Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sabina Laurinová s vráskami a tělocvičnou pod očima a vyhlazená Švandová. Pojďme si říci něco o plastikách. VIP skandály a aférky

04.01.2022
Sabina Laurinová s vráskami a tělocvičnou pod očima a vyhlazená Švandová. Pojďme si říci něco o plastikách. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Sabina Laurinová a Jana Švandová v seriálu Zoo.

FOTO, VIDEO S novým rokem se na nás chystá několik nových seriálů. Jedním z nich je primácké Zoo, které se odehrává v zajímavém prostředí a může tak oslovit diváky. V seriálu uvidíme Sabinu Laurinovou (49) po boku Jany Švandové (74). Je otázkou, zda je toto setkání pro Sábu lichotivé; nestárnoucí Švandová vypadá totiž pomalu lépe než její o 25 let mladší kolegyně.

Čím to je? „Kdybych tvrdila, že nic nemám upraveného nebo že za vše vděčím genům, byla bych za blázna,“ přiznala Švandová Blesku s tím, že pravidelně chodí na neinvazivní zákroky. „Třeba úprava víček nebo vyhlazení by měla využít každá žena. Ale jak říkám, nic se nemá přehánět. Vždy byste měla vším hýbat a mít vrásky od smíchu,“ dodává.

 

Obě dámy v novém seriálu, koukněte se sami

Zato Sabina má opačný názor: když před lety moderovala pořad ‚Mladší o pár let‘, zaměřený právě na extrémní proměny, odradilo ji to prý od invazivních zákroků nadobro. „Po tomto pořadu jsem si řekla, že bych v životě asi něco takového vyzkoušet nechtěla.“ A tak nějaké vrásky nebo kruhy pod očima neřeší. Což je velmi sympatické, nakonec, stárnutí je přirozené a pokoušet se zvrátit pomocí plastických operací leckdy končí až děsivě, jen si vzpomeňme na takovou Donatellu Versace, která vypadá až groteskně. To ale rozhodně není případ Jany Švandové, i když – i pomocí ‚soft‘ plastik‘ - vypadá tak mladě, že jí museli v seriálu ‚postaršit‘ šedou parukou.

 

„Se Sábou jsme rok točily na Slovensku seriál Drahá tchyně, kde jsem jí hrála mámu. Tady tchyni a myslím, že je to hodně podobné. Měly jsme velkou radost, že jsme zase spolu. Musely jsme se smát, že jsme si něčím podobné. Točíme, a já si najednou uvědomím, že máme se Sábou stejný postoj, stejná gesta,“ prozradila s úsměvem Jana Švandová.

Dcera i snacha 

Před kamerou se Sába a Jana setkávají už poněkolikáté: „S Janou se známe mnoho let. Hrály jsme spolu dokonce v představení Tango, kde mi Jana hrála maminku. Pak přišla Drahá tchyně, kde mi hrála taky maminku, a tady zase tchyni. Jsem za to ráda, protože mi moji maminku v lecčem připomíná. Je vtipná, má krásný smysl pro humor, je dobrá parťačka,“ říká Sabina Laurinová a připomíná seriál, který točily na Slovensku. „V zoologické máme jako Alice a Sidonie hezký vztah. Jsme takové dva pilíře, které tu rodinu drží. Synáček je trošku v jejich kleštích, možná tlaku. Je dobře vychovaný, má matku rád, svoji ženu má taky rád, ale velmi rád ve svém věku z toho domu utíká do klidu – do firmy,“ osvětluje s úsměvem svoji postavu Alici.

 

S Markem Taclíkem v Zoo 

Rodiče ji kritizovali

Sabina Laurinová už hraje maminku dospělých dětí, ale je stále spojena s romantickými hrdinkami, se kterými je od začátku spojená. Ke hraní měla velmi blízko, její otec František Laurin vystudoval režii, režíroval v divadle a vyučoval na konzervatoři a DAMU. Sabina Laurinová studovala právě na konzervatoři, potkala se zde například s Terezou Pergnerovou. S tou se prý tenkrát právě nemusela, protože ačkoliv ostatní studenti nesměli točit a hrát, Sabině to bylo povoleno. Sabina je jedináček, to ale prý neznamená, že byla rozmazlená: „Naopak, na jedináčky se často kladou mnohem větší nároky, očekává se od nich mnohem víc právě proto, že jsou sami a hned na ráně. Ale je fakt, že se zase díky tomu cítí výjimeční, neohrožení. I na mě se rodiče soustředili, dávali mi hodně lásky, ale také mě kritizovali.“

 

Sába je oblíbenou herečkou Zdeňka Trošky. Zde je princezna v pohádce Z pekla štěstí, foto BontonFilm

 

A zde již královna v Troškově Čertově nevěstě. To byla, v roce 2011, její zároveň poslední filmová role, nyní již účinkuje jen v TV seriálech. Foto BontonFilm

Celonárodní povstání kvůli Mery

Romantickou hrdinku hrála už v seriálu Chlapci a chlapi, velmi často ztvárňovala princezny, potom protivné princezny a pak královny: „Vzpomínám moc ráda, ať už to byla dvoudílná série pohádky Z pekla štěstí 1 a 2 nebo Čertova nevěsta. Nedá se na to zapomenout, protože se ty pohádky opakují snad každoročně. Myslím, že běží na Štědrý den i Boží hod. Vybavují se mi zážitky z natáčení a už se na ně dívám trošku nostalgicky. Vždycky si napíšeme se Zdeňkem Trošku zprávu, že se pohádka blíží nebo je v televizi. Vždy mu odpovím, že jeho pohádky zase zrají, protože jsou rok od roku hodnotnější.“ Dnes ji můžeme vídat v mnoha seriálech. A když zemřela její Mery v Sestřičkách, vyvolalo to pomalu národní bouři.

 

Oblíbená Mery v Sestřičkách

Moderátorka ‚Doremi‘ a máma dvou holek

V devadesátých letech se dlouhá léta objevovala na obrazovkách jako moderátorka pořadu ‚Doremi‘ s Pavlem Trávníčkem, ve kterém dávali šanci zpěvákům z ulice: „Nicméně naše moderování v DO RE MI je pro mě věc, na kterou se nedá zapomenout. Byl to bezvadný partner… Pavel má osobní kouzlo, to mu nemůže nikdo vzít. Dělat ten pořad nebylo jednoduché. Čím dál tím víc si uvědomuji, že za vším, co vypadá lehce, je strašně dřiny.“ Divadlo je pro Sabinu Laurinovou velmi důležité, hrála v ABC a v mnoha dalších, na konci devadesátých let jí učarovaly muzikály, hlavně ty od Janka Ledeckého. Oproti činohře jsou pro ni praktičtější: „Přála jsem si něco stálejšího, něco, co se bude více reprízovat. Činohra se hraje třeba jen dvakrát v měsíci. Při dvou dětech musím uvažovat prakticky. Je to také moje obživa.“

 

V muzikálu Galileo s bývalým partnerem Pepou Vojtkem. Na snímku Divadla Hybernia v roce 2019, to jest 15 let po rozchodu  

Sabina Laurinová chodila dlouho s Michalem Dlouhým, poté s frontmanem skupiny Kabát Josefem Vojtkem, se kterým má dceru Valentýnu. Ten jí utekl za jinou a Sabina Laurinová začala žít se zubařem Karlem Kameníkem, tento vztah jí dal druhou dceru Máju. I s tím se rozešla a nyní se již docela dlouho neví o nikom, s kým by sdílela život. 

Kapitán Demo bude křtít

Kapitán Demo je hudební role hudebníka Jiřího Buriana, který nedávno mimochodem oprášil svou zajímavou kapelu Soutpaw. Nyní ohlásil velkolepý křest nového alba, a to rovnou v O2 Aréně. Konat se bude 4. května 2022, doufejme, že už nebudou hrozit omezení kvůli pandemii. „Každej, kdo mě zná, ví, že naše koncerty jsou nezapomenutelný a to znamená, že se na ně nedá zapomenout. Stejně tak tomu bude i v O2 universu. Křest desky Mistr Světa Všeho se odehraje ve třech časových pásmech a dvanácti dimenzích. Uvidíš tam všechny, který v českým šoubyznysu něco znamenají, ale i normální lidi jako seš ty,“ uvedl magnát Demo. Nové multiplatinové album Mistr všeho světa vyšlo v pátek 31. 12. 2021 a Kapitán Demo na něm údajně pracoval devět let. Podle jeho slov by mělo jít o vůbec nejlepší nahrávku všech dob - jak jinak, že.

 

Kapitán Demo uprostřed, foto se svolením Jiřího Buriana

Druhá tráva má unikátní klip

Robert Křesťan a Druhá tráva natočili první video k albu Díl první. Jde o klip ke skladbě ‚Víš, co se říká‘ a natočil ho režisér Tomáš Krejčí, který záběry z kamer doplnil rozhýbanými originálními grafikami bendžisty a výtvarníka Luboše Maliny.  Jde prý o báseň v obraze: „Je to vlastně obrazová báseň o tom, jak někdy člověk dojde k vnitřnímu vyhoření, ale neměl by to vzdávat a měl by hledat cestu ven,“ tvrdí režisér Tomáš Krejčí.

 

Natáčení trvalo celou noc a uskutečnilo se v MockUp Space studiu na Harfě. Kapela si přála, aby se uvnitř těl muzikantů hýbaly grafiky, které vytvořil kapelník Luboš Malina. „Hodně mě oslovil verš skladby, kde se zpívá slovní spojení ‚tělo metropole‘. Představil jsem si vybydlené americké město z Lynchových a Jarmuschových filmů, které jsem nakonec do matric vybouchal vším, co jsem v dílně našel. Starým kladivem, rašplí nebo šmirgly. Snažil jsem se docílit toho, aby moje strukturální grafika působila expresivně,“ vysvětluje Luboš Malina.

Leoš Mareš už to má za pár

Už brzo se Leoši Marešovi a jeho Monice narodí miminko. Leoš jako příkladný otec se pustil do montáže postýlky. I když jde o zkušeného otce, jde o jeho třetí dítě, montáž postýlky se mu prý dost protáhla.

 

Slavný moderátor pod... postýlkou. Foto se svolením Leoše Mareše

Pamatuje se ještě někdo na doby, kdy Leoš Mareš vymetal jede večírek za druhým, ráno do rádia chodil klidně opilý, neváhal urazit kde koho a třeba se i porvat a věčně se scházel s rozcházel s modelkou Petrou Faltýnovou? Takhle vypadá skutečné zkrocení ‚zlého muže‘ a bouřliváka.

 

Vložil: Michaela Špačková