Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Shoďte půl metráku, a pak ji dostanete. Svérázný Moravák Kozub poradil, jak ulovit krásnou tanečnici

20.02.2022
Shoďte půl metráku, a pak ji dostanete. Svérázný Moravák Kozub poradil, jak ulovit krásnou tanečnici

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Herec, komik, zpěvák a režisér Štěpán Kozub v Show Jana Krause

VIDEO Ostravského herce Štěpána Kozuba je všude plno. Hraje v mnoha filmech, je tváří stále populárnějšího Divadla Mír, vystupuje v rámci čtveřice Tři tygři. Není se tedy čemu divit, že ho pozvali také do Show Jana Krause.

Jeho rejstřík je velmi široký a aktuálně ho můžeme vidět v ostravském Divadle Mír, jehož publikum mu vyhovuje. „Jsou takoví vděční a snesou hodně. Většina z nich jsou neúspěšní herci a mají potřebu hrát s vámi, nahazují mi a říkají, co mám říkat. A když to řeknu blbě, řeknou, to je debil,“ konstatoval a připomněl, že divadlo založil někdo jiný. „Albert Čuba kolega a můj bývalý pedagog. Doteď tvrdí, že jsem díky němu tam, kde jsem, a právě on mě učil různé herecké metody a přístupy učení,“ vysvětlil Štěpán s tím, že dnes již pětiletému podnikatelskému projektu zatím daří.

 

Divadlo Mír – Adama Eva:

v show 7 pádů Honzy Dědka

„Když jsem poprvé přišel, byly tam trosky a cihly a Albert říkal, tady budeme budovat kulturu v Ostravě.“ V prostorách bylo nejprve kino, poté vietnamský obchod. „Na půdě našli asi tři sta kilo marihuany, tak to zavřeli,“ smál se Štěpán, který si ale nebyl jistý, zda Čuba budovu koupil, nebo pronajal, takže mu Jan Kraus prozradil, že ji Čuba nedávno koupil a provozuje společnost s ručením omezeným: „Tak to bude on, omezený!“ dodal Štěpán.

 

Štěpán Kozub se narodil v Bohumíně, v dětství ale trpěl astmatem, takže se rodina přestěhovala do lázeňského Javorníku. Ve škole mu učení moc nešlo, manuálně také nebyl právě zručný, a tak přemýšlel co dál. A protože ho bavila recitace, zkusil Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a byl přijat na obor herectví. Tam potkal svoji ženu Barboru, s níž má dceru Anežku, a svého učitele Alberta Čubu, jenž ho zlanařil pro své Divadlo Mír, které se proslavilo během pandemie díky internetovému seriálu sKORO NA mizině.

 

Role v hororu

Toho, že je velký talent, si všimli i v zahraničí. „V Las Vegas jsem dostal cenu za jeden krátký hororový film,“ připomněl, že na filmovém festivalu získal hlavní cenu pro nejlepšího herce v krátkometrážním českém thrilleru Ruchoth Raoth. „Hrál jsem tam schizofrenního kluka,“ popsal svou roli a dodal: „Tady není moc příležitosti hrát v hororech, s když už se něco točí, tak z toho vznikne horor úplně omylem.“

 

sKORO NA mizině:

Samec s troškou zlata

Štěpán je několik let ženatý se spolužačkou z konzervatoře. V show sice prohlásil, že na svoji image dbá, nejspíš ale šlo o jeho další vtípek. „Volala mi babička, protože věděla, že jdu k vám. A říkala mi Štěpánku, hlavně se dobře obleč, proto jsem si vzal tohle vytahané tričko. Mám určitý mužský přesah, protože mám holou hruď a je mi trochu vidět ochlupení. Takže jsem samec a tady mám trochu zlata, jako že se mám dobře A tady je to natrhlé, jako že jsem rocker a pankáč.“ Na rozdíl od okolí se svou vizáží prý problém nemá. „Oni se tak potutelně smějou, myslí si, že jsem znetvořený,“ dodal a Jan Kraus se podivil, proč se prezentuje jako neatraktivní člověk. „Tohle jsem já, takhle jsem přirozený,“ vysvětlil Štěpán.

 

Tři tygři – Pražskej týpek ve vostravským džymu:

Jak získat tanečnici

 „Já jsem šéf, žiju doteď v tom, že jsem šéf. Mám takový hrneček, kam dávám peníze. Dám tam třeba osm tisíc a řeknu, že tenhle měsíc je takový slabší. A pak si kupuji zlato,“ popsal svůj domácí systém hospodaření. Jeho manželka Barbora je jeho bývalá spolužačka je tanečnice a Štěpán prý kvůli ní dokonce výrazně zhubl, o celých 53 kilogramů. A nakonec ji získal po usilovném snažení. „Asi po dvou měsících na škole, ale hodně jsem upozorňoval, že tady jsem a jsem připravený. Hodně jsem taktizoval, všimla se mě, protože jsem kolem ní pořád kroužil. Pak jsem to udělal tak fikaně, že jsem se začal kamarádit se všemi jejími spolužačkami. A nastal problém, že z těch osmi spolužaček se mnou tři chtěly chodit. Ty mě ale nebraly. Zvážil jsem to a nakonec šel do mojí ženy. Když jsem se k ní dostal, myslela si, že jsem někdo jiný. Spletla si mě se spolužákem, který je mi podobný, a začala si s ním psát. Pak šla ve škole po chodbě a dívala se na mě tak, jakože to byla včera super konverzace. A já nechápal, o co jde. Až potom zjistila, že on nejsem já.“

 

Jan Hřebejk ho obsadil do filmu Zahradnictví: Dezertér, později ještě do temné série Rédl ze začátku devadesátých let. V internetovém seriálu Lajna si zahrál hokejistu, objevil se i na televizní obrazovce v seriálech Případy 1. oddělení, Specialisté či Policie Modrava a nejnověji ztvárnil postavu Urbana v druhé epizodě krimiseriálu České televize Stíny v mlze. V roce 2020 debutoval také jako režisér, se svým učitelem Albertem Čubou natočil komedii Riško a Fučo: Na konci cesty. Loni natočil tragikomedii Volným pádem, v níž jeho kolega z ostravské komediální a improvizační show Tři tygři Robin Ferro ztvárnil hlavního hrdinu, introvertního pokladníka Michala.

Vložil: Michaela Špačková