Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem energická a vášnivá, říká. Do Ulice se vrací známá tvář. Se dvěma závazky, časožrouty. VIP skandály a aférky

28.12.2021
Jsem energická a vášnivá, říká. Do Ulice se vrací známá tvář. Se dvěma závazky, časožrouty. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením TV Nova (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Aneta Krejčíková se vrací do seriálu Ulice

FOTO, VIDEO Milovníci nekonečného seriálu Ulice si opět přijdou na své. Hlavním motivem jarních dílů má být „láska i odhodlání nepoddat se osudu“. V seriálu bude opět hrát Aneta Krejčíková (30) alias Gábina Pumrová, měla by ji potkat láska, a to, i když na ni už nevěří.

Aneta stihla porodit dvě děti a do seriálu se vrací po mateřské pauze: „Rozhodně se vracím s větším spánkovým deficitem. Jsem klidnější, už nejsem takový punkáč jako dřív, i když se ve mně stále ještě ozývá. Je to zásadní změna mít děti, život už zkrátka není jen o mně. Díky dětem si mnohem více vážím toho, co mám. Takže bych řekla, že mám v sobě víc vděku, než jsem měla dřív.“ To je jasné, herecké práce je teď málo a role v nekonečném seriálu může pomoci v rodinném rozpočtu.

 

Aneta Krejčíková jako Gábina a Jakub Krause (její syn Šíma) v seriálu Ulice

Hrála ale vlastně už po narození dcerky: „V naší práci se nevracíte po mateřské. V mém případě jsem poprvé hrála krátce po šestinedělí. Tenkrát mi volali z divadla, že Anička Fialová, která mě v té době zaskakovala, si udělala něco s nohou a jestli bych za ni mohla na poslední chvíli zaskočit. Neuměla jsem říct ne. Toho dne byla proměna matky z tepláků do famme fatale Sugar z muzikálu naprosto neuvěřitelná.“

 

Roman Vojtek coby tělocvikář Hynek Urban své žačce, sexbombě Gábině v seriálu Ulice podlehl. Výsledkem tohoto vztahu je syn Šimon, Šíma, který nyní je již v pubertě.

Začínala v Ulici, před 16 lety

Aneta pochází z Prahy, které zůstala věrná. Jako malá holčička milovala zpěv a tanec a toužila se stát herečkou: „Jsem velmi energický a vášnivý člověk. Té energie je ve mně opravdu moc a potřebuji ji ze sebe dostat ven. Musím tančit, zpívat, hrát, abych ty emoce ventilovala. Takže si nedovedu představit, že bych celý den třeba seděla někde na židli a musela být v klidu. Myslím, že ani nemám možnost dělat jiné povolání, pokud chci zůstat relativně normálním člověkem.“ Herečka Monika Kvasničková, která hrála hlavně jako dítě, v malé Anetě viděla velký příslib a přiměla ji přihlásit se do herecké agentury.

 

Postava Gábiny Pumrové je v seriálu Ulice od jeho úplného začátku. Diváci, kteří sledují Ulici už dlouhých 16 let, dobře vědí, že zpočátku to bývala typická fiflena třídy, která se chovala otřesně. Samotná herečka Aneta Krejčíková zavzpomínala na to, jaké byly její začátky. „Když se dívám teď s odstupem času na to, jak jsem hrála mladinkou Gábinu, tak si říkám, že je ten herecký výkon opravdu hrozný. Ale to tak máme asi všichni," pronesla s úsměvem. „V té době mi to přišlo občas líto a nedokázala jsem to pochopit,“ dodala Aneta k tomu, že někdy jí bylo až nepříjemné, že lidé nedokázali oddělit ji jako herečku od postavy Gábiny.  

V Ulici hraje od začátku seriálu, tedy již 16 let, včetně pauzy. Po základce šla na Soukromou střední odbornou školu umění a managementu, odkud přestoupila na konzervatoř. Brzo začala hrát i v dalších seriálech, například v kriminálkách Případy 1. oddělení, Policie Modrava, nebo v Raplovi.

 

Její dosud poslední vážný vztah (v seriálu) s hasičem Alešem pro ni ale znamenal, že si sáhla na dno, takže jí trvalo docela dlouho, než se z toho oklepala. Gábina se po těchto událostech před třemi lety rozhodla k radikální změně ve svém životě a přestěhovala se do zahraničí. Jak se později ukázalo, díky talentu i obrovské píli se propracovala mezi uznávané módní návrháře, jimž se podařilo prorazit na mezinárodní scéně. V osobním životě bohužel takové štěstí neměla. 

 

Nyní se vrací z Berlína jako úspěšná podnikatelka a módní návrhářka, která ví naprosto přesně, co od života chce. Buduje si i nadále kariéru, věnuje se dopívajícímu pubertálnímu synovi Šímovi (Jakub Krause) a čeká na nové výzvy, jež by ji posunuly dál jak v soukromí, tak pracovně. Obojího se jí již brzy dostane vrchovatě, dokonce do jejího života vstoupí nový muž - major Jirka Herman (Jan Holík).

Divadlo je žrout času

Herečku ale očarovalo hlavně divadlo. Poté, co se jí narodily dvě děti, jí ale vadí to, že divadlo stojí hlavně čas: „Dřív bych vám zřejmě odpověděla, že bych chtěla na jevišti i zemřít. Divadlo miluju, to se nedělá pro peníze, ale pro lásku. A je to ohromný žrout času. Já už mám dnes jako žena-matka jiné lásky a priority. Po večerech chci uspávat své děti, nechci trávit čas v divadle na úkor dětí. Takže divadlo hraju a miluju ho, ale už to pro mě není tak důležité.“

 

V muzikálu Bratři v Divadle na Fidlovačce, foto se svolením DnF

V divadle ji ale můžeme stále vidět, hraje v Divadle na Fidlovačce: „V listopadu jsme měli premiéru autorského muzikálu Bratři, který je o první světové válce v Československu. Dovolila bych si říct, že je to jedna z nejsilnějších věcí, kterou jsem měla příležitost na divadle dělat. Jsem zvědavá, jak to diváci přijmou, protože lidé se chodí do divadla primárně bavit a mají v oblibě takové ty řachandy. Tady to téma je logicky mnohem těžší, jsou tam sice humorné situace, ale z logiky věci z toho tématu moc řachandy nevyždímáte. Podle mě je ale ohromně důležité s těmito tématy konfrontovat zejména mladého diváka.“

 

Aneta Krejčíková v 'Tváři':

 

Maminka dvou dětí

Aneta je dnes maminka dvou dětí, jejím partnerem je Ondřej Rančák, který působí mimo branži v oblasti sportu a který ji požádal o ruku na prknech Divadla na Fidlovačce. Svatba doposud neproběhla, ale Aneta se z toho rozhodně nehroutí. Výchova dvou malých dětí a hraní je prý pěkně náročné a Aneta není z těch maminek, které tvrdí, že je to jen a jen radost: „Mateřství hraje v mém životě prim. Nicméně je pro mě důležité zůstat i sama sebou, neztratit se. Stále ještě se snažím hledat zdravou symbiózu mezi mateřstvím a seberealizací. Ale cítím, že když mám příležitost vyvětrat si hlavu, tak se domů vracím nabitá energií, kterou mohu bezezbytku věnovat své rodině. Ještě více si pak užívám maličkostí, které by možná zůstaly v maratonu domácích povinností bez povšimnutí.“

 

Aneta Krejčíková vypadá vlastně pořád stejně. Při prohrabování starých fotek z Ulice se skoro nepozná, kdy hrála středoškolačku a kdy je, jako na tomto aktuálním PR snímku, již věhlasná módní návrhářka...

Kapela O5 a Radeček odtajnila archivy

Kapela vydala nový klip ‚Chtěl jsem jen říct‘, ve kterém ukazuje negativa života v kapele. Kvůli koncertování se totiž nemohou dost často vidět se svými partnerkami a ty tráví dlouhé chvíle doma samy. „Píseň i klip je poděkováním našim rodinám. Život s muzikantem je řehole a ani naše holky to s námi nemají lehké. Například nemáme společné víkendy, které kvůli koncertům málokdy trávíme doma," přiznal zpěvák Tomáš Polák.

 

„Na druhou stranu je v klipu spousta záběrů z našich rodinných archivů, které dokazují, že se dětem i ženám věnujeme a snažíme se jim vše maximálně vynahradit," dodal Tomáš. Kapela se ale už chystá na léto, koncertovat by měla na střechách budov, první bude v Liberci ze střechy KC Vratislavice. 

Božidara Turzonovová nahrála písničku s No Name

Velká slovenská herečka s nevšedním jménem Božidara Turzonovová nahrála skladbu s populární slovenskou skupinou No name. Jde o novinku ‚Vánoce s Božidarou‘ a herečka na ni nekývla hned: „Trošku jsem váhala, protože už jsem dlouho nezpívala a v minulosti jsem zpívala zpravidla sama. Když jsem však četla ten text, který mě zasáhl, souhlasila jsem. Text je úžasný a vychází z kontextu doby a životního pocitu, ve kterém se nyní nacházíme. Byla to krásná práce," prozradila Božidara Turzonovová.

 

„Věděli jsme, že paní Turzonovová je elita národa, profesionálka a legenda. Ale takovou úroveň přípravy, s jakou vkročila do naší spolupráce, považuji za dotek zlaté generace, jakou kdy naše společnost v uměleckých kruzích vygenerovala. S takovými osobnostmi spolupracovat je tak příjemné a intenzivní, že si spontánně řeknete konečně,“ nešetří chválou Igor Timko. Mimochodem Božidara Turzonovová byla jeho děkankou, když studoval na univerzitě. 

Agáta má nového milého, Moniku manžel opustil

Období Vánoc znamenalo pro naše celebrity turbulentní změny ve vztazích. Rozešla se například krásná zpěvačka a porotkyně v Superstar Monika Bagárová, kterou opustil otec její dcery Makhmud Muradov. Ten se již před časem stáhnul do rodného Uzbekistánu a s dcerou prakticky nebyl. Monika sice uklidňovala, že to nic neznamená, ale nakonec vztah nevydržel, i když prý „bojovali do poslední chvíle“. Naopak modelka Hana Mašlíková se dala dohromady s manželem trenérem Andre Reindersem, se kterým žila přes rok v odloučení. A přítele získala také Agáta Hanychová, u které jde ale o naprosto běžnou záležitost, jíž nás oblažuje každé dva měsíce.

 

Aguš a její nová známost, foto se svolením Agáty Hanychové

Tato světová rekordmanka v počtu partnerů za rok 2021 si ale tentokrát narazila doktora! Je to prý obrovská láska, jejímž důkazem je podle Agáty to, že si svého milého umístila dokonce na tapetu do mobilu. No, my bychom řekli, že v únoru bude sjíždět kopce po boku někoho docela jiného.

 

Vložil: Michaela Špačková