Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Můžu říct, co si myslím. Tomi Paci má konečně svobodu. A pohodu. A fakt dlouhou mařenu. VIP skandály a aférky

15.02.2022
Můžu říct, co si myslím. Tomi Paci má konečně svobodu. A pohodu. A fakt dlouhou mařenu. VIP skandály a aférky

Foto: Frekvence 1

Popisek: Tomáš Matonoha

Herec Tomáš Matonoha se stal rozhlasovým moderátorem. Nově je možné ho slyšet na rádiu Frekvence 1, kde moderuje pořad Popolední pohodička. Naladit je ho možné každý všední den mezi 13. a 14. hodinou.

Herec s typickým rozcuchem je za tuto práci pochopitelně rád: „V určitém věku není na škodu trochu zpomalit, uvolnit se a někde se usadit. Já si našel Frekvenci 1 každý den po poledni,“ říká o nové roli rádiového moderátora Tomáš Matonoha. S úsměvem ještě dodává: „Bude to v klidu a na pohodu.“ K mateřskému rádiu má prý blízký vztah: „Znamená pro mě něco, co slyším, kam přijdu. Na benzinkách, v kavárnách, doma, prostě všude.“

 

Práci v rádiu oceňuje: „Je tam klid, pohodička, že můžu říct, co si myslím, co cítím.“ Žádnou velkou přípravu prý před vysíláním nechystá: „Nejdůležitější je se psychicky naladit do pohody, aby pak šla i do éteru.“ Foto Frekvence 1 

Chtěl na práva, skončil na JAMU

Tomáš Matonoha je původem Brňák, jako dítě musel být asi pěkné číslo: „Dlouho jsem měl samé jedničky a kamarádil jsem se se zlobivými spolužáky, kteří mi zakazovali kamarádit se s jedničkářema. Byl jsem hodně ovlivněn,“ uvedl pro web Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami. Po základce následoval gympl, poté se chtěl stát právníkem a dvakrát usiloval o to, aby se dostal na práva - leč nepodařilo se. A tak následovalo JAMU, vlastně jako záchrana. Dostal se hned napoprvé. V Show Jana Krause ale zmínil i jiný důvod, proč šel mezi umělce: „Já jsem vlastně začal jako muzikant a chtěl jsem jím být.  Ale nebyl jsem z muzikantské rodiny, rodiče byli inženýři, tak jsem se nemohl vecpat do té brněnské hudební scény. Pročež jsem šel na JAMU na herectví, abych se dostal mezi umělce,“ konstatoval Tomáš Matonoha.

 

Tomášův herecký ročník. Najdete ho? Foto se svolením Tomáše Matonohy

V Hadivadle a Poldovi

V roce 1994 získal angažmá v Hadivadle, zároveň působil v brněnském Divadle v 7 a půl. Poprvé si zahrál v komedii Byl jednou jeden polda s Ladislavem Potměšilem: „On byl člověk, který byl hodně v pohodě, nebyl žádný prudič, že by z něho měl začínající herec strach. V té době jsem byl ještě student,“ uvedl pro iDnes.cz. Divoká devadesátá léta má i s odstupem rád: „Hlavně ta první polovina devadesátek byla extrémně intenzivní, poněvadž to bylo období, o kterém říkám, že skončil socialismus, a ještě nezačal kapitalismus. Byla to podle mě naprosto nejsvobodnější doba, co tato republika zažila. Je mi vlastně trošku líto mladé generace, která na rozdíl od nás má opravdu všude zákazy, nařízení. My jsme si tehdy mohli dovolit všechno, protože stará nařízení přestala platit a nová ještě nezačala,“ svěřil se v iDnes.cz.

 

Tu a tam se ostříhá, ale už zase zapustil řepu... Na snímku jako slušný boy u Jana Krause. Foto FTV Prima

Jako Tomi Paci

Jeho velmi výraznou rolí v televizi byl bývalý rocker Tomáš Pacovský v Comebacku. S postavou, která mu sedla, měl ale velmi málo podobného: „Tomi Paci je přeci jen sitcomová postava, velmi stylizovaná a podobnosti mezi mnou a jím je tam opravdu velmi málo," prohlásil v Aha. Seriál měl velký úspěch: „Já si myslím, že se scenáristickému týmu podařilo být v pravou chvíli na pravém místě a se správným projektem. Druhá věc je, že tam je osobitý, jedinečný a originální humor, který si získal jak děti, tak vzdělané lidi, tak ty, kteří mají rádi jednodušší humor. Vkusem se podařilo trefit do široké škály diváků, což se nedaří každému, poněvadž humor je široký, každý má rád jiný typ," řekl pro Život v Česku. Comeback se přestal točit, protože Nova pro něj bohužel nenašla další finance. Nedávno herec přiznal, že by se do Comebacku rád vrátil. Ostatně muziku miluje pořád, před pár lety oprášil svou kapelu Inspektor Kluzó, se kterou vydal desku Dáma a pes. Jeho další vášní jsou stand up výstupy, oceňuje hlavně to, že má okamžitou odezvu.

 

V Comebacku. Fantastickej seriál, pořád. Foto TV Nova

Spokojení manželé

Více než 18 let je manželem herečky Lucie Benešové, se kterou se seznámil díky režisérce Ireně Pavláskové: „Na zkoušce dialogu v České televizi. Tam jsme se viděli poprvé a myslím, že to byla velmi příjemná inscenace i vtipná. Taková bakalářská povídka to byla, žádná velká filmová televizní inscenace. Je to už dávno,“ vzpomínal v iDnes.cz. Dohromady vychovávají čtyři děti, nejstaršího syna má Lucie z partnerství s Filipem Blažkem, nejstarší dceru si pár osvojil. Jejich vášní je jezdění karavanem, Tomáš je také milovníkem silných motorek.

 

S manželkou na premiéře v kině, foto CineStar

Končí model muž a žena? Dokument napoví

Jana Počtová natáčí vskutku svérázný dokument. Jmenuje se Šťastně až na věky. Velmi často se můžeme doslechnout o tom, že jsou osoby, které se označí za nebinární, tedy mimo ona známá dvě pohlaví, dále pak, že někteří vyznávají zcela volný vztah bez omezení, či že někteří žijí ve trojicích, nebo čtveřicích. Právě o tom by nový film měl vyprávět a účastníky těchto vztahů zpovídat: „Jak vypadají partnerské vztahy 21. století? Přestává monogamní model muž a žena v dnešní době stačit? Nejsou podoby lásky ve skutečnosti rozmanitější než ty, které společnost akceptuje jako normu?“ ptá se Jana Počtová.

 

Dagmar, režisérka s kameramanem stojí nad ní. Foto BontonFilm 

Premiéra dokumentu je plánována na 14. února 2023. O zajímavé protagonisty nebude jistě nouze: „Nebinární propagátor polyamorie Fró chodí s Honzou, ten ale žije ve společné domácnosti s Andreou. Andrea se vídá s Jakubem, který žije s Michaelou. Dohromady tvoří takzvanou polykulu. Alexandr a Šárka se rozhodli pro otevřený vztah. Čtyřicetiletá Dagmar udržuje dlouholetý vztah se zadaným partnerem. Miroslava, kterou manžel „vyměnil za mladší model“, partnera zas hledá na internetu. Poslední dvojicí naší mozaiky jsou katolíci Kristýna a Mirek, kteří věří, že opravdová láska je možná jen v monogamním vztahu. Zatímco pro Kristýnu je vztah, do něhož si přivedla malého syna druhým pokusem, Miroslav s prvními intimnostmi i společným bydlením čekal až do svatby,“ píše distributor BontonFilm. 

Jardovi bude zítra padesát!

Jarda Jágr slaví padesátku. Dárků se sejde jistě mnoho, jeden z nich už dostal. Jde o jeho životopisný komiks, který vyšel již loňský rok. Náš legendární hokejista ve dvaceti letech prohlásil: „Já jsem jednou řekl, že chci bejt nejlepší na světě, a já na tom pořád trvám,“ a dnes je jasné, že se mu tak po všech stránkách podařilo, protože v jeho branži asi nelze dosáhnout více. Komiks Jágr, legenda líčí Jágrův život od narození až po konec angažmá v Pittburghu. Autoři komiksu jsou Lukáš Csicsely a Vojtěcha Šeda a doposud se prodalo na 4000 výtisků. Prima připomene 15. února, v den jeho narozenin, hokejistu pořadem Máme rádi Jágra, což bude obdoba pořadu Máme rádi Česko. Chybět nebudou ani dvě z mnoha Jardových známých partnerek – Iva Kubelková a Inna Puhajková.

 

Šéf nakladatelství 65. pole Brandejs dovezl Jágrovi komis až na kladenský led, foto 65. pole

Agáta v kině

V kině se konala premiéra nového hollywoodského trháku Uncharted, kam sezvali mnoho celebrit, včetně Agáty Hanychové, která kupodivu nebyla na horách, ale zavítala i do Prahy. Do kina ji doprovázel její syn, lékaře, se kterým by měla nějaký ten měsíc randit, nechala doma. Toho si pochopitelně povšimla média a rozjely se spekulace, že fešný lékař opět neprošel tříměsíční zkušební lhůtou, jak je to u Agáty běžné.

 

Agáta se synem, foto Cinema City

 

Vložil: Michaela Špačková