Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pozor, ministrovi jde srdcová sedma. Komentář Štěpána Chába

komentář 14.02.2022
Pozor, ministrovi jde srdcová sedma. Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením Vlastimila Válka

Popisek: Vlastimil Válek, Marian Jurečka, Petr Fiala a v pozadí Ivan Bartoš

Drahý pane ministře Válku, koukal jsem na vaši hru, krásná, prstíkem přesunout devítku, dát ji na desítku, osmičku na devítku, sedmičku na osmičku a uzavřít cyklus. Jak jen to je jednoduché a přímočaré. Takové bez zádrhelů a lidských výmyslů a vrtochů, že, pane ministře. A není se co divit, že přesně takovou chcete i společnost, které máte v plánu nadělit ta nejpřímočařejší nařízení.

Třeba to o očkování dětí 12 až 15 let. No pane ministře, to jste kabrňák. Krásně přímočarý. Posunout prstíčkem na displeji České republiky část populace a oznámit – vy se očkujte. Dobře, ne vy se očkujte, vy si dejte třetí nářez očkování. A jedeme, pane ministře. EMA, to je Evropská léková agentura, tak ta zcela zpátečnicky oznámila, že třetí očkovací dávku dětem radši nedávat. Pane ministře, takové váhání by se nemělo odpouštět, uznejte. Co na to náš SÚKL, co, pane ministře, postavil se na správnou stranu? Ale ne, i on zradil a vydal prohlášení, že není dostatek dat potvrzujících, že třetí dávka přinese více výhod, než nevýhod. I SÚKL nedoporučuje. Zbabělci, Jidášové zaprodaní.

Ještěže máme tak hrdinného ministra, který vzdor všem autoritám vydá nařízení, že děti od 12 do 15 let se mohou řadit do fronty na třetí očkovací dávku. Pane ministře, jste frajer, právě jste napasoval osmičku na krále. Sice to je mimo pravidla, ale takový vy jste. Prostě démon našeho zákonodárného sboru kleštěnců. Hosana a sláva na nebesích. Co bychom si bez vás počali.

„Jako lékaře, který se celý život věnuje imunologii, mě zaráží, že přestože svět má už dnes k dispozici mnoho dat, o účincích vakcín se téměř nevede otevřená debata,“ řekl pro Echo24 imunolog Jaroslav Svoboda. A dodal, že v současné éře omikronu vakcinace prakticky ztrácí na významu. Na což radiodiagnostik Válek, tohoto času ministr českého zdravotnictví, zareaguje přetáhnutím prstíku po displeji mobilu a přesunem několika málo karet do příslušných chlívečků. Vedlejší účinky je zakázané studovat. Každý vedlejší účinek je jen hloupá souhra dezinformaci, hysterie, do emocí zabalených lží a sadismu ruského impéria, které nás chce vyhubit. A to i třeba těch 'dezinformací', kde se mluví o citelném nárůstu myokarditidy mezi očkovanými. Pravda, jsou to oficiální data, ale když mají blbé výsledky, které nahrají do karet našemu ministerskému karbaníkovi, bude dobré, když je za dezinformace označíme. Hra je rozehraná, možná přijde i eso.

A přijde nějaké eso na přebití zpátečníků? Jasně, pane ministře, vytáhli jste pandemický zákon. Nikomu se nelíbil, protože, pane ministře, byl jako z dílny někoho, kdo se ještě teď doma mazlí se svou rudou knížkou. I vaši nohsledi ze Senátu se vám, pane ministře, sekli a tu vaši pandemickou slávu zastavili. Proč? Ale božínku, jsou to zpátečníci, jako téměř celý okolní svět, který začal házet v tom pandemickém fanatismu zpátečku.

Garde vám, pane ministře, ve hře na blbého dělá kolega Jurečka, ministerský z hadí partaje, kterou jste přibrali do vaší koalice. Ten stojí za vámi. Do roztrhání mnoha cizích těl. „Věřím, že k nouzovému stavu nebudeme muset sáhnout. Pokud ale vyprší 28. února pandemický zákon, může se Česká republika stát anomálií na mapě Evropy, kdy pro české občany, kteří budou cestovat do zahraničí, nebo zpátky do ČR, bude problém, čím a jak prokazovat bezinfekčnost,“ řekl Marian Jurečka v Otázkách Václava Moravce. Vidíte tu logiku, pane ministře. Krásná, přímočará. Jak budeme prokazovat bezinfekčnost, když očkování bezinfekčnost nezaručuje. To je ale krásné zacyklení se v Babišově logice, která padla už minulý rok, co? Něco nefunguje, tak to do lidí budeme cpát až do zblbnutí. Nechtějí to? Jsou to neinformovaná telata. Jasná zpráva, jako přesun karet na displeji telefonu. Ale není to jen pandemický zákon, nebo očkování, vy jedete, pane ministře, jeden skvostný výrok za druhým. Jako o tom dvourychlostním zdravotnictví. Jedno pro bohaté, druhé pro chudé. I těch šest hodin v čekárně na ambulantní ošetření vám nevadí a vzkazujete, ať jsme rádi, že vůbec nějaké ošetření dostaneme. Vy jste, pane ministře, prostě cumel té naší krásné a do budoucnosti upřeně hledící vlády. 

Pane ministře, vzdejte to. Jste jako výluh čtyř předchozích ministrů. Jedete na sílu, nekomunikujete, paskvily prosazujete ve stavu legislativní nouze a neberete v potaz, stejně jako vaši čtyři předchůdci, názory odborníků, kteří by nastalý problém řešili jinak. Vaše odstoupení nebude ostuda. Byli tady tací, kteří šli od válu mnohem rychleji. A jako nebyla škoda těch před vámi, nebude škoda ani vás.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb