Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prima našla 6 krasoňů. Jan Kopečný je nejhezčí, vytáhli ho z ‚Tváře‘. Jo, a má Botox. VIP skandály a aférky

24.02.2022
Prima našla 6 krasoňů. Jan Kopečný je nejhezčí, vytáhli ho z ‚Tváře‘. Jo, a má Botox. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Jan Kopečný na PR snímku k ZOO

Televize Prima v současné době válcuje televizní vysílání seriálem ZOO. Zde se objevuje plejáda známých tváří, které hrály v jiných primáckých seriálech, hlavně ve Slunečné. Vidět v něm ale můžeme také Jana Kopečného, hezouna, který je známý hlavně jako muzikálový sólista, hrál snad ve všech známých muzikálech… Na TV Nova slušně zabodoval v populární ‚Tváři‘, pak ho využili na pidiroličku v ‚Ordinaci‘, ale dál už nic. Není divu, že kývl na nabídku FTV Prima, zahrát si v jejich seriálu větší roli, byť padoucha. A proč 6 krasoňů? PR oddělení Primy tento seriál mimo jiné promovalo pomocí šesti účinkujících hezounů, z nichž známí jsou dva – David Gránský a Štěpán Benoni. Ti ostatní jsou noví, neokoukaní, právě jako naše dnešní ‚hvězda‘.

V seriálu ZOO hraje Jan Kopečný Kamila, který se neštítí žádné špinavosti, což je změna oproti rolím klaďasů, které dosud hrál. V seriálu se bude nehezky chovat ke své bývalé dívce Evě Burešové a ta nezaváhá a uštědří mu pořádnou facku. Vše bylo pochopitelně jen jako, pro Jana Kopečného to byla ale nová situace: „Nikdy jsem ránu od ženy nedostal, a ani netočil,“ říká. Záběr se musel několikrát opakovat: „Bylo to velmi zábavné, protože jsme to s Evou točili několikrát. Předcházelo tomu i polití, které na první pokus úplně nevyšlo, tak se muselo sušit oblečení, aby všechno mohlo navazovat. Bylo to akční.“

 

Jan Kopečný jako Kamil Ovčík: Velký záporák a hajzlík každým coulem. „Tipuju ho na to, že je pěkně zhrzený, protože ho Viky opustila. Chce ji zpátky a snaží se ji všemožnými triky získat zpět. Neštítí se na ni svalit svoje exekuce, vydírá ji.“ Kopečný tak vyměnil muzikálové role romantických hrdinů za záporáka. „Baví mě to, je to role, není to můj život, ale trošku se bojím, jaká bude reakce okolí. Nevím, zda si to divačky nepřevedou i do skutečného života, že takový jsem. Nejsem!“

Eva Burešová si natáčení prý vychutnala. „Evu to bavilo moc, užívala si to, i když se mě ani nedotkla. Měli jsme u sebe profesionální dozor – kaskadéra Petra Drozdu, který se o podobné scény stará. Když jsem to pak viděl na obrazovce, jak jsme to natočili, tak jsem byl překvapený, jak moc reálně to vypadá,“ prozradil herec. Hrát zápornou postavu se nejprve obával: „Nejprve jsem se bál, že si budou lidé Kamila ztotožňovat s Honzou Kopečným, ale naštěstí nestalo se tak. Občas mi někdo napíše, jak toho hajzlíka pěkně hraju, což je milé a potěší mě to. Jsem rád, že je to na obrazovce uvěřitelné a mám z ohlasů na sebe i celý seriál ZOO radost“.

 

Foto jako důkaz. Kopečný, který léta nosil mařenu (slušela mu), si udělal selfíčko v divadelní šatně. Holky, hlídejte si tlak, ať to s vámi nesekne... (Kluci taky, pochopitelně :-)) Foto se svolením Jana Kopečného  

Z lásky k muzice do SuperStar

Jan Kopečný se k herectví dostal přes zpěv. Od dětství se připravoval na dráhu zpěváka, chodil do lidové školy na zpěv a na akordeon. „Tak trochu za to může hlavně můj děda. Ten totiž řekl mým rodičům, že mám hudební vlohy a poradil jim, ať mě přihlásí do základní umělecké školy. Tím to vlastně celé začalo. Děda je totiž muzikant a od mládí hrál na trumpetu a hrál i zpíval v kapelách na jihu Čech.“ Jak sám přiznal, láska k muzice ho vedla do SuperStar, přesto pamatoval na zadní kolečka a šel na gymnázium: „Až někdy kolem patnácti mě to začalo pořádně bavit, protože se na to dobře balily holky. Až v té době mi muzika začala určovat životní směr. Nicméně když jsem měl po SuperStar nabídku na konzervatoř, tak jsem toho nevyužil. Tehdy jsem byl na gymplu, chtěl jsem si ho dodělat a zpívání se věnovat později. Potom jsem šel dokonce na vysokou ekonomku, což byl takový můj plán B. Na muziku jsem ale nezanevřel a věnoval se jí naplno. Šprtání mě nikdy moc nebavilo.“ V SuperStar se mu dařilo, porota poznala talent a Jan Kopečný se dostal mezi deset nejlepších.

 

Frontman skupiny Botox, foto se svolením Jana Kopečného

Muzikál – práce na celý život

Jeho srdce si místo ekonomiky získalo zpívání. První velkou úlohu získal v muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků, který se hrál v Českém Krumlově v otáčivém hledišti. Následovala role v muzikálu Romeo a Julie, poté zamířil do Prahy do muzikálu Othello v Divadle Kalich. Díky roli v muzikálu Čas růží se setkal s Karlem Gottem, který ho naučil, že je dobré nezanedbávat své fanynky. Muzikál bere jako práci, ale práci, která ho baví: „Producent Olda Lichtenberg mi jednou řekl, že s muzikálem se i stárne. Teď hraju d‘Artagnana, ale pak můžu hrát Athose. Záleží, jak budou fungovat hlasivky.“ Před několika lety založil vlastní kapelu Botox, jak sám říká, v kapele je sám za sebe, kdežto v muzikálu má roli. Uvědomuje si ale dobře, že kapela je spíš koníček, zatímco muzikál jistý příjem. 

MUŠKETÝR VÍ, JAK ŽÍT (klip na motivy představení Divadla Broadway; Jan Kopečný, Peter Pecha, Petr Ryšavý, Josef Vágner) 

S Lucií Borhyovou na cameo v Ordinaci, foto TV Nova 

Jedna z hvězd Tváře

Fešného Jana Kopečného si povšimla také TV Nova, která mu dala šanci v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. „Člověk se dostane do širšího povědomí a více lidí jej vidí spíše jako osobnost jako takovou než jen v nějaké roli. V těch show jsem mohl být částečně více za sebe než v divadelní roli," hodnotil svou účast. Jeho osobní život je také bez skandálů, řadu let je jeho partnerkou tanečnice Věra Vodičková. I když, kdo ví. Na jeho Instagramu totiž soukromý život moc neprezentuje.

 

Tvář: Susan Boyle, foto TV Nova

David Matásek slavil na place

Televize Prima dokončila už pátou řadu seriálu Polda. Po poslední klapce seriálu se ale herci nerozutekli domů, ale šli oslavovat padesáté deváté narozeniny Davida Matáska, což bylo pro oslavence překvapení. „Bylo to příjemné, i když krátké. Ale jsem rád, že si vzpomněli,“ pravil David Matásek. A jak bude oslavovat on sám? „Není to nic kulatého, takže tak nějak normálně a v klidu. Těším se, bude to fajn. Se ženou jsme si slíbili, že spolu pojedeme na výlet a děti na chvíli odložíme. Ony to bez nás přežijí a my taky,“ prozradil herec.

 

Matásek dostal dort

V jednom z dílů se děj přenese na hory, kde se David Matásek představí v retro lyžařském úboru: „Polda je taková konstantní figura, nemá žádný vývoj, takže já ho ani nijak neměním. Podívejte se na něj,“ říká herec, jinak vášnivý běžkař. „Jsem ryzí běžkař. Mám rád, když se člověk může proběhnout, když má čas, který bohužel poslední dobou moc nebyl.“

 

Jede se na hory

Vyšehrad v kinech už v dubnu

Lavi, Lavi, Lavi, řítí se jak lavina… Seriál Vyšehrad o výstředním fotbalistovi Juliovi Lavickém získal na internetu velkou popularitu. Střílel si totiž z našich fotbalových primadon a bylo hned několik fotbalistů, kterým se hlavní hrdina podobal. Již před časem se začal natáčet celovečerní snímek Vyšehrad: Fylm, který bude mít konečně premiéru. V hlavní roli pochopitelně s Jakubem Štáfkem, který film také produkuje. „Vyšehrad: Fylm je oproti seriálu taková větší pohádka. Pro dospělé. Je nekompromisní. Má ale velký přesah, nese poslání životní i sportovní, snaží se jít víc do hloubky. Kromě toho, že sleduje Laviho a jeho život, snaží se taky nějakým způsobem upozorňovat na nešvary českého fotbalu, aféry těch nejvyšších představitelů českého fotbalového prostředí a téma fair play,“ vysvětlil herec Jakub Štáfek. Kromě herců se ve filmu objeví i známí sportovci jako Tomáš Rosický, Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jan Koller, Tomáš Řepka, Václav Kadlec, Roman Bednář, Ondřej Pavelec či Jakub Voráček.

 

 

„Všem těm sportovním mega hvězdám v našem filmu říkáme nejdražší komparz všech dob. Byl jsem ale upřímně překvapený z herectví Patrika Bergera nebo Vládi Šmicera. Tomáš Rosický zase díky svým zkušenostem zasahoval i do scénáře. A těch jmen bylo mnohem víc, třeba i Marek Matějovský, Daniel Pudil, Lukáš Zelenka, Radko Gudas, Jirka Tlustý, Petr Mrázek, MMA fighter Jirka Procházka… Chtěli jsme byť i sebemenší roli obsadit dobrým hercem, sportovcem a hlavně naším kamarádem,“ svěřil se Štáfek. Premiéra je naplánovaná na 14. dubna.

 

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková