Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bez hausbótu i bez domova. Co to znamená, když Geňa dělá pelikána, a proč je labuťák nesnesitelný

22.01.2022
Bez hausbótu i bez domova. Co to znamená, když Geňa dělá pelikána, a proč je labuťák nesnesitelný

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Richard Genzer v Show Jana Krause

VIDEO V Show Jana Krause byl Richard ,Geňa‘ Genzer už potřetí, ale poprvé vlastně sám, předtím vždy v doprovodu věrného parťáka Michala Suchánka. S humorem jemu vlastním publiku sdělil, že skončil v padesáti bez vlastního domu, a prozradil, jaké to je žít s vodním ptactvem.

Před čtyřmi lety účastnil taneční show České televize StarDance …když hvězdy tančí jako tanečník, o rok později do ní ,naskočil‘ jako porotce. „Chtěli, abych hodnotil společenský tanec. Já říkám, že mám na tancování papír, vy všichni jste zájmová umělecká činnost. Dobrý den, já jsem tady první liga. Navíc jsem tam byl jediný Čech, protože tam byli Ostravák, Brňák a Němka,“ připomněl se smíchem.

 

StarDance …když hvězdy tančí:

(tanec poroty při zahájení devátého večera XI. řady )

 

Jeho další zajímavou aktivitou je prodej občerstvení u stánku, na videu ukázal své první pokusy o smažení palačinky. „Tady se mi to trhlo. Tam byla chyba v těstu a v teplotě a taky trochu v rukách. Já jsem si to koupil, protože nebylo co dělat. Je to v tom pohybu, musíš být jako houslista. Je to takový ušlechtilý pohyb.“ Když se soustředí, získá svůj specifický výraz, kterému se dokáže zasmát: „Zanícený jsem. Vždycky, když jsem zanícený, tak se mi udělá dvojitá brada. Soustředěný pelikán. Bacha, dělá pelikána, o něco mu jde.“

 

Dracula:

(s Leonou Machálkovou v muzikálu Karla Svobody)

Přišel o hausbót

Před časem se Geňovi stal malér. Chtěl si pořídit krásný hausbót, bohužel přišel o peníze a hausbót nikde. „Byla to nehoda. Prachy jsem na to dal, mělo to být na Vltavě. Dům na vodě, mělo to mít 165 metrů. To by Mareš čuměl. Já to zaplatil a tím to skončilo. Teď jsem udělal chvilku pelikána. Takhle to dopadlo. Nedodali to. Šlo to pryč, do exekuce. Ta firma. Já to chtěl dostat zpátky, udělal jsem pelikána, vyrazil jsem. Viděl jsem ho před sebou, ale nemohl jsem tam. Byl tam vrátný a měl psa. Já jsem potřeboval získat číslo té exekuce. Zkoušel jsem si to na mobilu, že si to přiblížím. Tak jsem sjel domů pro dalekohled. Pak jsem najednou viděl, jak tam přijeli dva frajeři na ještěrce a vysypávali koše. Byl tam malý frajer a pod vraty taková mezera. Pes neproběhne, ale frajer se mi hodil,“ líčil, jak se snažil přijít k svému majetku. Bohužel, nezdařilo se.

 

Richard Genzer je absolventem taneční konzervatoře, kde se zrodilo jeho pevné přátelství s Michalem Suchánkem. Brzy začal vystupovat s taneční skupinou UNO, později tančil i v muzikálech Dracula, Krysař nebo West Side Story. Velmi brzy pronikl do televize a od tancování zběhl do komediálních pořadů, jeho talent byl opravdu nepřehlédnutelný. S Michalem Suchánkem, Josefem Cardou a Veronikou Žilkovou vytvářeli pořad Tele tele na Nově, poté byl několik let věrný Primě a Partičce.

 

Hausbóty nyní vyrábí

Nyní je tedy bez vlastního bydlení. „Celý to jde do ztracena, já jsem si na to už zvykl. Když máš manželství, tak jsi potom taky už v pohodě. Teď stavíme nové hausbóty pro všechny, tak si tam snad nějaký uloupnu. Děláme výrobu hausbótů, já jsem nepoučitelný. Zkušebně jsem bydlel na hausbótu. Když se opiješ, tak na sobě musíš mít pořád plovací vestu. Nesmíš si to rozkmotřit s kachnami a labutěmi. Kachny, když vlezou na verandu, vezmeš rejžák a uklidíš to po nich. Labuť je velký pták, který je nesnesitelný. Labuťák je egoistický hovado. Já měl vodní skútr a labuťák se do něj zamiloval,“ vyprávěl, jak ho labuť pronásledovala vždy, když se chtěl projet.

 

Skáču:

(s taneční skupinou UNO v roce 1990)

Syn si zaplatil družinu

Rozhodně to prý není tak, že je nepřítelem zvířat, najdou se i taková, která respektuje. „Akvarijní rybičky. Pes mi nevadí. My jsme měli dalmatina, porval se a dostal takový ten límec. Akorát jsem stavěl ženě barák. Dělal mi tam Ukrajinec, který se ptal, co to je. Řekl jsem mu, že hlídá a že je to reproduktor. Aby byl víc nahlas slyšet.“ V jeho starém domě stále ještě bydlí právoplatná manželka Linda Finková. „Bydlí tam moje žena se svým přítelem a moje děti. Dcera už bydlí se svým přítelem a můj syn, kterému je třináct, tam asi také nechce být, protože si ze svého zaplatil družinu. Toho přítele ženy jsem se neptal.“ Svou situaci ale černě nevid.: „Vždyť, co já potřebuju. Je mi padesát, okradli mě o hausbót a bydlím v pronájmu.“

 

Se zpěvačkou a učitelkou zpěvu Lindou Finkovou má dvě děti, jejich svatba proběhla před kamerami v pořadu Hogo Fogo a Richard do poslední chvíle netušil, že jde o pravou svatbu. Od té doby chodil s několika ženami, jeho poslední vztah se rozpadl před pár měsíci.

Vložil: Michaela Špačková