Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Od potápění do ledu po zázračnou houbu. Věčná dietářka Naďa Konvalinková prozradila, s kým se hubne nejlépe

25.12.2021
Od potápění do ledu po zázračnou houbu. Věčná dietářka Naďa Konvalinková prozradila, s kým se hubne nejlépe

Foto: FTV Prima

Popisek: Naďa Konvalinková v Show Jana Krause

VIDEO Herečka Naďa Konvalinková snad nemá nepřátel. Veskrze pozitivní osoba si s Janem Krausem v jeho Show jen notovala a připomínalo se jen to hezké. Přitom i ona si zažila své, například s bývalým manželem Oldřichem Kaiserem. Ale jsou Vánoce, takže se připomínala její poslední role v pohádce Jak si nevzít princeznu.

Naďa Konvalinková si rozhodně nezahrála v pohádce poprvé. „Hrála jsem hodně, ale spíš ty Marušky, Barušky, princeznu jsem si snad zahrála jen v Kouzelném náhrdelníku. Pak královny a teď už jsou to jen čarodějnice. Šmankote, babičko, čaruj, to byla bezvadná čarodějnice. Teď mám pohádku Jak si nevzít princeznu. Je to moc hezký scénář a bylo to krásné natáčení. Točili jsme na hradě Pernštejn a na hradě Frýdlant. Bylo tam 150 schodů do věží, takže jsme to chodily dvakrát, byly jsme sudičky. Dana Kolářová je taková jako protivná, Iva Janžurová je roztržitá a já jsem hodná. Chtěla jsem hrát tu protivnou, ale jednou jsem hrála v Perníkové chaloupce čarodějnici. Líčili mě dvě hodiny, frňák mi nalíčili, ještě mi přidali k tomu, co mám, opravdu jsem byla otřesná. Vyfotila jsem se, přišla do Divadla ABC, ukázala foto a říkala jsem, tak kdopak to je. A oni říkali, Lábus! Mě museli tři hodiny líčit a mohl to zahrát Jirka!“ konstatovala v Show Jiřího Krause.

Adam a Eva:

s Josefem Dvořákem byli vždy zárukou dobré zábavy

Hubnutí díky mrazu

Jak už to tak v Show bývá, přinesla do pořadu svůj počin, na který chtěla publikum upozornit. „Je to cédéčko, jmenuje se Hrdinky, je nás víc, asi čtyři to čteme, a je to od Ludmily přes Anežku po paní Škvoreckou o ženách, které pro naši zem honě udělaly.“ Naďa je věčná dietářka, nedávno se dokonce rozhodla hubnout díky otužování. „V nedávné době? Těch bylo! Na mě práskla Libuška Švormová, je to součást mého vyprávění o dietách, dočetla jsem se, že pokud se člověk ponoří do ledové vody, čím déle vydrží, tak jak se tělo brání ledu, ztrácí kalorie a bojuje tím, že hubne. Takže zhubneš, ale ledviny, močák je v…“ vysvětlila zcela explicitně.

 

Naďa Konvalinková v každém asi vzbudí jen ty nejlepší emoce, ale její život právě růžový nebyl. Její rodiče se rozvedli a ona i její sestra skončily v dětském domově. Až po roce se o ně mohla starat jejich babička. Milá Naďa si přála mít vlastní širokou rodinu, bohužel se jí to nepodařilo, protože její manželství s Oldřichem Kaiserem neskončilo dobře. Z manželství má dceru Karolínu, která vykročila v stopách svých rodičů. V dětství byla členkou Dismanova dětského rozhlasového souboru (DRSD), a poté vystudovala herectví na pražské konzervatoři.

 

Hubne se prý tak, že se člověk ponoří do ledové vody. „Měly by to být kry, tohle jsem se někde dočetla. Jinak lidé nosí různé typy diet. Teď mám takovou, že od šesti hodin večer už nejím. Nejvíc jsem zhubla s paní doktorkou Cajthamlovou. To jsem ale denně chodila cvičit pod dozorem trenéra, jedlo se pětkrát denně a poloviční porce. Mně to stačí, u mě je problém, že nestíhám jíst pětkrát denně, a když pak se najím, tak si tělo myslí, že vypukla třetí světová. Pokud celý den nejíš, tak to jedno jídlo tělo uloží. Poloviční porce mi nevadí, ale chutná mi čokoláda,“ povzdychla si.

 

Ne, maestro (Il Maestro di violino):

v nezapomenutelném hitu Jiřího Korna v roce 1977

Recepty na zdraví

Naďa se ale nevzdává a dál hledá různé potravinové náhražky. „Objevila jsem kávu z houby reishi. Je to čínská houba, houba za tu zemi nemůže. Ona má spoustu léčivých vlastností. Já třeba používám kokosové mléko, ale káva s tím chutná. Opravdu to chutná jako káva, nepoznal bys to.“ O životosprávu stále dbá. „Ráno jím ovesnou kaši, s ořechy, banánem, jablíčkem, anebo si dám vývar. Po ránu je teplo do žaludku dobré. Táhnu si ho třeba čtyři hodiny. Chodím se kouknout, jestli není vyvařená voda.“ A navíc přiznala, že ráda zkouší různé zdravé recepty. „Od Karla Vágnera a jeho řecké ženy mám recept, jsou to kapie, do kterých si nalámeš instanb, dáš to do pekáčku na trošku olivového oleje, přikryté dvacet minut, odkryté dvacet pět minut, a je to úžasné.“

 

Naďa je ztělesněním vlídnosti, něžnosti a porozumění. Skvělá divadelní herečka si už zahrála i v dlouhé řadě pohádek, v současné době ale působí především v divadle. Televizním divákům se poprvé představila v roce 1970 jako jedna z žákyň v dramatu Případ Mauricius, natočeném podle románu Jakoba Wassermanna, vzápětí ji režisér Lubomír Lipský obsadil jako Emilku ve své sportovní komedii Ženy v ofsajdu a jen obtížně bychom hledali seriál, v kterém by si nezahrála. Dnes už má na kontě více než čtyři stovky postav a na svých sedm křížků, které oslavila letos v dubnu, rozhodně nevypadá.

Vložil: Michaela Špačková