Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nemoc, která není. Komentář Štěpána Chába

komentář 11.01.2022
Nemoc, která není. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Očkováním vstříc zářivé budoucnosti

V rámci zachování stability společnosti je potřeba i nemocné posílat do práce. Dalíkovy zázraky, kdy i beznozí začali chodit, jsou tu. Vláda se obává, že mutace omikron by mohla zastavit celou společnost. A to včetně klíčových profesí. Zastavila by mutace společnost? Nezastavila. Zastavila by ji jen přes vládní nařízení, která diktují, aby člověk s pozitivním testem odešel do karantény, a tím oslabil plnění pětiletky. Nově může dál budovat světový mír, i když bude covid pozitivní. Sláva na nebesích.

Vládě její rozhodnutí chválím. Konečně jsme se posunuli. Za dalším zákrutem už by mohl přijít nápad, aby se lidé úplně přestali testovat a covid aby se stal jen prázdným pojmem historie, který vyprázdnil státní kasu a životy lidí. Německo stále zbrojí, chystá lockdowny a vyhrožuje stále silněji povinným očkování, to samé Francie. My pojedeme jinak.

Naši nově zvolení šemíci ve vládě, ač vystavují fotky z vlastního očkování jako na běžícím pásu, jedou jinou politiku. Politiku, kdy otevřeně přiznávají, že covid už není, co býval (za mých mladých let, zní z vládních análů, to byla jiná covidová metelice, padali jsme jako mouchy přímo na ulicích, báli se vystrčit nos ze dveří), teď už se s covidem může i do kolbenky a nikoho to neurazí a neohrozí. Ba naopak. Takový pracovník bude oceněn Řádem práce a diplom si bude moci vystavit hned vedle vyúčtování za Babišovy lockdowny. Smutné je, že součástí takzvaných pracovních karantén je, že pozitivně otestovaný, tedy nakažený a vydechující vir, bude mít za povinnost mít celou směnu v kolbence respirátor na dýchacích otvorech. To mu jistě pomůže překonat nákazu, vydechovat a zase nadechovat vir. Aneb Babicovo - nemáte-li Adama Vojtěcha, strčte tam Vlastimila Válka. 

A pozor, odvaha nové vlády je neskonalá. Vždyť teď nás ohrožuje nejen omikron, ale i chřipcovid, kočkopes, kterým se mají nastartovat další úžasné zisky Pfizeru. V takovém Izraeli, výkladní skříni Pfizeru, už najeli na čtvrtou dávku očkování. Jenže došli ke zjištění, že po aplikaci vakcíny sice protilátky v těle vystřelí až pětinásobně nahoru, ale vzápětí se po pár dnech vrací na původní úroveň. „Vidíme určitý nárůst protilátek, ale ten není příliš působivý,“ řekla profesorka Gili Regevová izraelskému zpravodajskému webu ynet a referovaly o tom Novinky.

Novinky pak ve svém perexu použily kouzelnou formulaci: „Po čtvrtém očkování vakcínou proti koronaviru se hladina protilátek v těle zvyšuje až pětinásobně. Záhy se však vrací na stejnou úroveň jako krátce po třetí dávce. Zatím není jasné, co to znamená.“ Zatím není jasné, co to znamená. Není to jasné. No pokud protilátky vystřelí na pětinásobek a následně se po velmi krátké době vrátí na původní hodnotu, tak to znamená jediné – čtvrtá dávka finanční podpory Pfizeru nefunguje. Dobře, funguje, Pfizer si nahrabe, ale nefunguje v budování protilátek. Tělo je, zdá se, přesycené vakcinační kulometnou palbou a nereaguje, jak ekonomické oddělení Pfizeru předpovídalo, omikron už je, zdá se, zcela jiným virem než byl vir wuchanský a konto Pfizeru je, zdá se, stále nenaplněno dostatečně. A vůbec, už se to nasmlouvalo, nakoupilo, tak aby se to do těch lidí také napíchalo, že jo. Zajímavé v této souvislosti je položit si jednoduchou otázku - když experti nevěděli, že protilátky u čtvrté dávky katastrofálně klesnou, jak mohou s jistotou vědět, že samotné očkování nebude mít dlouhodobé nežádoucí účinky? Opojeni veleduchem lidské civilizace zapomněli na pokoru. Ta chybí. To je epidemie nedostatku pokory.

Jsem si vědom toho, že nařízení o chození do práce i přes pozitivitu testu na covid není žádný přechod z umírněnější formě protipandemických opatření, ale ústupek před možným kolapsem společnosti pod vládními omezeními pohybu samotné společnosti. Vláda stále nesmetla ze stolu nařízení o povinném očkování pro vybrané profese, nařídila dvakrát týdně otestovat všechny studující i pracující a přichází s další várkou zpřísňujících opatření, kde padají slova i o pokutách dosahujících 2 milionů korun pro rebelující podniky, 50 tisících pokuty pro občany bez roušky nebo slova o větších pravomocích policie trestat občany. Takže konec? Ani náhodou. Tam kde Babiš přestal, tam Fiala doslova naskočil. Protože co Babiš předložil, to se teď Fiala chystá schválit.

Opatření o chození do kolbenky i s pozitivním testem nabije zbraně názorové straně, která chce návrat do normálních časů, kdy se umíralo bez pozornosti kamer a mediálních vykřičníků. Protože co jiného je toto nařízení z nouze, než povel k hromadnému promoření. Čtvrtá dávka očkování už nefunguje, není jiného zbytí, než to promořit. Lockdown už si nemůžeme dovolit ani jeden. Dva roky prázdnin na psychiatrii stačily.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb