodům, o kterých mluvit veřejně nebudu,“ uvedla na pravou míru na Instagramu, kde také poděkovala fanouškům za zprávy, plné podpory. Tehdy jen naznačila, že partner se jí ani synovi nevěnoval a ona dospěla k tomu, že jí bude lépe samotné. Sama nezůstala, hodně jí pomáhala maminka. Když bylo Nathanielovi rok a půl, přece jen si trochu povzdechla, že je toho na ni moc. Zkoušela novou roli v Činoherním klubu, natáčela, koncertovala a do toho chtěla být dobrou maminkou. „Jediný volný čas pro sebe mám po 18:00 večer, ale to už máme koupání a večerníček. Takže většinou to pak dopadá takhle: ‚Jasně, jen ho uspím a hned přijdu za tebou, pak ještě dodělám práci.‘ Hahaha. Ne, no,“ vysvětluje s ironií svůj každodenní rituál a konverzaci s tehdejším novým partnerem, na kterého už ale moc času a sil nezbývalo.

 

Česko Slovensko má talent:

Vzpomínáte si? Je to už déle než deset let, co brala dech porotě i publiku

Čím si hyperaktivní mladá žena dobíjela baterky? Měla na to hodně zvláštní metodu. Rodila za asistence duly a ta jí připravila elixír života z placenty. Napřed koktejl, který herečka po porodu vypila, pak kapsle a tinkturu pro pozdější časy. „Tinktura se užívá po pár kapičkách. Takže když mám nějaké špatné stavy, pár kapek si dám,“ prohlašovala tehdy a po hlavě se vrhala do práce. A dělá to stále. Není divu, že tělo občas vypoví službu, jako když uprostřed natáčení Slunečné skončila v nemocnici se zablokovanými zády. Tehdy tvrdila, že už ví, že musí zvolnit. Nevypadá to na to, ze Slunečné přeskočila rovnou do ZOO, v mezičase dělala porotkyni v další řadě pořadu Tvoje tvář má známý hlas, a jakmile to covid dovolil, naplánovala koncerty a nahrává videoklipy ke svým novým písním. V pořadu Showtime na Primě prozradila, že se rozhodla teď víc věnovat zpívání a nahrání písniček, protože ji to začalo zase bavit a spolupráce s Václavem Noidem Bártou jí jde k duhu. Impulsem k tomu byla písnička Malý princ – inu, matka se v ní přece jen nezapře.

 

Tvoje tvář má známý hlas:

Run To The Hills - Iron Maiden

Milenci se prostřídali, ale bez rodičů ani ránu

V období, kdy natáčela Slunečnou, zářila vedle nové lásky. Idyla s o šest let mladším tanečníkem Matyášem Adamcem vydržela asi rok, pak se ukázalo, že zajíček na Evinu rozjetou mašinu prostě nestačí. Jejím zázemím jsou především rodiče, kteří jí pomáhají se synem a všeobecně jí fandí a podporují její kariéru. Oba jsou hudebníci a v telentované dceři se odmala vidí. „Jsou velcí fanoušci seriálu Slunečná. Za chvíli mě asi vydědí, protože moje postava tam teď dělá šílené věci. Během karantény se máma s tátou dívali a já si hrála s Nathánkem ve vedlejším pokoji. Procházela jsem obývákem a oba mi řekli: „Ani sem nechoď,“ prozradila magazínu Téma.

„Samozřejmě v legraci, ale v tom dílu jsem zrovna vyhodila postavu Janka, kterou hraje Marek Lambora. Jednou jsem natáčela jejich reakce a oba to hrozně prožívali. Líbí se jim, jak hraju. Líbí se jim i moje koncerty. Myslím, že na mě jsou pyšní,“ radovala se Eva. Když se rozešla s Adamcem, padla voda na mlýn jejích fanoušků, kteří ji pořád chtějí vidět po boku partnera ze Slunečné Marka Lambory.

 

Eva Burešová se narodila 22.7.1993 v rodině hudebníků. Operní zpěv začala studovat v osmi letech, cesta ji ale vedla jinam. Po odchodu z oboru muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka studovala na mezinárodní konzervatoři obor Muzikál, Jazz a World Music. Hrála v řadě muzikálů (Hamlet, Dracula, Čas růží...), vyzkoušela i činohru, například na Shakespearovských slavnostech v Zimní pohádce. Umístila se na 2. místě v pořadu Česko Slovensko má talent, na 2. místě skončila i v soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Proslavily ji seriály Modrý kód, a hlavně Slunečná, která jí vynesla ohromnou popularitu rolí Týny Popelkové. Její hlavní doménou ale zůstává zpěv, který nyní kromě herectví předvádí v seriálu ZOO, kde se objevuje na konci každého dílu jako barová zpěvačka, tajemná Lady X.

 

Trápení s fanoušky

Takový krásný pár, pročpak se, Evičko, nedáte dohromady s Markem Lamborou? To byla velmi častá otázka fanoušků Slunečné na Facebooku. „Už mě, prosím, přestaňte dohazovat Marku Lamborovi. Nic spolu nemáme a ani mít nebudeme. Matyášovi musí být nepříjemné, že nás dávají dohromady s Markem. Marka mám ráda jako kamaráda, ale to je všechno. Už si uvědomte, kde končí seriál a začíná skutečnost,“ kárala fanoušky v době, kdy randila s mladičkým tanečníkem. Vůbec si nebere servítky a svým obdivovatelům to bez obalu natře, i když ji za něco kritizují.

Před časem jí bylo řečeno, aby se moc neusmívala. „Vždy, když jsem otevřela nějakou diskuzi pod článkem se mnou, našlo se minimálně pět komentářů o tom, jak odporný úsměv mám a jak bych se už nikdy neměla usmívat,“ řekla pro web super.cz. „Nikoho z těch lidí nezajímalo, kdo jsem, co dělám, ale všichni s naprostou jistotou věděli, jak bych měla a neměla vypadat. Diskuze už nečtu,“ tvrdí nekompromisně herečka. „Já se smát budu stále a ještě víc! Smích totiž léčí. Takže doufám, že všechny, co tyhle komentáře psali, ten můj úsměv vyléčí z toho psát nenávistné kraviny na internet a ničit šťastným lidem radost,“ dodala.

 

Noc:

S Václavem Noidem Bártou

Nový seriál, nová láska, žádné těhotenství!

Momentálně hraje nezávislačku Viki v seriálu ZOO. Holka je to rázná, i když se s ní život nemazlil, podstrčil jí parchanta přítele, který ji okradl o firmu, a ještě si na ni dělá nároky. Je ale celkem jasné, že dříve či později to začne jiskřit mezi ní a soudcem Křížem, kterému hlídá děti. Však také jeho představitel Robert Urban je fešák. Možná aby jí diváci dali pokoj a nezačali ji dávat dohromady s novým hereckým partnerem, odtajnila Eva před pár měsíci novu lásku. Tentokrát se vyhnula divadelnímu prostředí a sáhla mezi jiné celebrity – už víc než rok si pozvolna pěstuje vztah s šéfkuchařem a porotcem pořadu MasterChef Přemkem Forejtem. Možná je spojuje i to, že jsou oba rodiči, Přemek se netají tím, že velkou roli v jeho životě hraje sedmiletá dcera Stella, takže má jistě pochopení pro Eviny mateřské povinnosti. Navíc si Nathaniel a Stella údajně skvěle rozumí.

V článku na Kafe.cz tak autor uvádí: „Naše děti mají talent zachytit krásné okamžiky,“ sdílela seriálová hvězda fotografii, na níž je její syn se svou novou nevlastní sestrou. Tak daleko ale Eva s Přemkem nejsou, svatba se zatím nechystá. Přesto se v posledních týdnech objevily v tisku spekulace, že je Eva těhotná. Možná to vzniklo z toho, jak ve finálových dílech Slunečné běhala v šatičkách, ve kterých tak trochu vystrkovala bříško. No, hrála matku po porodu, že... A možná ji zase bolela záda... Sama výroky o těhotenství rozhořčeně popírá: „Rozhodně těhotná nejsem a ani to není v plánu. Takových drbů jsem slyšela loni asi deset. To už bych musela mít mateřskou školku,“ odpověděla se smíchem na dotaz Blesku. A pro Extra.cz, kde se objevila ,zaručená zpráva od zdroje z natáčecího štábu ZOO o tom, že je Eva ve třetím měsíci', to ještě zlostněji rozvedla: „Těhotná nejsem, tyhle spekulace nejsou pravdivé. Za poslední půlrok se v mém životě událo tolik zajímavějších věcí, o kterých stálo za to psát, než jsou tyhle blbosti,“ odpověděla rázně. Prostě se s ničím nemazlí. Ani ona ani její partner totiž na ,tyhle blbosti' nemají čas. Užívají si společné chvíle, kterých pro oboustranné vytížení není mnoho, a na oslavu prvního výročí vztahu si pořídili stejné tetování. Inu, temperament se nezapře.

 

Pokud chcete Evu Burešovou slyšet zpívat naživo, můžete navštívit třeba její koncert s Ondřejem G. Brzobohatým v Ostravě 22. dubna 2022 nebo koncert Eva Burešová & Robin Mood v Malostranské besedě v Praze 1. května 2022.

 

Proč jsou Salvatore a v co všechno věří

Herečka má kromě tetování občas nejrůznější úlety. Syna křtila v Itálii a tam dostal druhé jméno Salvatore. „Když měl můj syn křtiny v Itálii, dostal jméno Salvatore a já jsem si to jméno vzala také, abychom se se synem jmenovali stejně,“ vysvětlila v rozhovoru pro magazín Prima ženy. Také prozradila, že jméno pro syna Nathaniela vybrala podle numerologie. Kromě toho prý věří v astrologii nebo na andělská čísla. „V astrologii také věřím. V jednom postu na sociálních sítích jsem psala o andělských číslech, protože jsem všude kolem sebe viděla stejná čísla, a pak jsem zjistila, co to znamená. To se některým věřícím na sociálních sítích nelíbilo stejně jako mé sestře, která je silně věřící, chodí do kostela a tvrdí, že bych na karty a všechny takové věci věřit neměla. Já s tím moc nesouhlasím, pokud věřím, že existuje Bůh, který je také neviditelný, tak nemůžu tvrdit, že neexistuje nějaká jiná energie. Věřím, že existují duchové, věřím v karty, že někdo může něco vypočítat z numerologie, je to pořád nějaká energie a rozhodně si ráda nechám poradit,“ vysvětluje.

 

Úsměv Mony Lisy:

 

S Bohem si to ale také rozházet nechce, jak vysvětlila v rozhovoru pro Svět ženy. „Věřící jsem, ale do kostela každou sobotu nebo neděli nechodím. Zajdu tam, když to tak cítím. Pro mě je spojení s Bohem důležité, intimní a věřím, že mě slyší, aniž bych musela jít do kostela. Každý večer a ráno se modlím, snažím se k lidem chovat slušně, pomáhám jim, myslím, že to bůh vidí, a nemusí si dělat čárky, kolikrát jsem byla v kostele. Samozřejmě když je mi nejhůř nebo opravdu smutno, jdu si do nejbližšího kostela posedět a je mi tam dobře. Kdekoli hrajeme, vždycky navštívím místní kostel. Baví mě to a naplňuje. Možná, že i víra je pro mě hnacím motorem a důvodem, proč se mi v některých věcech daří. Když se mi totiž něco nepovede, nehroutím se, ale beru to tak, že moje cesta je nějak připravená, a věřím, že mě někdo chrání. Snažím se řídit tím, že když je člověk dobrý, pak se mu děje dobré, i když to v tu chvíli jako dobré třeba necítí.“ Pokračuje tím, že se dovede na Boha občas i zlobit, však se s její životní cestou nijak nepárá. „To víte, že jo. Samozřejmě. Říkala jsem si: Proč mi to děláš, vždyť já jsem tady pro tebe, snažím se a ty takhle? Ale pak mi dojde, že je to vlastně dobře. Překážky mě vždycky někam posunou, ať už ve vztazích, nebo v práci. Když jsem nedostala třeba nějakou roli, po které jsem toužila, a bylo mi to líto, tak jsem později zjistila, že to bylo dobře, protože jsem na ni v tu chvíli neměla. Anebo by mě to moc rychle posunulo nahoru a já bych v dané době úspěch neunesla. Jindy vzápětí přišla mnohem lepší nabídka. To samé platí i o vztazích. Věci, které jsem zažívala a o nichž veřejnost ani neví, ze mě udělaly člověka, jakým jsem nyní, obrnily mě a teď jsem na mnohé připravená tak, jak asi málokterá holka mého věku. Všechno je, jak má být. Hodně na to věřím. Je to i taková moje obrana. Spousta lidí, kteří nejsou věřící, říká, že bůh je naše omluva pro všechno. A možná mají pravdu. Pocit, že na vás někdo dohlíží a hlídá vaši cestu, je super. Člověk se cítí v bezpečí.“

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková